999 rezultate për

gripin

Gjithçka që duhet të dini për të luftuar gripin te fëmijët tuaj Dr. Niketa Koliçi, mjeke neonatologe në Spitalin Amerikan, jep disa këshilla se si të mbroni dhe të trajtoni fëmijet tua
Arsyeja pse çaji dhe boronicat parandalojnë gripin Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
Si ta dallojmë gripin nga ftohja Gripi është një infeksion respirator akut i shkaktuar nga viruset e ndryshme. Është e rëndësishme t’i kuptojmë dhe n
Si të evitoni gripin me uljen e temperaturave Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Si të luftoni gripin me këto receta natyrale me xhenxhefil Shumica e njerëzve e përdorin xhenxhefilin në rast të ndonjë ftohje apo gripi. Kjo pasi përbërësit që ndodhen në xhenxhe
Si ta kaloni sa më lehtë gripin sezonal Me ardhjen e vjeshtës, të gjithë mund të përballemi edhe me gripin. Hundë të bllokuara, alergji, temperaturë, kollë janë
Alarm me gripin e shpendëve në Fier, u prekën 20 mijë familje Një shqetësim i rëndësishëm për shëndetin e njeriut vjen nga Fieri ku vetëm pas disa ditësh pas ikjes së situatës gripal
Luftoni gripin dhe viruset e stinës me këtë kurë popullore Kurat popullore janë shumë më të mira se antibiotikët në rastet e gripit dhe virozave pasi ju lehtësojnë dhimbjet dhe nu
Specialisti dixhital i Berishës: Nuk është grip, por helmim masiv Sot gjatë mesditës Ministria e Shëndetësisë urdhëroi një tjetër shtyrje të nisjes së procesit mësimor në të gjithë shkol
16 mijë raste në javë paraqiten në urgjenca për gripin Ministria e Shëndetësisë tashmë ka dhënë alarmin se gripi ka intensitet shumë të lartë dhe ka kaluar pragun e epidemisë,
PD: Qeveria reagoi me vonesë për gripin, pushimi të shkojë deri në 16 janar Partia Demokratike, përmes Tritan Shehut ka reaguar lidhur me gjendjen gripale në vend, ndërsa minut pas minuti shtohet
Rëndohet situata me gripin, mbi 18 mijë të prekur në gjithë vendin Një ditë më parë u urdherua mbyllja e çerdheve, kopshteve e shkollave dhe u apelua që qytetarët të bëjnë vaksinat. Te
KËSHILLA/ Ja si mund ta parandaloni gripin Në javën e parë të janarit, numri i qytetarëve të paraqitur në qendrat shëndetësore për shkak të përhapjes së virusit të
Situatë alarmante me gripin në Shqipëri, mbyllen shkollat dhe kopshtet: Ja si të ruani veten dhe fëmijët! Ministria e Shëndetësisë kërkoi mbylljen e shkollave, kopshteve dhe çerdheve në datat 4,5,6,7 për shkak të situatës së r
Alarmi me gripin, Ministria e Arsimit shtyn edhe më tej hapjen e shkollave MAS ka rikonfirmuar mbylljen e çerdheve, kopshteve dhe shkollave deri në datën 9 janar. Kjo masë emergjente ka ardhu
Greqia dhe Bullgaria në alarm për gripin e shpendëve Virusi i gripit të shpendëve H5N8 është përhapur në mënyrë alarmuese në Greqi si dhe në dy prefektura fqinje të Bullgari
DATAT/Situatë alarmante me gripin, MSH urdhëron mbylljen e çerdheve, kopshteve e shkollave Gjatë javës së fundit, numri i qytetarëve të paraqitur në qendrat shëndetësore për shkak të përhapjes së virusit të grip
Nëna paralajmëron njerëzit për rëndësinë e vaksinës kundër gripit Gripi është një ndër viruset më normale në këto kohë të ftohta por që kërkon një përkushtim shumë të madh në kalimin e
Ja çfarë duhet të dini mbi gripin Viroza, ose gripi, është një sëmundje respiratore e shkaktuar nga një virus. Gripi është mjaft ngjitës dhe zakonisht për
Si të shmangim gripin Stianë e dimrit është dhe periudha kur gripi dhe viroza të ndryshme të stinës janë shumë të përhapura. Ekzistojnë këshil