999 rezultate për

gruevskit

Merkel kushtëzon Gruevskin: Dorëzo pushtetin ose... Kreu i VMRO-së e ka kërcënuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë takimit në Maltë, për shkak se ajo po ndërhyn në
Biseda qesharake në mes të natës midis Petkovskit dhe Gruevskit (VIDEO) Ish partneri i Nikolla Gruevskit në qeverinë e viteve 2006-2008, Tito Petkovski ka folur për një rast qesharak që i ka n
LSDM-Gruevskit: Morën fund platformat e naftës LSDM-ja pret sot që proceset demokratike shumë shpejt të vazhdojnë me zgjedhjen e kryetarit të ri të kuvendit dhe dhënie
VMRO reagon për faturën e Gruevskit: Nuk e paguan shteti Deputeti i LSDM-së ka akuzuar sot gjatë seancës në Kuvend ku duhet të diskutohet për zgjedhjen e kreut të parlamentit dh
Ndërkombëtarët i kthejnë shpinën Gruevskit Nikolla Gruevski dhe VMRO DPMNE kanë humbur mbështetjen edhe të partisë simotër evropiane. Eurodeputeti Knut Flekesh
Zaevi i uron Gruevskit "1 Prillin" LSDM i ka bërë një surprizës Nikolla Gruevskit duke i uruar "1 Prillin". "1 Prilli, është festa e Nikolla Gruevski, p
Zekiri dënon ngritjen e flamurit: Akte të tilla i shërbejnë vetëm Gruevskit Lidhur me heqjen e flamurit të Maqedonisë në sheshin qendror të Kumonovës dhe vendosjen më pas të flamurit shqiptar ka r
LSDM: Bashkësia ndërkombëtare e dënon sjelljen e Gruevskit Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë e dënon ashpër sjelljen e papërgjegjshme të Gruvskit, njësoj si qytetarët dhe bashk
Bela: Oferta e re e Bilallit, imitim i Gruevskit Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami tha se partia e tij do të publikojë një ofertë të re për të dalë nga kriza, analisti
Partia Popullore Evropiane dënon retorikën nacionaliste të Gruevskit Partia Popullore Evropiane, ka përgatitur një draft-rezolutë për vendet e Ballkanit Perëndimor, mes të cilëve ndodhet ed
Canovski: Do ngre padi ndaj Gruevskit (VIDEO) Sefer Canovski, djali i biznesmenit Fiat Canovskit, gjatë një interviste në emisionin "Faktor24", ku ka qenë i ftuar edh
Zyberi: Platforma dha alibi për shpëtimin e Gruevskit dhe Ivanovit Partitë politike shqiptare në mënyrë të gabuar e nënshkruan dhe e prezantuan deklaratën dhe me këtë i dhanë alibi presid
LSDM: Maqedonia nuk do të mbetet peng e qëndrimeve të Gruevskit LSDM-ja në një deklaratë publike ka bërë thirrje që të gjithë partitë dhe institucionet duhet t’ju hapin rrugë proceseve
Hahn i “tërheq veshin” Gruevskit: Të formohet sa më shpejt qeveria e re! (FOTO) Shefi i kabinetit të eurokomisarit Johanes Hahn, Michael Karnitschnig, nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Twitte
Brukseli nuk pranon të komentojë “Platformën e Gruevskit” Komisioni Evropian nuk dëshiron të komentojë kërkesat që VMRO DPMNE do t’i dërgoj pranë euro- komisarit për zgjerim, Joh
Turqit dhe romët kundër Gruevskit, pro zyrtarimit të Shqipes (VIDEO) Kreu i VMRO-së Nikolla Gruevski, ka thënë se LSDM-ja dhe BDI-ja po përpiqen që të bëjnë një defaktorizim të popullit të
Zaevi i përgjigjet ashpër Gruevskit: Po dridhesh sepse… Lidhja Social-deomkrate e Maqedonisë, ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të VMRO-së, Nilkolla Gruevskit, duke i bërë th
Popovski kundër Gruevskit? "Qeveria mund të formohet pa mandatin e Ivanovit" Në një intervistë të dhënë për televizionin Alfa, eurodeputeti sllovak Eduard Kukan ka deklaruar se gjatë një takimi me
Grubi akuzon "Besën" për kurth ndaj Ramës duke i shërbyer Ivanovit dhe Gruevskit Ka shkaktuar debat të madh në Maqedoni pretendimi se Levizja BESA i ka dërguar një letër kryeministrit të Shqipërisë, Ed
Zbulohet "puçi" që Ahmeti dhe Zaev pritet t'i bëjnë sot Gruevskit dhe Ivanovit Maqedonia vijon të mos ketë ende një qeveri edhe pse kanë kaluar disa muaj nga zhvillimi i zgjedhjeve duke e çuar vendin