999 rezultate për

greve

Prokuroria Speciale të hënën hyn në grevë Stafi mbështetës i Prokurorisë Speciale të Kosovës nga e hëna do të hyjë në grevë të përgjithshme deri në plotësimin e k
Sot mësuesit dhe prokurorët në grevë, këto janë kërkesat për qeverinë Këshilli Grevist i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës ka njoftuar se sot ata do hyjnë në grevë. Sipas një
Nesër s’ka mësim, paralajmërohet grevë e përgjithshme Nesër nuk do të mbahet mësimi në të gjitha institucionet arsimore, universitete dhe shkollat e mesme dhe fillore, duke p
Ligji për noteri, avokatët kërcënojnë me grevë Me 8 Marsi, avokatët e Shkupit u mblodhën në një takim pune ku diskutuan edhe për propozim-ndryshimet në ligjin për note
Gratë në grevë: Sot marshojmë, nuk festojmë! (FOTO LAJM) Shumë udhëtime me tren në Spanjë janë anuluar pasi punëtorët përgatiten të bëjnë grevë për të nxjerrë në pah pabarazitë
Sot, gratë në Kosovë nuk festojnë por protestojnë Edhe këtë vit rrjeti i grave në Kosovë me rastin e ditës së 8 Marsit do të organizojë marshin “Marshojmë s’festojmë”, me
12 marsi, ditë greve për mësuesit e Kosovës Mësimdhënësit në tërë sistemin arsimor të Kosovës, përveç çerdheve, pritet të hyjnë në grevë një ditore të hënën e ardhs
SBASHK zbulon ditën kur do të nisin grevën Pas grevave një dhe dyorëshe të mbajtura javët e kaluara, Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosov
Reforma e pensioneve ngre në grevë pedagogët e Oxford Një protestë historike është cilësuar ajo e pedagogëve të 64 universiteteve britanike, të cilët në kundërshtim me reform
Air France futet në grevë Punëtorët e Kompanisë së fluturimeve “Air France”, janë futur në gerevë, me kërkesë për rritjen e pagave. Greva është
Rrëzimi i bustit, Berisha rrëfen a e organizoi PD grevën e studentëve I ftuar në Studio e Hapur, Berisha ka thënë se greva e studentëve, ishte padyshim një nismë e Partisë Demokratike. A
Kërkesat e ndryshme të SBASHK-ut dhe të Këshillit të Prindërve hutojnë nxënësit Derisa Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBASHK) u ka kërkuar prindërve që të martën të m
Nesër grevë dyorëshe në arsim Sindikata e Bashkuar e Arsimit ka njoftuar se të martën do të mbahet grevë në dy orët e para të mësimit të paradites dhe
Pedagogët i përgjigjen Ramës me grevë: S'do durojmë talljen tënde Pas takimit të përbashkët me kryeministrin Edi Rama ku u kritikuan në sy duke u quajtur "vrima e fundit e kavallit" peda
SBASHK në grevë Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës me anë të një komunikate ka bërë thirrje për nxënësit dhe prindërit që, të mër
Nesër fillon greva në orët e para në shkollat e Podujevës Kryetari i Sindikatës së Arsimit në Komunën e Podujevës, Fadil Halimi apelon te të gjithë nxënësit që nesër të mos i ndj
Këshilli i Prindërve kundërshton grevën që do të mbahet nesër Këshilli i Prindërve të Kosovës ka reaguar pas apelit të SBASHK-ut drejtuar prindërve dhe nxënësve për grevën njëorëshe
10 ditë pa marrë rrogat, pedagogët kërcënojnë me grevë Tashmë aknë kaluar 10 ditë dhe pedagogët e universitetit të Tiranës, akoma nuk kanë marrë rrogën. Për këtë arsye, në
Arsimtarët hyjnë në grevë ditën e Shën-Valentinit Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe e Kulturës e Kosovës, gjatë një mbledhje të jashtëzakonshme ka vendosur të
Tre sindikata të transportit ajror paralajmërojnë për një grevë 4 orëshe të Ryanair Tre sindikata të transportit ajror italian konfirmuan sot njoftimin për një grevë katër orëshe për nesër që përfshin të