999 rezultate për

gruevskit

Prokurorja shqiptare kërkon arrestimin e Gruevskit Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot u vonua në seancën gjyqësore për rastin “Dhuna në Komunën Qendër” dh
Apeli i jep edhe një goditje Gruevskit Gjykata e Apelit e ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Nikolla Gruevskit për përjashtimin e prokurores publike, Katica J
Apeli vazhdon të bëjë drejtësi ndaj Gruevskit, burgu është afër Gjykata e Apelit sot duhet ta vazhdojë seancën publike për ankesën e aktvendimit të shkallës së parë për Nikolla Gruevsk
Wikileaks nxjerr sekretin e dhimbshëm të Gruevskit për emrin Qeveria e Maqedonisë në vitin 2008 ka qenë e gatshme të pranojë emrin Republika e Maqedonisë Veriore apo Republika e Maq
Drejtësia nuk mposhtet ndaj Gruevskit Gjykata e Apelit vendosi ta refuzojë kërkesën e të akuzuarit Nikolla Gruevski për shtyrjen e seancës për shkak mungesës
Gruevski përpiqet t'i fshihet drejtësisë Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot nuk u paraqit në Gjykatën e Apelit në seancën e rastit “Tank”, për b
Sot, Apeli vendos për dënimin e Gruevskit Gjykata e Apelit në Shkup sot duhet të vendosë për ankesën e ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski për aktvendimin e shqip
Vëllai i truprojës të Gruevskit do të jetë dëshmitar Avokati i udhëheqësit të grupit për ngjarjet e 27 prillit, Aleksandar Vasilevski – Ninxha, Oliver Vuksoviq, në fjalën hy
Prokurorja Fetai kërkoi arrestimin e Gruevskit për këtë arsye Prokurorja Speciale Fatime Fetai ka kërkuar që Nikolla Gruevski, i akuzuar në lëndën “Shuplakat në Qendër” të arrestohet
Partia e Gruevskit ka disa fjalë për Zaevin pasi nënshkroi marrëveshjen Pas nënshkrimit të marrëveshjes historike mes Maqedonisë dhe Greqisë për zgjidhjen e çështjes së emrit, i menjëhershëm k
Kjo është shpresa e Gruevskit që të lirohet nga dënimi Ish kryeministri Nikolla Gruevski dhe bashkëpunëtorët e tij, të akuzuar në lëndët e PSP-së, që prej kohe shpëtimin janë
Seanca ndaj Gruevskit shtyhet për në korrik Për shkak të mos prezencës e Gordana Jankulloska pas përkeqësimit të shëndetit ngaqe është shtatzane, seanca për lëndën
Sot vazhdon gjykimi ndaj Gruevskit Në Gjykatën penale sot do të mbahet seanca kryesore për rastin “Titanik” të Prokurorisë Publike Speciale, ku të akuzuar
Mickoski kërkon të ndahet nga politika e Gruevskit Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së ka bërë të ditur se partia e tij është duke përgatitur programin e ri zgjedh
Avokati i Gruevskit reagon pasi dënimit me burg Avokati i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, Dimitar Dangov ka paralajmëruar ankesë serioze në lidhje me aktgjykimin e
Punëtor në Libi dhe boksier, jeta e Nikolla Gruevskit Sot një Gjykatë Penale në Maqedoni e shpalli fajtor ish-kryeministrin Nikolla Gruevski për rastin Tanku. Atij iu dha
Nikolla Gruevski dënohet me burg Gjykata Themelore Shkupi 1 sot në seancën përfundimtare për rastin “Tanku”, shpalli fajtor ish kryeministrin Nikolla Gru
PSP kërkon konfiskimin e 2 milionë eurove ndaj Gruevskit, Protogjerit dhe Dimovskit Ditën e sotme është zhvilluar seanca e radhës për rastin “Titanik”. Përgjatë kësaj seance Prokuroria Speciale ka kërk
Gruevskit nuk i pëlqen prokurorja Janeva Ekipi i avokatëve të ish kryeministrit Nikolla Gruevski ka kërkuar nga gjyqi përjashtimin e prokurorëve special Lençe Ri
Këta janë emrat e mundshëm për president të Maqedonisë Në maj të vitit të ardhshëm Gjorgje Ivanovit i mbaron mandati i presidentit të Maqedonisë pas rizgjedhjes më 27 prill 20