999 rezultate për

grip

Kjo stinë shton rrezikun, ushqimet që të mbrojnë nga gripi dhe e ftohura Tashmë që stina e vjeshtës ka trokitur dhe temperaturat po vijojnë të bien sistemi ynë imunitar bëhet më i prekshëm nga
Kjo lloj mandarine e lufton gripin më mirë se antibiotikët Mandarina e gjelbër, që është një frutë që rritet në Shqipëri, është e mbushur me vitaminë C, e cila është shumë e nevoj
Disa hile të vogla për t'i shpëtuar gripit të këtyre ditëve Pasojat e kapriçove të motit janë të gjitha mbi ne! Këto ditë të paktën një nga pjesëtarët e familjes apo kolegëve nëpër
Mbani shënim! 5 këshilla për të lehtësuar gripin Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Jemi në sezonin e vjeshtës, ku gripi siguron hapësirën më të mad
Merrni masat! Kur është koha e duhur të merrni vaksinën kundër gripit Vaksina kundër gripit ndihmon që në ne të mos veprojnë viruset e rrezikshme. Edhe pse ekspertët nuk munden me siguri
Jemi në periudhën më të “rrezikshme”, 4 mënyrat më të mira për të larguar gripin Jemi pikërisht në periudhën më të keqe për të na zënë gripi, ndaj ne të albeu.com kemi disa këshilla për t'iu dhënë sesi
Alarm: Ky është gripi që përhapet për 36 orë dhe mund të vrasë 80 milion njerëz Një sëmundje e ngjashme me gripin mund të udhëtojë nëpër botë në 36 orë dhe të vriste 80 milion milion njerëz, kanë para
Alarmohet Europa, rrikthehet gripi i derrit Më shumë se 120 mijë derra janë therur në Bullgari në përpjekje për të kufizuar numrin e rasteve të gripit të derrit. Nj
Çfarë është gripi i syrit dhe si mund të kurohet Në vendin tonë po qarkullon një sëmundje që quhet keratokonjutiviti epidemik, ose gripi i syrit në gjuhën popullore.
Virusi i gripit të syrit, ISHP paralajmëron qytetarët Instituti i Shëndetit Publik paralajmëron qytetarët për një virus të ri që qarkullon këtë verë në vendin tonë. Virusi i
Kujdes në pishina! Mjekët japin alarmin për një virus të rrezikshëm, por shpërndahet mjaft shpejt Nëse virozat zakonisht i kalojmë në dimër, këtë verë një virus i veçantë është në qarkullim. Njihet si gripi i syrit dhe
Ka dhe grip në mes të vapës, këshilla si ta luftoni Të shumtë janë ata që edhe pse termometri shënon lartë, i ka kapur e ftohura. Shkak për këtë mund të jetë konsumi pa kuj
Dyfishohet numri i të sëmurëve me grip në Maqedoni Gjatë javës së kaluar janë paraqitur 58 raste me sëmundje të gripit, që është rritje dyfish më e madhe në krahasim me nj
3 gjëra që duhet t’i dijë çdo nënë për gripin e pranverës Tani që pranvera ka mbërritur dhe moti është i ngrohur, mund të supozoni se sezoni i gripit ka përfunduar. Kjo nuk ës
Spitali i Pejës nxjerr detajet, si vdiq 6 vjeçari që u diagnostifikua me grip (FOTO LAJM) Udhëheqësit e Spitalit Rajonal të Pejës ka përmbledhur një raport me të gjeturat e spitalit në rastin e gjashtëvjeçarit
Gripi ende merr jetë në Maqedoni, javën e kalur vdiqën pesë persona Në vetëm një javë gripi ka marrë pesë jetë të tjera, duke e çuar numrin e përgjithshëm për këtë vit në 28. Të vdekurit i
Epidemia e gripit në Kosovë drejt shuarjes Stina e pranverës po ofron dhe me atë edhe gjendja alarmante gripit sezonal në Kosovë ka kaluar. Vetëm në javët e para t
Si çaji dhe boronicat parandalojnë gripin Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
Shkon në tetë numri i viktimave nga gripi breda javës në Maqedoninë e Veriut Tetë persona kanë ndërruar jetë brenda një jave si pasojë e komplikimeve nga gripi, shkruan Albeu.com Nga Instituti
Shkon në 5-së numri i viktimave të gripit në Maqedoninë e Veriut Një vajzë 14-vjeçare nga Ohri është viktima e fundit e cila ka ndërruar jetë si pasojë e komplikimeve nga gripi, duke çu