999 rezultate për

gruevski

Sela i bën thirrje Hungarisë: Na jepni Gruevskin Lideri i partisë opozitare shqiptare në Maqedoni, Ziadin Sela në një intervistë për median ndërkombëtare “EUObserver”, k
Orban: Gruevski është aleati ynë Përderisa Institucionet në vend hetojnë përgjegjësinë për arratisjen e Nikolla Gruevskit, kryeministri hungarez Viktor O
Prokuroria maqedonase shton edhe dy akuza kundër Gruevskit Ish kryeministri maqedonas Nikola Gruevski, i cili është duke qëndruar azil në Hungari, i janë ngarkuar edhe dy akuza të
KE shpreh qëndrimin për azilin e Gruevskit Komisioni Evropian thotë se nuk kanë marrë konfirmim nga Hungaria se i është miratuar kërkesa për azil ish-kryeministrit
Ministri gjerman zemërohet që Gruevski ka fituar azil Ministri shtetëror për Evropë në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Michael Roth kritikoi autoritetet hungare
Maqedonia do të kërkojë pezullimin e vendimit për azil ndaj Gruevskit Qeveria mendon dhe do të sjellë vendim të dërgojë kërkesë për tërheqje të vendimit për azil të Nikolla Gruevskit, për ar
Arratisja e Gruevskit, gazetari tregon politikanin e lartë që ka "gisht" Si mundi ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski që të arratisej para arrestimit? Kush ia mundësoi kalimin nëpër
Kush ka dorë në arratisjen e Gruevskit nëpëmjet Shqipërisë? Flet gazetari shqiptar Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski u arratis pak para arrestimit dhe kaloi nëpëmjet Shqipërisë. Gazetari
Vihet në pranga ish-kreu i i shërbimit sekret të Maqedonisë, kushëriri i Gruevskit Ish-drejtori i shërbimeve sekrete në Maqedoni, Sasho Mijallkov është arrestuar, pasi Gjykata Themelore e Shkupit i ka ca
Gruevski njofton se ka fituar azilin politik në Hungari (FOTO LAJM) Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski përmes profili të tij në Facbuk ka njoftuar se shteti i Hungarisë i ka dh
Ministria e Drejtësisë dërgon kërkesën për Gruevskin Ministria e Drejtësisë njofton se e ka dërguar kërkesën për ekstradim të ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruev
Vuçiç rrëfen skenarin, si u arratis Gruevski nga Serbia Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, dje, pas një heshtjeje të gjatë, në një pyetje të gazetarëve konfirmoi se Nikoll
Gazeta hungareze: Merret vendimi për azilin e Gruevskit Zyra për Emigrim dhe Azil në Hungari e ka miratuar vendimin për kesën e azilit të ish kryeministrit të arratisur, Nikoll
Dyshohet se Mickoski kishte dijeni që Gruevski do të arratisej Ekstradimi i Gruevskit nga Hungaria do të kërkohet përmes Ligjit për bashkëpunim juridik ndërkombëtar. Kjo pasi dy vende
Markovski: Strukturat e MPB-së të mbajnë përgjegjësi për arratisjen e Gruevskit Derisa institucionet po përgatisin dokumentacionin me kërkesën për ekstradimin e ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski nga
Një fakt pse është i vështirë ekstradimi i Gruevskit Maqedonia dhe Hungaria nuk kanë të nënshkruar marrëveshje për ekstradim mes dy shteteve në bazë të së cilës do të kërkon
Gruevski u arratis por ja si po reagon gruaja e tij Derisa ish kryeministri Nikolla Gruevski gjendet në arrati, familjarët e tij po vazhdojnë detyrat e përditshme ashtu si
Dalin pamjet, kjo është makina që u arratis Gruevski (FOTO LAJM) Ende vazhdon të mbetet mister si u arratis ish-kryeministri maqedonas Nikola Gruevski nga Shqipëria për në Malin e Zi.
"Tanku", ky është Mercedesi i blinduar 600 000 euro për të cilin u dënua Gruevski (FOTO LAJM) Mercedesi i tipit “Armored” me vlerë 600.000 euro, i quajtur ndryshe dhe “Tanku”, e për të cilin ish-kryeministri maqedo
HARTA/ U arratis nga Shqipëria, zbulohet rruga nga ku kaloi Gruevski (FOTO LAJM) Arratisja e bujshme e ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski ngjan si të ishte një film me spiunë Gruevski kalo