999 rezultate për

greve

Paralajmërohet grevë në fillimin e procesit mësimor Derisa procesi mësimor në Kosovë do të fillojë të hënën e ardhshme, sindikalistët e arsimit gjatë shtatorit paralajmëroj
U refuzua live nga Amadeo, godet Lumturia: Në grevë urie për dashurinë Të gjithë tashmë e dimë historinë e dashurisë së mohuar mes Lumturi Kodrës dhe Amadeo Baçit. Një dashuri e mohuar, a
Berisha flet për “skenarin” e Ramës: Vjeshtën që vjen përgatituni për … Ish-kryeministri Sali Berisha teksa ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, tha se nëse PS nuk do të dalë forc
Invalidët e luftës vazhdojnë ende grevën: Humbëm gjymtyrët, shteti na injoron Invalidët e luftës në Kosovë, edhe në këto momente janë duke vazhduar grevën e tyre për shkak të pakënaqësive në lidhje
Dëmshpërblimi i përmbytjeve, 8 grevistët shkodranë thirren në prokurori 8 protestuesit e Shkodrës të cilët zhvilluan një grevë urie prej 17 orësh janë thirrur në prokurori. Sipas banorëve
Ja si dukej 26 vite më parë, studentja greviste Mesila Doda (FOTO & VIDEO) Mesila Doda ka qenë një ndër studentet që u futën në grevë urie me qindra bashkëmoshatarë të tjerë në Qytetin Studenti d
Dita e dytë e protestës, PD ngujohet në çadra dhe paralajmëron grevë urie Protesta e opozitës sot është në ditën e saj të dytë të zhvillimeve ku figurat kryesore politike të opozitës bashkë me p
Qyteti i “zi” me 52 vrasje në 3 ditë, plaçkitje e përdhunime (FOTO LAJM) Numri i vrasjeve është rritur me 650 për qind dhe vetëm në tri ditë, 52 persona janë vrarë për shkak se policët kanë nis
SHKODËR/ Ndërpritet greva e urisë së banorëve të zonave të përmbytura Greva e urisë e nisur ditën e djeshme në qytetin e Shkodrës nga disa banorë që kërkonin dëmshpërblime për shkak të përmb
SHPËRBLIMI/ Sindikata do vendosë në janar për grevën e arsimtarëve Në fund të vitit, mijëra arsimtarë nuk do të marrin shpërbimin prej 10 mijë lekësh. Më konkretisht, për 35 mijë arsimtar
Banorët e Zharrëzës lënë grevën, kompania ndërpret punimet Pas premtimeve se do të merrnin zgjidhje problemet e tyre, më në fund banorët e Zharrëzës kanë lënë grevën e urisë. Nga
Vazhdon greva e urisë në Fier, banorët kalojnë Krishtlindjet pranë tyre Vazhdon akoma protesta e banorëve të fshatit Zharrëz të Fierit të cilët e kanë kaluar edhe natën e Krishtlindjeve në gre
13 familje të rrezikuara nga lumi i Tiranës futen në grevë urie 30 banorë pranë lumit të Tiranës kanë vendosur të mos rikthehen më në shtëpitë e tyre, duke shpallur protestë që prej m
Familjet e përmbytura në Babrru ngujohen në grevë urie: Kërkojmë strehim Familjet e përmbytura në Babrru kanë nisur grevën e urisë. Ata janë shprehur se pa marrë një zgjidhje, do të ngujohen në
Ish-të burgosurit politikë hyjnë në grevë urie: Qeveria të mbajë premtimet Ish të burgosurit politikë kanë nisur një grevë urie 24 orëshe. Greva në fjalë po mbahet para institucionit të riint
Ushtria maqedonase në kushte të tmerrshme, paralajmërojnë grevë Antarët e Armatës në Republikën e Maqedonisë vazhdojnë të jenë të pakënaqur. "Paga të vogla, mungesë të pajisjeve, u
Bozhinovski hyn në grevë urie, t'i ndërpritet paraburgimi Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë dhe Rikardo Gutierez, sekretar i përgjithshëm i Federatës Evropiane të G
Shqiptarët në burgun e Trikallas në grevë për vdekjen e Pëllumb Marnikollajt Në shenjë proteste ndaj vrasjes nga policia të të riut nga Lezha, Pëllumb Marnikollaj, raportohet se shqiptarët e dënuar
Ukrainë/ Minatori i vë flakën vetes para kamerave (VIDEO) Një minator në Ukrainë i ka vënë flakën vetes para Ministrisë së Energjisë dhe Minierave ku po qëndronte në grevë urie.
"Air France" humb 90 milionë euro për shkak të grevës Drejtori i Air France Frederic Gagey, ka deklaruar se kompania ka humbur rreth 90 milionë euro gjatë grevës shtatë ditor