999 rezultate për

greve

Italia në grevë, vonesa në linjën e tragetëve për Shqipëri Ditën e sotme në Itali po zhvillohen greva të cilat kanë bllokuar jo vetëm transportin publik brenda qyeteve por kanë sh
Vëllezërit e masakrës së Pukës futen në grevë urie Tre vëllezërit, Sokol, Bardhok dhe Anton Permarkaj, të cilët vuajnë dënimin në burgun e Burrelit për vrasje, kanë nisur
Kujdes kush fluturon sot nga Rinasi me këto kompani ajrore Ditën e sotme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anasjelltas, do të ketë anulime dhe vonesa, për shkak të një
Nesër greva e kompanive ajrore, Autoriteti i Aviacionit bën njoftimin e rëndësishëm Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka njoftuar se ditën e nesërme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anas
Jo vetëm në Shqipëri edhe në Angli lojtarët dalin në grevë për rrogat Lojtarët e Bolton-it kanë vendosur se nuk do ta luajnë ndeshjen e Championship-it kundër Brentford, e cila është program
SBASHK: Sot mund të nisim një grevë të re Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës ka ftuar sot kryesinë e saj dhe kryetarët e sindikatave
Kujdes, sot autobusët e Podujevës janë në grevë Nga sot, Shoqata e Transportuesve të Llapit do të mbajë grevë. Të njëjtit tash e sa kohë kanë bërë thirrje për largim
Prindërit të revoltuar, edhe pse kishte grevë sërsh kanë paguar Greva e arsimit që u mbajt në muajin e parë të këtij viti përveç që ka ndikuar negativisht tek fëmijët, ajo ka dëmtuar f
SBASHK-u padit Ministrinë e Arsimit, nuk duan të mbahet mësim Vendimin e ministrit të Arsimit për kompensim të orëve të humbura është duke e kundërshtuar Sindikata e Arsimit, për të
Orët e humbura në grevë do të zëvendësohen Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi sot është takuar me drejtorët e Drejtorive Komunale të Ars
Pedagogët në grevë, FHF kërkon mbledhje të jashtëzakonshme Deri në rrëzimin e ligjit për Arsimin e Lartë, vazhdon akoma më ngulm bojkoti i studentëve dhe greva e pedagogëve. D
Kirurgët ende të pakënaqur, sërish në grevë Kolegjiumi i kirurgëve ka bërë të ditur që janë të vendosur në vazhdimin e grevës për arsye që kërkesa e tyre për rritje
"Burdushi" fillon nesër grevën e urisë Mjeku popullor Hysni Peqani, i njohur si ‘Burdushi’, i cili po mbahet në burg, ka paralajmëruar që prej ditës së diel do
Mbaron afati! Pedagogët futen në grevë Asambleja e Pedagogëve ka marrë vendimin e radhës, pas përfundimit të afatit njëjavor që i kishin lënë qeverisë për plot
NISMA nxjerr të vërtetën: Ofertën SBASHK e kishte që në fillim, pse hynë në grevë? Shefi i GP-së së partisë Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi, përmes një postimi në Facebook ka goditur Rrahman Jashar
Kirurgët nuk tërhiqen nga greva Kriza nga grevat në sektorë të ndryshëm nuk shihen se është afër fundit. Përderisa sot partnerët e koalicionit qeveri
Edhe punonjësit e KEK kërcënojnë me grevë Termocentralet e Kosovës do të ndalen nëse Korporata Energjetike e Kosovës do të futet në Ligjin për paga. Kështu ka
Rreth 27 mijë mësues e morën rrogën e këtij muaji pa punuar Rreth 27 mijë mësimdhënës në institucionet publike arsimore në Kosovë aktualisht janë në grevë me kërkesën për rritje të
Nesër edhe dogana në grevë, a janë kurthe ndaj Haradinajt për Serbinë? Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës, ka paralajmëruar për nesër greva për të mbrojtur pagat dhe statusin e zyrtarëv
Edhe doganat hynë në grevë, a është kurth ndaj Haradinajt? Grevat në Kosovë nuk kanë të ndalur. Nesër valles së grevave të shumta do t’i bashkohen edhe doganierët e Kosovës. Fi