999 rezultate për

gruevski

Duhej të ishte në burg, por Gruevski nuk gjendet me makinën dhe 6 badigardët e tij Me ndryshimet ligjore të vitit 2013, Nikolla Gruevskit i takojnë 24/7 shofer dhe veturë zyrtare, si dhe 6 truproje, të g
Gruevski nuk do të pranojë vendimin për burgim, flet avokati i tij Avokati Dimitar Dangov, deklaroi për TV21 se nuk kanë të drejtë ankese për vendimin e Këshillit penal, në Gjykatën supre
Duan t'i raportojnë vendimin për burg, Gruevski nuk gjendet për të tretën herë në shtëpi Nikolla Gruevski akoma nuk e ka pranuar vendimin e Këshillit Penal, pasi shërbimet e gjykatës sonte për të tretën herë j
Nuk e gjetën në shtëpi, Gruevski niset vetë për në burg Jozyrtarisht vendimi gjyqësor i është dhënë vetë ish-kryeministrit Nikolla Gruevskit, që nënkupton se ai duhet sa më shp
Gati për të shkuar në burg, zhduket Gruevski? Jozyrtarisht, shërbimet e Këshillit Penal, pas vendimit kanë shkuar në shtëpinë e Nikolla Gruevskit për t’i dorëzuar ven
LIVE: Lëvizje në burgun e Shutkës, në pritje që Gruevski të hyjë në qeli Para burgut hetues në Shutkë, po presin gazetarët që çdo moment të paraqitet ish-kryeministri Nikolla Gruevski për të vu
Gjykata merr vendim, Gruevski të shkojë në burg Këshilli Penal i Gjykatës së Shkupit ka hedhur poshtë të gjitha ankesat e bërë nga ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikoll
Gruevski i shpëton burgut falë deputetëve Kërkesa e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski nuk u miratua sot në seancë plenare në Kuvendin
Deputetët sot vendosin nëse Gruevski do të hyjë në burg eputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të depute
Sot Gruevski duhet të mbyllet në qelinë e burgut Sipas aktit të referimit nga Gjykata Penale, Nikolla Gruevski sot duhet të paraqitet në burgun e Shutkës për ta mbajtur
Gruevski nuk ka për të hyrë në burg Burgosja e ish kryeministrit Nikolla Gruevski në këto rrethana nuk është e mundur sepse fillimisht në Kuvend nuk ka shum
Kuvendi sot vendos për fatin e Gruevskit Sot do të dihet nëse Kuvendi i Maqedonisë do t’ia marrë mandatin ish-kryeministrit të Maqedonisë, tani deputetit Nikolla
Edhe në qeli Gruevski do të jetë deputet Shumica parlamentare nuk i ka 80 vota “për”, kurse Rregullorja thotë se në rast se ato nuk janë siguruar, mandati prej d
Gruevski gjen një shteg ku mund ta shtyjë denimin me burg Pasi ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski të premten e mori vendimin e gjykatëses për kryerjen e sanksioneve,
Nesër Gruevski mund të mbetet qytetar i thjeshtë Të martën do të dihet nëse Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do t’ia marrë mandatin ish-kryeministrit të Maqedonisë, nd
Gruevskit i hiqet mandati në 6 nëntor, pastaj e ka rrugën e lirë për burg Kryetari i Komsionit për mandate, Pavle Bogoevski, e ka caktuar me 6 nëntor seancën në të cilën do të shqyrtohet propozi
Gruevskit i fluturon mandati i deputetit Kryetari i Komisionit Pavle Bogoevski për MIA-n konfirmoi se kërkesa për marrjen e mandatit të deputetit ndaj Gruevski
VMRO-DPMNE i del në mbrojtje kryetarit të saj pas akuzave për korrupsion VMRO-DPMNE i ka hedhur poshtë akuzat e zëdhënsit të LSDM-së Kostandin Konstadinovski, ndaj liderit të VMRO-DPMNE-së Hris
Edhe Mickoskit i zbulohet një aferë korruptive kur ishte nën Gruevskin Lideri i VMRO-DPME-së, Hristijan Mickoski akuzohet se ka marrë rreth 33 mijë metra katror tokë me qira në pronësi të sh
Në këtë datë Gruevski do të hyjë në qelinë e burgut Sot në korridorin e Gjykatës Themelore Shkupi 1, derisa priste për të hyrë në seancë gjyqësore për “Trajektoren” e Proku