999 rezultate për

gripin

Situatë alarmante me gripin në Shqipëri, mbyllen shkollat dhe kopshtet: Ja si të ruani veten dhe fëmijët! Ministria e Shëndetësisë kërkoi mbylljen e shkollave, kopshteve dhe çerdheve në datat 4,5,6,7 për shkak të situatës së r
Alarmi me gripin, Ministria e Arsimit shtyn edhe më tej hapjen e shkollave MAS ka rikonfirmuar mbylljen e çerdheve, kopshteve dhe shkollave deri në datën 9 janar. Kjo masë emergjente ka ardhu
Greqia dhe Bullgaria në alarm për gripin e shpendëve Virusi i gripit të shpendëve H5N8 është përhapur në mënyrë alarmuese në Greqi si dhe në dy prefektura fqinje të Bullgari
DATAT/Situatë alarmante me gripin, MSH urdhëron mbylljen e çerdheve, kopshteve e shkollave Gjatë javës së fundit, numri i qytetarëve të paraqitur në qendrat shëndetësore për shkak të përhapjes së virusit të grip
Nëna paralajmëron njerëzit për rëndësinë e vaksinës kundër gripit Gripi është një ndër viruset më normale në këto kohë të ftohta por që kërkon një përkushtim shumë të madh në kalimin e
Ja çfarë duhet të dini mbi gripin Viroza, ose gripi, është një sëmundje respiratore e shkaktuar nga një virus. Gripi është mjaft ngjitës dhe zakonisht për
Si të shmangim gripin Stianë e dimrit është dhe periudha kur gripi dhe viroza të ndryshme të stinës janë shumë të përhapura. Ekzistojnë këshil
Si të shmangim gripin Gripi sezonal tashmë po troket në dyer dhe është me rëndësi që ta përgatisni trupin për këtë periudhë kohore. Kini vëmen
Si ta shmangni gripin në vendin ku punoni? Gripi është një virus që gjithmonë në sezone të caktuara bëhet shqetësues për këtë është e rëndësishme që të gjithë punë
Ja pse kosi nuk duhet të mungojë në organizëm Kosi është një ndër ushqi met më të rekomanduara që nuk duhet të mungojë në përditshmërinë tonë. Dietologët theksojnë s
Luftoni gripin me manaferra Nëse dëshirojmë që trupi ynë të marrë vitaminat e nevojshme, mjafton që në recetën tuaj të shtohen edhe manaferrat. Shum
Në QKUK vdes një paciente me gripin H1N1 Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, sot në orën 07:30 ka vdekur pacientja G.R, e cila ishte infektuar nga gripi
Si të përballojmë gripin në shtëpi Nëse ju ka zënë gripi, ja se cilat janë mënyrat më efektive për ta kaluar sa më shpejtë. 1. Qëndroni në shtrat: Plu
Ushqimet që luftojnë gripin Fale disa ushqimeve mund t’i shpëtojmë gripit. Ja se cilat janë ato: Hudhra Përveçse përforcon sistemin imunitar, hu
Kinë raportohet rasti i parë me gripin e shpendëve Në kryeqytetin e Kinës në Pekin, është raportuar rasti i parë i gripit të shpezëve. Deri tash ky grip ishte paraqitur në
AH1N1 alarmon Kosovën, 29 të prekur Lëshohet alarmi në Kosove për gripin e derrit, ose sic njihet ndryshe AH1 N1. Nga të dhënat që japin institucionet shënd
Dy raste me gripin e derrit Gripi i derrave edhe në Maqedoni. Dy pacientë janë shtruar në Klinikën për Sëmundje Infektive, tek të cilët është eviden
Si të parandalojmë gripin me ushqime Pak kush nuk po kalon një grip të tmerrshëm këto ditë. Stina e ftohtë bën që virozat gripale të jenë më të shpeshta dhe
10 ushqimet që luftojnë gripin (FOTO LAJM) Sot shkenca dhe mjekësia ka bërë të mundur që të evitohen ose të shërohen shumë sëmundje të përhapura, të trupit dhe të
Si të dalloni ftohjen dhe gripin te fëmijët! Ftohja dhe gripi janë sëmundje respiratore, të cilat më së shpeshti i shkaktojnë viruset. Zakonisht shfaqen në të njëjtë