999 rezultate për

grip

Ja pse nuk duhet të qëndroni në shtrat kur jeni me grip Kur ju bie gripi, ndonjëherë ju duket se gjëja më e mirë për të bërë është të qëndroni në shtrat. Por, çfarë nëse do
Bëni kujdes, nis qarkullimi i gripit në vend Sezoni gripal sapo ka nisur në vendin tonë. Specialistët e Institutit të Shëndetit publik ende nuk kanë izoluar virusin
Lëngu i shegës ju mbron nga gripi Me afrimin e stinës së ftohtë, disa qytetarë bëjnë vaksinën kundër gripit për të qenë të mbrojtur. Problemet e para t
Këshilla për evitimin e gripit kur ulen temperaturat Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Dallimet kryesore mes gripit dhe ftohjes Gripi është një infeksion respirator akut i shkaktuar nga viruset e ndryshme. Është e rëndësishme t’i kuptojmë dhe njohi
Si ta dallojmë gripin nga ftohja Gripi është një infeksion respirator akut i shkaktuar nga viruset e ndryshme. Është e rëndësishme t’i kuptojmë dhe n
Sot fillon vaksinimi kundër gripit Vaksinimi kundër gripit sezonal fillon sot në qendrat shëndetsore dhe njësitë e tyre rajonale. Vaksina i përfshin llo
Të mërkurën fillon vaksinimi në të gjithë Maqedoninë Vaksinimi kundër gripit sezonal në të gjithë vendin do të fillojë të mërkurën (18.10) dhe do të kryhet në qendrat shënde
Si të evitoni gripin me uljen e temperaturave Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Tension në Kombëtare: Hysaj, Agolli dhe Berisha akoma me grip Nëse stërvitja e diferencuar e Ansi Agollit dhe Elseid Hysajt gjatë paradites së të martës krijoi një ndjenjë të vogël f
Si të luftoni gripin me këto receta natyrale me xhenxhefil Shumica e njerëzve e përdorin xhenxhefilin në rast të ndonjë ftohje apo gripi. Kjo pasi përbërësit që ndodhen në xhenxhe
MSH: Ky është numri i vaksinave kundër gripit Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët se bazuar në Planin e vaksinimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publ
Brokoli largon simptomat e ftohjes dhe gripit për 24 orë Fyti i pezmatuar, rrjedhjet e hundës dhe teshtitjet janë simptoma të gripit, që shfaqet çdo vit, zakonisht në kohë të nj
Arrijnë vaksinat në Kosovë, ja kur mund të vaksinoheni 85 mijë vaksina kundër gripit sezonal kanë arritur në Kosovë. Qytetarët në moshë të shtyer dhe ata që kanë sëmundje k
Gripi vdekjeprurës australian po vjen në Evropë, mjekët japin alarmin Mediat britanike japin alarmin për afrimin e gripit të frikshëm australian, që do të jetë sipas tyre më i keqi në 50 vit
Mjekët japin alarmin: Po vjen gripi i rrezikshëm, më i keqi në 50 vite Një grip i rrezikshëm po rrezikon jetë njerëzish në botë. Ai njihet se gripi australian, i cilësuar si më i keqi në
Paralajmërimi i mjekëve: Gripi vdekjeprurës australian po vjen në Evropë! Mediat britanike japin alarmin për afrimin e gripit të frikshëm australian, që do të jetë sipas tyre më i keqi në 50 vit
Ky është ilaçi që ju duhet kundër kollës dhe gripit Ftohja, kolla dhe gripi janë shumë të zakonshme në stinën e vjeshtës. Ato nuk kursejnë as ata që janë në moshë, prandaj
Sot rriten temperaturat por kini kujdes nga gripi Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 31 gradë Meteorologët thonë se sot do të kemi një ditë me mot kryesisht
Si ta kaloni sa më lehtë gripin sezonal Me ardhjen e vjeshtës, të gjithë mund të përballemi edhe me gripin. Hundë të bllokuara, alergji, temperaturë, kollë janë