999 rezultate për

gruevski

Parlamenti i Maqedonisë miraton dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të ar
Nikolla Gruevski nuk është më deputet, konstatohet dorëheqja e tij Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot i konstatoi dorëheqjet e deputetëve Nikolla Gruevski dhe Pavle Bogoevski, njofton
Zbulohet kandidati që do të zëvendësojë Gruevskin Pas dhënies së dorëheqjes të Nikolla Gruevskit, një tjetër personalitet politik pritet ta zvendësojë ish kryeministrin.
Kuvendi debaton sot për mandatin e Gruveskit Nëse dorëheqja e ish-kryeministrit dhe deputetit Nikolla Gruevski, i cili u arratis nga vendi dhe fitoi azil politik në
LSDM i bën thirrje Gruevskit të hyjë me dëshirë në burg LSDM i ka bërë thirrje Nikolla Gruevskit që të kthehet në vend dhe personalisht të deponojë në Kuvend dorëheqjen e tij n
Në arrati, por bën jetë qejfi: Gruevski filmohet në jahtin luksoz Ish-Kryeministri azilant, Nikolla Gruevski u kap nga gazetari i cili nuk arriti të nxjerr asnjë përgjigje, ditën e njëj
Pas dorëheqjes, Gruevski takim me zyrtarin hungarez MAQEDONI E VERIUT Ish-kryeministri në arrati, Nikola Gruevski është takuar me një zyrtar të Ministrisë së Jashtme hun
Gruevski heq dorë nga mandati i deputetit Nikolla Gruevski ka dhënë dorëheqjen nga posti i deputetit. Ai njoftoi vendimin nëpërmjet profilit të tij në Facebook dh
Komuna e Ohrit ka filluar me çrrënjosjen e Palmave të Gruevskit ( VIDEO) Në Ohër sot ka filluar largimi i të gjitha palmave të cilat ishin mbjellur në lokacione të ndryshme përgjatë Liqenit të
U përgjua duke porositur drogë, jep dorëheqjen Pavle Bogoevski Deputeti i pavarur dhe njëherit kryetar i Komisionit për çështje të mandatit dhe imunitetit ka dhënë dorëheqje nga posti
Çështje orësh, pritet heqja e mandatit të Gruevskit Komisioni kuvendor për Çështje të Rregullores dhe të Mandatit dhe Imunitetit të enjten duhet të debatojë për marrjen e m
Gruevski i reagon Ciprasit: Ja e vërteta ime Ish-kryeministri në arrati, Nikolla Gruevski, përmes një shkrimi në FB, e përgënjeshtron kryeministrin e Greqisë, Aleksi
Deri të mërkurën duhet të vendoset për fatin e mandatit të Gruevskit Pika për marrjen e mandatit të deputetit në arrati, Nikolla Gruevski duhet të shqyrtohet deri të mërkurën e ardhshme, ku
Basha "kërcënon" Ramën: Në rastin më të mirë lutu të kesh fatin e Gruevskit Lideri i opozitës ka dalë këtë të dielë në një konferencë shtypi nga ku ka paralajmëruar kryeministrin që të mos bëjë si
ZYRTARE/ E mbështetën shqiptarët, me sa vota fitoi Pendarovski kundër kandidates së Gruevskit KSHZ në faqen e saj ka publikuar rezultate nga 100 për qind e votave të numëruara. Sipas rezultatit edhe zyrtarisht Stev
Spasovski: Herët e vonë Gruevski do të ekstradohet Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, në emisionin e mbrëmshëm në TV24, në mënyrë optimiste tha se kurdoherë
Parlamenti Evropian merr vendimin, Gruevski rrezikon të shkojë në burg Parlamenti Evropian kërkon ekstradimin e Gruevskit, ku mes tjerash thuhet se ai ka ikur nga Maqedonia me pasaportë diplo
Fletarrest ndërkombëtarë për Gruevskin dhe Boshkovskin Prokuroria Themelore Publike kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, sot deri tek Ministria e Punëve të Brendshme
Gruevski : Nuk jam organizator i dhunës Vetëm pak minuta nga përfundimi i konferencës për shtyp të prokurorisë, nga Hungaria, nëpërmjet rrjetit social Facebook,
Pjestari i Grupit të Kumanovës rreh në burg dy ish-ministrat e Gruevskit Një pjesëtar i Grupit të Kumanovës, ka rrahur ish-ministrin e Transportit dhe Lidhjeve të Maqedonisë, Mile Janakievski,