999 rezultate për

gruevskit

Berisha: Ivanov i mori vendimet nën presion të Gruevskit Presidenti Ivanon të gjitha vendimet e rëndësishme i merr nën presion të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, k
Fatime Fetait i kërkohet që të mos jetë prokurore në rastin e Gruevskit Këshilli i Prokurorëve Publik pritet që të kërkojë që Specialia të heqë prokuroren Fatime Fetai nga rasti i Nikolla Grue
Media kroate: Histeri dhe urrejtje në Maqedoni, ja kush qëndron pas tensioneve Fytyra e errët dhe e dhunshme e partisë që në mënyrë indirekte ende qeveris me Maqedoninë, VMRO-DPMNE, shumë lehtë dhe s
Tensioni në Maqedoni, reagon deputeti shqiptar i Zaevit: Mos i shërbeni "djallit" dhe Gruevskit Deputeti shqiptar i LSDM-së ka reaguar sëfundmi mbi përshtjellimin që po ndodh në Maqedoni pas refuzimit të presidentit
Romët e Gruevskit kërkojnë zyrtarizimin e gjuhës rome "Gjuha rome të shpallet si gjuhë zyrtare në Republikën e Maqedonisë", kanë kërkuar në një deklaratë me shkrim "Forcat De
Angellov: Deklaratat e Gruevskit mund të shkaktojnë incidente serioze “Deklaratat e papërgjegjshme nga ana e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, mund të shkaktojnë incidente serioz
"Koalicioni i Egjiptianëve" pro Gruevskit, kërkon ndalim të dygjuhësisë Partnerët e koalicionit të VMRO-DPMNE-së "Koalicioni për Egjiptianët" kanë prtestuar mbrëmë kundër dygjuhësisë dhe kriji
Frikë në Shkup, policë me maska blindojnë qytetin para protestës së Gruevskit VMRO-ja ka paralajmëruar të protestojë sonte kundër qeverisjes së Maqedonisë nga LSDM dhe BDI-ja, ndërsa Forcat Speciale
Bushati-Gruevskit: E kemi për detyrë të kërkojmë dinjitet dhe barazi për shqiptarët Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Dimtir Bushati, gjatë një leksioni të hapur për studentët e Shkodrës, i ka kthyer përgji
LSDM: Gruevski do përgjigjet për vjedhjet, krimin dhe korrupsionin Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë ka reaguar ndaj deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i ci
A ishin nënshkrimet e LSDM-së shkaku i takimit të Ivanovit dhe Gruevskit? Kreu i LSDM-së Zoran Zaev, pritet që të hënën të dorëzojë në presidencë nënshkrimet dhe për të kërkuar mandatin për form
VMRO proteston sot për mbrojtjen e interesave shtetërore VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni për Maqedoni më të mirë, do të protestojë sot në Shkup për të mbrojtur interesat shtetërore
Janeva dhe Fetai ankimojnë vendimin për gjobat nga 2 mijë euro Prokuroria Speciale do ta ankimojë vendimin e Gjykatës penale me të cilin prokuroret Fatime Fetai dhe Katica Janeva u gj
Eurodeputetët i "tërheqin veshin" Gruevskit për "Stop Soros"-in Dy eurodeputet anëtarë të partisë europiane popullore Elmar Brok dhe Andrej Kovacev, i kanë dërguar një letër kreut të V
Gjykata dënon me 2 000 euro prokuroret e PSP-së, ja reagimi i Gruevskit Gjatë seancës së sotme në Gjykatën Themelore ku i akuzuar është ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, gjykatë
Ndërpritet seanca ndaj Gruevskit, 2 000 euro gjobë Fetait dhe Janevës Gjykatësja Tatjana Mihajlova ka ndërprerë seancën gjyqësore ndaj ish kryeministrit Nikolla Gruevski dhe 15 të akuzuarve
Markoviç: Intervista e Gruevskit, për të mbuluar dështimin e negociatave me BDI-në Intervista e së së shtunës e Nikolla Gruevskit në "Tv Nova", shkaktoi reagime të shumta, ndërsa për analistët, kjo inter
Përfundon takimi i fundit midis Gruevskit dhe Ivanovit Ka përfunduar takimi i Presidentit Gjorge Ivanov me kryetarin e VMRO-DPNE-së, Nikolla Gruevski. Ky ishte takimi i fu
Askush përveç Gruevskit nuk kërkon zgjedhje të reja Deri më tani asnjë parti politike përveç VMRO-DPMNE-së, nuk duan zgjedhje të reja parlamentare, njofton "Portalb.mk".
Mediat ruse: Edi Rama prishi marrëveshjen e Gruevskit me Ahmetin për të favorizuar Zaevin Edi Rama ka ndikuar tek partitë shqiptare për të rrëzuar Ali Ahmetin. Kështu thuhet në në portalin informativ rus “Sputn