999 rezultate për

gruevskit

Gjykata e Lartë e Hungarisë: Nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e Gruevskit në Maqedoni Ministria e Drejtësisë që nga 5 gushti e ka pranuar të vetmin njoftim se Gjykata e Lartë Rajonale e Hungarisë ka marrë v
Zaev i bëri thirrje Gruevskit të kthehet në Maqedoni Kryeministri Zoran Zaev i bëri thirrje ish kryeministrit, Nikolla Gruevskit i cili fitoi azil politik në Hungari, të kth
Gjykata vendosi nëse Gruevski do të ekstradohet në Maqedoni Pavarësisht se u paraqit në gjykatë me duar të lidhura me pranga, të cilat i mbuloi me xhaketë, Nikola Gruevski nuk do t
Momenti i shoqërimit të Gruevskit me pranga në duar (VIDEO) Ish-kryeministri në arrati Nikolla Gruevski u paraqit sot para gjykatës në Budapest, e cila do të vendosë për ekstradimi
Maqedonia kërkesë të dytë për ekstradimin e Gruevskit Ministrja e Drejtësisë, Renata Deskovska ka nënshkuar sot një kërkesë të re për ekstradim të ish kryeministrit Nikolla G
Parlamenti i Maqedonisë miraton dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të ar
LSDM i bën thirrje Gruevskit të hyjë me dëshirë në burg LSDM i ka bërë thirrje Nikolla Gruevskit që të kthehet në vend dhe personalisht të deponojë në Kuvend dorëheqjen e tij n
Komuna e Ohrit ka filluar me çrrënjosjen e Palmave të Gruevskit ( VIDEO) Në Ohër sot ka filluar largimi i të gjitha palmave të cilat ishin mbjellur në lokacione të ndryshme përgjatë Liqenit të
U përgjua duke porositur drogë, jep dorëheqjen Pavle Bogoevski Deputeti i pavarur dhe njëherit kryetar i Komisionit për çështje të mandatit dhe imunitetit ka dhënë dorëheqje nga posti
Çështje orësh, pritet heqja e mandatit të Gruevskit Komisioni kuvendor për Çështje të Rregullores dhe të Mandatit dhe Imunitetit të enjten duhet të debatojë për marrjen e m
Deri të mërkurën duhet të vendoset për fatin e mandatit të Gruevskit Pika për marrjen e mandatit të deputetit në arrati, Nikolla Gruevski duhet të shqyrtohet deri të mërkurën e ardhshme, ku
Basha "kërcënon" Ramën: Në rastin më të mirë lutu të kesh fatin e Gruevskit Lideri i opozitës ka dalë këtë të dielë në një konferencë shtypi nga ku ka paralajmëruar kryeministrin që të mos bëjë si
ZYRTARE/ E mbështetën shqiptarët, me sa vota fitoi Pendarovski kundër kandidates së Gruevskit KSHZ në faqen e saj ka publikuar rezultate nga 100 për qind e votave të numëruara. Sipas rezultatit edhe zyrtarisht Stev
Pjestari i Grupit të Kumanovës rreh në burg dy ish-ministrat e Gruevskit Një pjesëtar i Grupit të Kumanovës, ka rrahur ish-ministrin e Transportit dhe Lidhjeve të Maqedonisë, Mile Janakievski,
Basha: Nesër Edi Rama do të ketë fatin e Gruevskit Lulzim Basha ka ka zbuluar se çfarë pret nga protesta e së shtunës. Në një takim me të rinjtë në kryeqytet, kryedemokrat
Zhduken xhirimet e arratisjes së Gruevskit Prokurori Shtetëror Publik, Lubomir Jovevski sot deklaroi se organet kompetente legjislative nuk i paraqitën në prokuror
Sot dërgohen pamjet nga Shqipëria për arratisjen e Gruevskit Prokuroria Publike po vazhdon ende me procedurën parahetimore për arratinë e Nikolla Gruevskit. Pa pranuar të tregojë de
Kërkohet që ministri të mbajë përgjegjësi për arratisjen e Gruevskit Organizatat joqeveritare ia rikujtojnë Qeverisë së ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski dhe dy drejtorë të t
Zaevi bën akuzën e tmerrshme për Mickoskin, mund ta ketë ndihmuar Gruevskin Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në debatin e mbrëmshëm në televizionin “TV 24”, ka deklaruar se ka dyshime, se në
Spasovski: Hetimet e largimit të Gruevskit do tregojnë ku çaloi sistemi (VIDEO) Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, mendon se faji për arratisjen e Nikolla Gruevskit nuk është tek MPB, po