999 rezultate për

greqia

Greqia e mallkuar? Pas zjarreve me 80 kufoma, nisin përmbytjet (FOTO LAJM) Ende pa kaluar mirë tragjedia e shkaktuar nga zjarri, Greqia po përballet me një tjetër situatë alarmante. Por pas kë
Shkon në 81 numri i viktimave: Greqia akoma nën flakë Ka shkuar në 81 viktima dhe 187 të lënduar nga zjarret që nisen tre dite me parë, 1000 shtëpi të djegura dhe 300 makina.
Nuk mjaftuan zjarret, Greqia pritet të përmbytet nga reshjet Autoritetet në Bullgari kanë paralajmëruar Greqinë dhe Turqinë se mund të përballen me vërshime pas reshjeve të mëdha që
Greqia në shok, pse u vonuan aq shumë autoambulanca dhe zjarrfikësja Greqia në gjendje shoku pas zjarrjeve që shkaktuan mbi 70 të vdekur. Në rrjetet sociale shumë njerëz ofrojnë ndihmën e t
Zjarret, Greqia ka një mesazh për Maqedoninë Katastrofat natyrore nuk njohin kufij dhe i tejkalojnë kontestet, kumtojnë nga MPJ greke dhe u falënderohen të gjithëve
Dalin detajet e marrëveshjes së detit: Greqia vjen deri në Karaburun Mediat greke kanë publikuar detaje të Marrëveshjes së Detit mes Greqisë dhe Shqipërisë duke nxjerrë në pah lëshimet e më
Greqia e Shqipëria, destinacionet e preferuara për qytetarët e Maqedonisë Sezoni turistik këtë verë ka nisur më herët. Një pjesë e madhe e qytetarëve veçmë ndodhen për pushime jashtë Maqedonisë,
Greqia mban fjalën, dërgon letrën për integrimin e Maqedonisë Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kozias sot paralajmëroi se do të bëhet nënshkrimi dhe nesër në mëngjes do të nisen letr
Greqia del nga kriza, për tetë vitë mori 275 miliard euro ndihma nga BE Kombet e Eurozonës janë pajtuar që Greqia t’i japë fund programit tetëvjeçar të shpëtimit, në mënyrë që t’i menaxhojë më
Radhën e ka Greqia Marrëveshja për zgjidhjen e çështjes së emrit me Greqinë, dje u ratifikua në Kuvendin e Maqedonisë, ndërsa Ministria e P
Greqia nuk pret referendumin, përdor termin " Maqedonia e Veriut" Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kocias vazhdon që në paraqitjet e tij publike vendin ta quaj sipas emrit të marrëveshjes,
The Wshington Post: Cipras dhe Zaev janë paqësor, ju duhet mbështetje Nga marrëveshja çka e kanë arritur kryeministrat Zoran Zaev dhe Alesis Cipras është rezultat i të dy kombësive. Maqedoni
Greqia dëbon 3500 emigrantë shqiptarë Greqia për pesë muaj me radhë ka dëbuar në vendi 3 mijë e 427 shqiptarë. Këtë e ka bërë të ditur policia greke me anë
Marrëveshja përfundoi por cilat janë sfidat e radhës Greqia dhe Maqedonia bien dakord për zgjidhjen e grindjes shumëvjeçare për emrin. tani duhet të vendosë parlamenti grek,
Anglezët komentojnë marrëveshjen Maqedoni-Greqi Arritja e zgjidhje për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë u përhap në gjithë botën. Përveç prej disa lider të p
Maqedonia dhe Greqia, 27 vjet përplasje për një emër Gjithçka filloi në vitin 1991, me shpalljen e pavarësisë së Maqedonisë. Ish-Republika Jugosllave e quajti veten Republik
Me emrin i ri, Maqedonia e ka rrugën e lirë për në BE dhe NATO Kreu i diplomacisë greke, Nikos Kocijas ka komentuar bisedën telefonike mes dy kryeministrave, Cipras dhe Zaev. “Sot
Greqia pranon gjuhën dhe nacionalitetin maqedonas Kostis Chatzidakis, nënkryetar i partisë opozitare “Demokracia e Re” deklaron se qeveria greke ka pranuar gjuhën dhe nac
Na fëlliqën! Shqiptarët po vjedhin edhe barishte nga Greqia Grekët kanë ngritur një shqetësim të ri së fundmi ndaj shqiptarëve. “AFP” ka publikuar një shkrim ku thotë se shqiptarët
Pamje vërtet shqetësuese, si sillej mishi nga Greqia drejt Shqipërisë (VIDEO) Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka sekuestruar sot njw sasi mishi e cila po sillej nga Greqia kontrabandë përmes kufirit