999 rezultate për

grip

Gripi i tmerrshëm, vdes një fëmijë nga Lezha Shënohet rasti i pestë i konfirmuar i viktimave nga gripi i stinës. Këtë herë bëhet fjalë për një fëmijë tre vjeç nga Le
Ndërron jetë në spital fëmija 5 vjeçar në kryeqytet, shkak gripi Ditën e djeshme ka humbur jetën në spital një fëmijë për shkak të komplikacioneve të gripit. Lajmi bëhet me dije nga
Bilanc negativ, shkon në katër numri i të vdekurve nga gripi Shkon në katër numri i të vdekurve në vendin tonë si pasojë e virusit të gripit. Ministria e Shëndetësisë informon s
Virusi i gripit/ A do të shtyhet mbyllja e shkollave dhe kopshteve? Virusi i gripit në Shqipëri ende vijon të rritet, për këtë arsye Ministria e Shëndetësisë do të shtyjë edhe një javë tje
Këto individë nuk duhet të vaksinohen me vaksinën kundër gripit ISHP rekomandon kryerjen e një vaksine ndaj gripit çdo vit, si mënyra e parë dhe më e mirë për t’u mbrojtur nga gripi.
Ja si të mbrohemi nga gripi në pak orë dhe pak mundime Gripi transmetohet nga njeriu tek njeriu me spërkla gjatë teshtimave, kollitjes apo gjatë bisedimit. Më rrallë një indiv
Receta natyrale që ju bën të paprekshëm nga gripi Probleme me virozat? Gati të shpëtoni njëhër e mirë nga kjo “bezdisje” shëndetësore? Në këtë artikull do t’ju njohim
Beqja: Epidemia e gripit në nivele të larta Gjatë mbledhjes së Zyrës Operacionale për të monitoruar situatën, të mbledhur nga kryeministri Edi Rama, ministri Beqaj
Gripi,10 persona në gjendje të rëndë, ritmi i përhapjes së virusit po bie Burime brenda Ministrisë së Shëndetësisë bëjnë të ditur se vazhdon tendenca rritëse e përhapjes së epidemisë së gripit n
Basha: Rama po mashtron, shkollat janë mbyllur për shkak të ftohtit, jo gripit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për median ka reaguar në lidhje me vendimin për mbylljen
ISHP: Vaksinën e gripit e kemi marr falas nga Kina Pas debateve të ngritura lidhur me vaksinën antigrip dhe veçanërisht akuzave të Partisë Demokratike se vaksina është një
Specialisti dixhital i Berishës: Nuk është grip, por helmim masiv Sot gjatë mesditës Ministria e Shëndetësisë urdhëroi një tjetër shtyrje të nisjes së procesit mësimor në të gjithë shkol
Shkollat nuk hapen edhe javën tjetër (FOTO LAJM) Sikundër u paralajmërua edhe një ditë më parë nga ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja se do të merrte një urdhër të dytë
Fluks i lartë në spitale nga gripi, 10 persona në gjendje të rëndë Situata gripale vijon me të njëjtën intesitet ndërsa shifrat e fundit tregojnë se 10 persona janë në gjendje të rëndë pë
LAJM I FUNDIT/ Gripi bën kërdinë, 8 persona në gjendje të rëndë Epidemia e gripit në Shqipëri është në kulmin e saj dhe kjo situatë do të zgjasë 3 deri ne 4 javë. Kanë qënë bluzat
Gripi vdekjeprurës/ Mjekja: Ja si të mbroheni Vendi jonë gjendet në alrm për shkak të një vale virozash të cilat kanë prekur në masë popullsinë dhe që deri më tani ka
DETAJET/ Ministria e Shëndetësisë: Ja si paraqitet situata nga gripi Ministria e Shëndetësisë, përmes një deklarate për mediat bën me dije se dy persona kane ndërruar jetë nga gripi. Dy per
Ushqimet që forcojnë imunitetin dhe mbrojne fëmijët nga virozat e gripit Shqipëria gjendet në alarm për shkak të vale të madhe virozash që kanë prekur vendin. Moshat më të prekura dhe më të
Shënohet kulmi i epidemisë së gripit, ja sa do zgjasë Situata e rënduar me gripin, tashmë është ne kulmin e saj dhe sipas mjekëve, kjo situatë do të zgjasë 3 deri ne 4 javë.
Epidemia e gripit arrin majat, 19 mijë të prekur në të gjithë vendin Më herët u raportua për 16 mijë persona të prekur nga gripi, por me kalimin e orëve, raportohet se është shtuar edhe më