999 rezultate për

grip

Mori dy vite ilaçe për grip dhe anemi, mjekët zbulojnë tmerrin në mushkërinë e saj Ajo ishte vetëm 16 vjec kur nuk u ndje mirë dhe nisi të humbte shumë kile. Për dy vjet me rradhë doktorët i dhanë nga
Katër të vdekur nga gripi i derrave "AH1N1" Gripi sezonal dhe ai A H1N1, i cili në vend njihet edhe si gripi i derrave, po vazhdojnë të jenë të përhapura në vend. S
Douglas Costa le pas gripin, gati për Atleticon Juventusi do të jetë e plotë në sfidën ndaj Atletico Madrid ditën e nesërme, në përjashtim të Cuadrados i cili vuan nga
Një i vdekur dhe tre të infektuar me Gripin e Derrave në Kosovë Një person i prekur me gripin e derrit ka ndërruar jetë dy ditë më parë në Klinikën Infektive në Prishtinë, derisa edhe
Katër raste me gripin e derrave në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë bëri të ditur se janë raportuar katër raste me virusin AH1N1 në Klinikën
Ndërron jetë nga gripi i derrit një 45 vjeçar Ramadan Jashari (45 vjeçar) nga fshati Pogragjë në komunën e Gjilanit ka humbur jetën, pasi nuk mundi t’i mbijetojë sëm
Ushqimet që të mbrojnë nga gripi dhe e ftohura Tashmë që stina e vjeshtës ka trokitur dhe temperaturat po vijojnë të bien sistemi ynë imunitar bëhet më i prekshëm nga
Gripi i derrit edhe në Durrës, pacienti në gjendje të rëndë Edhe pse për gjatë një jave janë shënuar 4 viktima nga virusi AH1N1, "gripi i derrit" është njoftuar zyrtarisht se ka hy
Shënohet viktima e e katërt nga "Gripi i Derrit" Spitali i Sanatoriumit ka konfirmuar një tjetër rast të vdekjes nga "Gripi i Derrit" në vendin tonë. Virusi vdekjepr
Ministria mohon që 37 vjeçari të ketë vdekur nga gripi Një pacient, 37 vjeç nga Elbasani ka humbur jetën sot në spitalin "Shefqet Ndroqi" në Senatorium. Dyshimet e para ish
39 të vdekur nga gripi i derrit në Greqi, këtu thonë që s'ka vend për alarm 39 persona kanë ndërruar jetën në Greqi për shkak të gripit të derrit. Mediat greke raportojnë se mes të vdekurve ja
Gripi vërdallë, si t’i ruheni temperaturës së lartë Te pacientët, kur temperatura rritet, shpjegohet si një çekuilibër në trup. Bakteret, viruset apo mikroorganizma të tjer
Tre të vdekur nga gripi, por Manastirliu thotë se nuk ka vend për alarm Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu shprehet se nuk ka vend për alarm edhe pse në dy ditët e fundit në vend kan
Gripi i derrit rrezikon seriozisht vendin, çfarë thonë specialistët DY persona kanë ndërruar jetë për shkak të gripit në Shqipëri, i cili dyshohet të jetë H1N ose siç njihet ndryshe "gripi
Vdes edhe i treti! Gripi i derrit kthehet në epidemi në Shqipëri? Një tjetër person ka ndërruar jetë prej gripit ditën e sotme. Ende nuk kanë dalë rezultatet përfundimtare të analizave,
Vdes nga "Gripi i Derrit" 48-vjeçari në Tiranë Edhe pse prej disa kohësh nuk është shfaqur duket se sëmundja e njohur si gripi i derrit është rikthyer në Shqipëri.
Kolla, gripi dhe bllokimi zhduken brenda një nate me këtë recetë Ndër problemet më të zakonshme dhe të bezdisshëm janë patjetër kolla, gripi dhe gjithçka që rrjedh prej tyre, sidomos në
Kulmi i gripit, por Ramadani thotë se s'ka vend për panik Drejtori i Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Hamdi Ramadani, në një intervistë dhënë
Alarmante, 18 000 persona u prekën nga gripi për dy muaj në Kosovë Mbi 18 mijë raste të dyshimta me grip janë paraqitur për më pak se në katër muajt e fundit në institucionet shëndetësore
Formacionet zyrtare: Skënderbeu-Partizani, Gega befason me Rexhepin dhe rolin e Atandës Kampionati shqiptar rinis sot me ndeshjen Skënderbeu-Partizani. Në stadiumin e Korçës pritet një ndeshje shumë e fortë,