999 rezultate për

grip

Vdes nga "Gripi i Derrit" 48-vjeçari në Tiranë Edhe pse prej disa kohësh nuk është shfaqur duket se sëmundja e njohur si gripi i derrit është rikthyer në Shqipëri.
Kolla, gripi dhe bllokimi zhduken brenda një nate me këtë recetë Ndër problemet më të zakonshme dhe të bezdisshëm janë patjetër kolla, gripi dhe gjithçka që rrjedh prej tyre, sidomos në
Kulmi i gripit, por Ramadani thotë se s'ka vend për panik Drejtori i Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Hamdi Ramadani, në një intervistë dhënë
Alarmante, 18 000 persona u prekën nga gripi për dy muaj në Kosovë Mbi 18 mijë raste të dyshimta me grip janë paraqitur për më pak se në katër muajt e fundit në institucionet shëndetësore
Formacionet zyrtare: Skënderbeu-Partizani, Gega befason me Rexhepin dhe rolin e Atandës Kampionati shqiptar rinis sot me ndeshjen Skënderbeu-Partizani. Në stadiumin e Korçës pritet një ndeshje shumë e fortë,
Gripi dhe viruset nëpër këmbë, si të ulim temperaturën në shtëpi Te pacientët, kur temperatura rritet, shpjegohet si një çekuilibër në trup. Bakteret, viruset apo mikroorganizma të tjer
Metoda popullore për të larguar gripin Është periudha më e “keqe” e vitit për sa i përket sëmundjeve nga moti i ftohtë apo ndryshimi i pa shpjegueshëm i temper
Për 1 javë sëmuren me grip 281 persona në Maqedoni Gjatë javës së kaluar ( nga 7 janari deri në 13 janar) janë regjistruar 281 të sëmurë nga gripi, që është rritje për 43.
"Kujdes, gripi mund të çojë në vdekje! Si ta parandaloni" (FOTO LAJM) I ftohti siberian vijon të jetë prezent në Shqipëri, ku përveç se ka krijuar shumë probleme në qarkullimin rrugor, po sj
Ujë me kripë, zgjidhja për t’i shpëtuar gripit Të themi të drejtën, në vendin tonë ka patur një luhatje temperaturash të frikshme, që ka sjellë edhe gripin dhe të ftoh
Në Shqipëri është duke qarkulluar "gripi i derrit" Rastet e para me grip në vendin tonë janë izoluar tashmë. Ditët e para dhe shumë të ftohta të janarit kanë sjellë me vet
Historia e trishtë, shkon te doktori për grip por tmerrohet nga ajo që mëson Shkoi tek mjeku për të bërë një vizitë të syve, por mësoi se kishte kancer në tru. Një 19- vjeçare është shokuar teksa m
Gripi bën gërdinë në Maqedoni, sëmuren 200 persona Dyqind e dy raste të sëmurë nga gripi janë regjistruar deri para dhjetë ditësh në Republikën e Maqedonisë, thuhet në rap
Ushqimet që ju ndihmojnë kur keni grip ose ftohje Fatmirësisht, ka shumë gjëra që mund t’i bëni, madje edhe atëherë kur nuk ndiheni mirë. Ekzistojnë ushqime të cilat do t
ZBULIMI/ Vajzat i ngjisin gripin vajzave dhe djemtë ua ngjisin djemve Hulumtimi se si virusi ka kaluar nga një person në person në një shkollë fillore, ka treguar se si shkalla e bartjes së
Si t’i ruheni gripit në këto ditë të ftohta Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Gripi është nëpër këmbë, si ta largoni sëmundjen brenda një dite Të themi të drejtën, në vendin tonë ka patur një luhatje temperaturash të frikshme, që ka sjellë edhe gripin dhe të ftoh
Temperaturat po ulen, bëni kujdes çfarë prekni me duar këtë sezon gripesh Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Ju ka zënë gripi? Kjo është kura me dy përbërës që forcon imunitetin Ndryshimi i stinëve e plogështon sistemin imunitar dhe pengon luftimin me efikasitet të sëmundjeve. Në këtë periudhë, im
Skënderbeu kalon në avantazh ndaj Kukësit Skënderbeu ka kaluar në avantazh ndaj Kukësit. Ai që ka shënuar është talenti 21-vjeçar, Nazmi Gripshi në minutën e