999 rezultate për

gruevskit

Themeluesi i VMRO-së i bën thirrje Gruevskit: Jep dorëheqjen! Një nga themeluesit e VMRO-së, njiherit edhe kryetar i Forumit të Patriotëve Mendjelirë, Vlladimir Zmejkovski, i ka bërë
Ish-kreu i VMRO: Nuk na pengon Platforma Shqiptare, por... Ish kreu i VMRO-DPMNE-së, Lubço Georgievski, i ka bërë thirrje Nikolla Gruevskit që të tërhiqet nga posti i kryetarit të
VMRO-ja mohon tërheqjen e Gruevskit VMRO-DPMNE-ja përmes një deklarate për medie, ka mohuar tërheqjen e Nikola Gruevskit nga kryesia dhe pranimin e tij për
Dorëzohet VMRO, Gruevski përgatitet për opozitë? Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka mbajtur të martën në mbrëmje një mbledhje me ekzekutivin dhe ka njoftuar
Grubi ka një porosi për deputetët e Gruevskit (VIDEO) Deputeti i BDI-së, Artan Grubi, ka folur sot para Kuvendit të Maqedonisë në lidhje me hapat e mëtejshëm të kryeparlament
LSDM: Çavkov i shërbeu Gruevskit, do të përgjigjet Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie ka thënë se Mitko Çavkov si udhëheqës i shtabit
Lunaçek i bën thirrje Gruevskit të pranojë humbjen Nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunaçek, duke komentuar ngjarjet e fundit në Kuvendin e Maqedonisë për "APA"
Lunaçek: Me mbështetjen e Gruevskit, Kurc po diskrediton Austrinë dhe BE-në Nënkryetarja e Parlamentit Evropian Ulrike Lunaçek, ka kritikuar ashpër sjelljen e shefit te diplomacisë Austriake Sebas
"Loja e Gruevskit dhe Ivanovit solli kaosin në Kuvend" Kreu i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski, gjatë një shkrimi të botuar në gazetën austriake "Di prese", ka thënë se kaosi
Vanhoutte letër Gruevskit: Tashmë je në opozitë Ndërmjetësuesi i Komisionit Evropian për krizën politike në Maqedoni ka shkruar një letër drejtuar kreut të VMRO-së Niko
Osmani: Nuk na pengon takimi i Gruevskit me Zaevin Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani, gjatë një interviste për të përjavshmen "Fokus", ka thënë s
Zekiri: Ivanovi po flet me gojën e Gruevskit Nga Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë kanë bërë me dije se presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, po vazhdon me loj
Shumica e re do zbatojë vullnetin e qytetarëve, jo të Gruevskit Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie, ka thënë se shumica e re parlamentare do të zba
Bejta-Gruevskit: S’ka parti shqiptare që do hynte në koalicion me anti-shqiptarët Gruevski duhet t’i dëgjojë ndërkombëtarët dhe ta respektojë demokracinë, deklaroi nënkryetari i BDI-së, Nëvzat Bejta, në
Ja kush është ish-ministri i Gruevskit në mesin e deputeteve shqiptare (FOTO LAJM) Deputeti i Nikolla Gruevskit, Antonio Milloshoski, ka postuar një foto në Facebook, në të cilën shihet se si është pranë
Senatori John McCain i jep një "mësim të mirë" Gruevskit dhe Ivanovit Senatori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Mçain, gjatë vizitës në disa vende të rajonit, ka refuzuar të ndalojë
Remenski-Veljanovskit: Po prisni urdhërat e Gruevskit Deputetja e Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Frosina Remenski, gjatë seancës së sotme konstituive për zgjedhjen e
Ekspertët: Kërcënimet e Gruevskit duhet të dënohen Ekspertët vlerësojnë se kërcënimet e kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski paraqesin vepra penale. Aktivistja për të
Shilegov: Rënia e Gruevskit nuk shënon mbarimin e jetës Deputeti i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Petre Shilegov, ka deklaruar se debatet dhe 51 deputetët e VMRO-DPMNE
LSDM: Gruevski të mos guxojë të kërcënojë me dhunë Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, përmes një deklarate për medie, ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të VMRO-së Nik