999 rezultate për

grip

Vdekja e 7-vjeçares nga gripi, policia gjyqësore heton mjekët Një vajzë 7 vjeçe humbi jetën pak orë pasi mbërriti në spitalin e Durrësit pasi ishte prekur nga gripi ndërsa prindërit
Vogëlushja humbi jetën nga gripi, flasin prindërit e saj Dyshohet se vdekja e 7-vjeçares në Durrës është shkaktuar nga gripi toksik. Kështu të paktën deklarojnë mjekët e spitali
Dërgohet në spital me shenja gripi, humb jetën vajza nga Durrësi Ka ndërruar jetë vogëlushja 7-vjeçare që u paraqit mbrëmë në urgjencën pediatrike të spitalit të Durrësit me shenja grip
U sëmur me grip, vdes tragjiksht bodybuilder-i (FOTO LAJM) Një bodybuilder 21-vjeçar nga Pittsburgh, Pennsylvania ka vdekur disa ditë pasi u sëmur me grip. Kyle Baughman merrej
DETAJET/ Si është gjendja me grip në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka dërguar një raport për media ku jep informata në lidhje me gripin sezonal.
Gripi po terrorizon Europën, kësaj 18-vjeçarje sapo i mori jetën (FOTO LAJM) Vajza e re që shikoni në galerinë e bashkëngjitur lajmit ka humbur jetën për shkak të gripit. Ajo ishte vetëm 18 vje
6 mënyra për t’u mbrojtur nga gripi australian Raste të gripit vdekjeprurës janë rritur në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar gjatë javëve të fundit (dhe jo vetëm) dhe si
Dallimet kryesore mes gripit dhe ftohjes Gripi është një infeksion respirator akut i shkaktuar nga viruset e ndryshme. Është e rëndësishme t’i kuptojmë dhe njohi
Lëngu i shegës ju mbron nga gripi Me afrimin e stinës së ftohtë, disa qytetarë bëjnë vaksinën kundër gripit për të qenë të mbrojtur. Problemet e para t
Gripi mbush spitalet, pacientët flenë në dysheme Të sëmurët nga gripi që u pranuan në dy spitale të ndryshme në West Yorkshire, janë shtrirë në dysheme sepse nuk kishte
Vaksinat e gripit, a duhet t'u bëhen fëmijëve? Kur disa prindër u njoftuan nga shkolla se fëmijët e tyre duhet të bëjnë vaksinën kundër gripit ata ishin konfuzë. Shumë
Ndotja rrit numrin e pacientëve në Maqedoni Spitalet janë mbushur përplot me qytetarë të prekur nga gripi. Mjekja Vesna Atanasovska thotë se virozët sezonal janë du
Shqipëria në prag të epidemisë gripale, ministria bën thirrje për vaksina Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, tha se janë analizuar mostrat e para për virusin e t
Vuani nga veshkat apo ju ka zënë gripi, dafina bën magjinë Gjethet e dafinës janë të pasura me përbërës bimorë, vitamina dhe minerale plot vlera. Më poshtë do të lexoni vlerat e p
Ushqimet që të mbrojnë nga gripi dhe e ftohura Tashmë që stina e vjeshtës ka trokitur dhe temperaturat po vijojnë të bien sistemi ynë imunitar bëhet më i prekshëm nga
Bëni kujdes nga teshtima këtë dimër, mund t’ju ngjitet gripi edhe nëse jeni larg Me ardhjen e sezonit të dimrit, vjen edhe gripi. Çdo vit e më shumë viruset që shkaktojnë gripin sa vijnë e bëhen më të
Si të kuroheni sa më shpejtë nga gripi sezonal, ja metodat Me ardhjen e vjeshtës, të gjithë mund të përballemi edhe me gripin. Hundë të bllokuara, alergji, temperaturë, kollë janë
Epidemia e gripit prek Shqipërinë, fëmijët më të rrezikuarit Gripi stinor është një infeksion akut viral respirator (sëmundje) i shkaktuar nga viruset e gripit stinor. Çdo grip stin
Lëngu i shegës ju mbron nga gripi Me afrimin e stinës së ftohtë, disa qytetarë bëjnë vaksinën kundër gripit për të qenë të mbrojtur. Problemet e para t
Këshilla për evitimin e gripit kur ulen temperaturat Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi