999 rezultate për

gruevski

Deputeti zbulon skenarin, Zaev ka pasur dijeni për arratisjen e Gruevskit Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev konsideron se ka dy variante si shpjegim për arratisjen e ish-kryeministrit të
Pasi u fotografua me Gruevskin, reagon për herë të parë Trajkovski Këshilltari i VMRO-DPMNE-së në Komunën e Gazi Babës Aleksandër Trajkovski sot refuzoi të komentojë fotografinë e shkrepu
Gruevski shijon lirinë, asnjë përgjegjësi për arratisjen e tij Edhe një muaj nga arratisja e ish kryeministrit, Nikolla Gruevski në Hungari ku ka fituar të drejtën e azilit politik, a
Ha drekë lirshëm në mes të Budapestit, dalin pamjet e Gruevskit nga arratia (VIDEO) Pas fotos së publikuar dje, ku dukej qartë ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski duke shëtitur në rrugët e sht
Gruevski shijon arratinë, shfaqet i relaksuar rrugëve të Hungarisë (FOTO LAJM) Ish-kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski tashmë në azil politik, është kapur duke shëtitur rrugëve të Hungarisë.
Hahn: Jemi të pafuqishëm për të ekstraduar Gruevskin Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han sot në mëngjes para fillim të Këshillit të ministrave për Punë të Jashtme të BE-së
Gruevskit i jepen edhe 30 ditë burg Të arratisurit Nikolla Gruevski tiu shqiptuan edhe 30 ditë paraburgim për rastin “Titanik” për parregullsi zgjedhore.
Para se të arratisej, Gruevski ju ka shkruar letër Mogherinit dhe Hahnit (FOTO LAJM) Para se të kërkojë azil politik dhe të arratiset nga Maqedonia, ish-kryeministri Nikolla Gruevski ju ka shkruar letër an
Opozita hungareze e quan Gruevskin kriminel, kërkon të ekstradohet Tre parti opozitare hungareze nëpërmjet një letre të hapur kërkojnë që ish kryeministri Nikolla Gruevski të ekstradohet
Dalin detaje të reja, Gruevski ka kërkuar azil politik në Tiranë Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski ka kërkuar fillimisht azil në ambasadën hungareze në Tiranë dhe më pas ka m
Çudit Zaev: Di gjithçka rreth arratisjes së Gruevskit Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka deklaruar se ai i di “të gjitha detajet” dhe se është plotësisht i informuar në
Hungaria sërish merr në mbrojtje Gruevskin: PE të mos i fusë hundët Pasi që Parlamenti Evropian (PE) ditën e kaluar gjatë votimit të rezolutës për Maqedoninë miratoi edhe dy amendamente pë
Mali i Zi: Kërkoni llogari te Zaevi për arratisjen e Gruevskit Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq, ka deklaruar se është detyrë e Maqedonisë dhe jo e Malit të Zi që të kujdese
Edhe një fletë-arrest për Gruevskin Këshilli gjyqësor i sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Themelore Shkupi 1- Shkup, duke veprua
Prokurorja Ruskovska: Gruevski u arratis në mënyrë legale Prokurorja e parë e Prokurorisë për Krim të Lartë dhe Korrupsion, Vilma Ruskovska në emisionin e mbrëmshëm të televizion
Kuvendi i jep një goditje Gruevskit Me 62 vota për, asnjë kundër, asnjë abstenim dhe në mungesë të deputetëve të VMRO-DPMNE-së në sallë, Kuvendi i Republikë
Komisioni voton që Gruevski të mos jetë më deputet Komisioni i për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit, me pesë vota pro i miratoi gjashtë kërkesat e gjykatës
Orban: Fatkeqësisht ende nuk e kam takuar Gruevskin “Nuk kam kohë të marrë frymë, jo më të takohem me Nikolla Gruevskin”, tha mbrëmë kryeministri hungarez, Viktor Orban, pë
Zaev e mohon: Nuk kam pasur marrëveshje me Gruevskin Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot nga Strumice i ka hedhur poshtë akuzat se ka marrëveshje me ish kryeministrin
Agjentët e huaj ndihmuan Gruevskin të arratiset Shërbimi Informativ Hungarez është i përfshirë në lehtësimin e arratisjes së ish kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevsk