999 rezultate për

greve

Çfarë i shtyu mjekët të linin grevën? Mjekët specialistë të klinikave kirurgjikale në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) sot kanë pezulluar grevën
Edhe mjekët në Ferizaj hynë në grevë urie Departamenti i spitalit të Kirurgjisë në Ferizaj ka marrë vendim që t’i bashkangjitet grevës së kirurgëve të filluar në
Mjekët hyjnë në grevë, nuk ndalen as nga ministri Ismaili 36 specialistë të Kirurgjisë së Përgjithshme dhe Abdominale kanë vazhduar grevën, pavarësisht vizitës së Ministrit të Sh
Gazetari serb hyn në grevë urie për shkak të Kosovës, njihuni me arsyen Ish gazetari serb në Kosovë, Bojan Bozhoviq ka hyrë në grevë urie me arsyetimin e vetëm se ka mbetur pa punë dhe pa përk
Greqia ngrihet në grevë kundër reformës në transportin publik Parlamenti grek do të votojë sot në mesnatë një ligj mbi transportin ku parashikohen regulla të reja për grevat dhe për
Athina paralizohet nga greva e përgjithshme e transportit publik dhe ajror Sindikatat e transportit publik në Athinë kanë bërë thirrje për një grevë 24-orëshe të hënën për të protestuar kundër pr
Dy muaj pa paga, çerdhet e Çairit në grevë “Jemi në grevë për shkak të mos pagesës së pagave”. Njoftime të këtilla sot ishin vendosur në të gjitha dyert e dy objek
Mungesa e rrogave, çerdhet e Çairit në grevë Njoftime të cilat lidhen me pakënaqësitë në punë janë vendosur në të gjitha dyert e dy objekteve të çerdhes “Borëbardha”
Nesër e gjithë Greqia në grevë kundër varfërisë dhe papunësisë Ditën e nesërme Greqia do të paralizohet për shkak të grevës 24-orëshe, e organizuar nga Konfederata e Përgjithshme e Pu
Grevë urie e protestë, si u shndërrua në ditë feste 8 Dhjetori Dita e sotme është ditë feste. Sot festohet Dita e Rinisë pasi në këtë datë në vitin 1990, një grup studentësh e ped
Çavkov nis grevën e urisë në Shutkë Ish-ministri i Brendshëm dhe Drejtori i Byrosë së Sigurisë Publike, Mitko Çavkov, bën grevë urie në burgun Shutka, bën t
SBASHK kërcënon me grevë Paralajmërimi për ngritje aq të ulët të pagave nga janari 2018, çështja e Ligjit për statusin e punëtorëve të arsimit sh
Komuna nuk u jep pagat, fillojnë grevën punëtorët Kryetari i Sindikatës së Pavarur të sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka njoftuar se që nga nesër me të gjithë pu
Minatorët e Trepçës braktisin grevën Ministri i Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka ka arritur një marrëveshje me minatorët e Minierës së Stantërgut, me të cil
Pas ngjarjeve të dhunshme, Katalunja ngrihet në grevë Punëtorët në Katalonjë kanë bërë një grevë të përgjithshme, ndërsa protestat bllokuan rrugët kyçe pas goditjes brutale t
Barça nis grevën për pavarësinë e Katalonjës E tillë është një ditë e zakonshme në qendrën “Joan Gamper” të Barcelonës, por këtë të martë në qendrën stërvitore të bl
E FUNDIT/ Kryesia e Kuvendit hyn në grevë, nuk mblidhet për këtë arsye Zyra për media e Kuvendit të Kosovës njofton se Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit do të thirret pas plotësimit të propozim
Punëtorët e shkollave të Prishtinës fillojnë grevën Punëtorët teknikë të disa shkollave në Prishtinë nga sot do të futen në grevë, meqë pagat e tyre nuk janë paguar më shum
Punëtorët teknikë të disa shkollave nesër në grevë Sindikata e Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës ka njoftuar se sot ka pritur në zyrat e saj kryetarët e shoqatave sind
Punëtorët teknikë të shkollave kërcënojnë me grevë Kryetarët e shoqatave të punëtorëve teknik qe veprojnë në shkollat e komunës së Prishtinës , si shkolla : “Dardania”, “P