999 rezultate për

greqia

Skandali i radhës vjen nga Greqia, dhjetra të arrestuar ndër ta dhe ish-president Gjykata e Arbitrazhit në Athinë dha vendimet për skandalin e manipulimit të ndeshjeve, “Koripolis”, i cili shpërtheu në
Emri, Greqia kërkon çrrënjosjen e irredentizmit Athina zyrtare edhe një herë përsërit qëndrimin për emrin. Zëdhënësi i Qeverisë, Dimitris Canakopulos në një takim me ga
Zaev: Jemi afër zgjidhjes për emrin Kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për "Fajnenshëll Tajms", vlerëson se Maqedonia dhe Greqia po afrohen zgjidhje
Negociatat, Greqia insiston për emrin "erga omnes" Athina zyrtare mbetet në qëndrimin fillestar për emrin: zgjidhje erga omnes, për përdorim të përgjithshëm, përfshirje të
Greqia pranon katër propozime për emrin, shqiptarët të përjashtuar? Ministri i punëve të jashtme të Greqisë Nikos Kocijas i ka dorëzuar kryeministrit të Greqisë Aleksis Cipras porpozim mar
Kjo është oferta e Greqisë për ndryshimin e emrit Ministri i punëve të jashtme të Greqisë Nikos Kocijas i ka dorëzuar kryeministrit të Greqisë Aleksis Cipras porpozim mar
Kaloi kufirin nga Greqia me drogë, kapet në Tiranë algjeriani Policia ka vënë në pranga një shtetas pranë rrugës Dritan Hoxha pasi u kap me një sasi të konsiderueshme lëndësh narkoti
Greqia në krizë?! Këto janë super anijet ushtarake që blen (VIDEO) Pavarësisht vështirësive financiare që po kalon, Greqia ka ndërmend që të shpenzojë të paktën 4 miliard euro për të bler
Greqia modernizon avionët dhe bëhet gati për "më të keqen" Rritja e tensioneve në Egje po i shtyn autoritetet greke që të mendojnë për rritjen e kapaciteteve të tyre ushtarake pav
Giannakopoulos: Greqia nuk po ushtron trysni për çështjen e emrit të Maqedonisë Një lidhje me cështjen e emrit të Maqedonisë zëdhënësi i qeverisë greke, Dimitris Giannakopoulos, në një intervisë për t
Avionët turq fluturojnë mbi Athinë, alarmohet Greqia Ndërkohë që Turqia është e angazhuar në një konflikt që po merr përmasa të rrezikshmr në Siri, tensionet janë rritur edh
Kur Ilir Meta merrte Kryqin e Artë nga Greqia (FOTO LAJM) Pavarësisht se po përpiqet të protretizohet si politikani që ka në dorë marrëveshjen e detit me Greqinë si edhe mjaft pa
Maqedonia të zgjidhë kontestin e emrit deri në korrik Maqedonia shpreson të zgjidhë kontestin e emrit me Greqinë deri në kohën e samitit të NATO-s këtë verë, tha kryeministri
Greqia autorizon nisjen e fazës finale të negociatave me Shqipërinë Burime diplomatike pranë Ministrisë së Jashtme greke kanë konfirmuar se kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka autorizuar
Të tjera ndryshime kushtetuese për çështjen e emrit vijnë nga greqia Akademia greke e shkencave dhe arteve (AGSHA)ka komentuar bisedimet për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë
Falja e detit dhe zonave të naftës, Greqia e quan të suksesshme marrëveshjen Pavarësisht se në Shqipëri akoma shihet me dyshim dhe pikëpyetje të mëdha marrëveshja e fundit me Greqinë, për shtetin f
Tone lufte, këshilltari i Erdoganit e quan Greqinë mizë para Turqisë Këshilltari kryesor i presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, ka thënë që është i sigurtë që Amerika do ta detyrojë Greqi
SPECIALE/ Si 22 vjet më parë, përse Turqia dhe Greqia janë gati të shkojnë në luftë për dy ishuj shkëmbor Turqia dhe Greqia janë në një debat të vazhdueshëm në lidhje me sovranitetin territorial të një numri të madh ishujsh në
Greqia ashpërson tonet: "Çamëria" të fshihet nga librat shkollorë Ndërkohë që shqiptarët presin zgjidhje për çështjen Çame, Greqia jo vetëm që nuk pranon bisedimet rreth kësaj çështje po
Bombë biznesit të gruas së politikanit të njohur, tronditet Greqia (FOTO LAJM) Një shpërthim ndodhi në rrugën Taki në qendër të Athinës në orën 03.05 pranë hyrjes së biznesit të zotëruar nga gruaja e