999 rezultate për

greqia

Reagon Greqia: Pa u plotësuar ky kusht nuk ka takim me Ramën Greqia thotë se ende nuk është përcaktuar vendi dhe as koha e një takimi të mundshëm mes kryeministrit shqiptar Edi Rama
Greqia përgatit 500 mln euro investim për të kërkuar naftë dhe gaz në Detin Jon Kërkime serioze për naftë dhe gaz në detin Jon do të nisin në 7-8 vitet e ardhshme nga kompanitë greke. Sipas mediave
Greqia dhe Shqipëria lidhen me tren Shqipëria dhe Greqia janë dy vende fqinje që kanë shumë çështje për të zgjidhur me njëra-tjetrën, por teksa politika po
Greqia nuk gjen qetësi, tërmeti shkund sërish ishullin e njohur Një tjetër tërmet ka rënë pak minuta më parë në afëri të ishullit Zakynthos të Greqisë në detin Jon duke shkaktuar panik
Lufta për gazin, Turqia paralajmëron angazhimin e ushtrisë kundër grekëve në Egje Greqia, Turqia dhe Qiproja janë duke u përplasur në lidhje me pasuritë nëntokësore të gazit në Egje duke rritur tensione
52 ekstremistë u shpallën "non grata", Greqia i kërkon llogari Shqipërisë Zv/ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, doli përpara mediave për të njoftuar se 52 shtetas grekë janë shpallur “non grat
"Deklarata e Ramës ishte provokative", vijnë reagime të forta nga Greqia Vrasja e teroristit grek, Konstantinos Katsifas në datën 28 Tetor nga ana e forcave RENEA pas një shkëmbimi zjarri, cijo
Çipras mbyll sytë ndaj ekstremistëve që hynë në Shqipëri: Ditë zie për familjen Edhe pse mijëra grekë erdhën në Shqipëri dhe poshtëruan duke cënuar sovranitetin shtetëror, kryeministri grek Çipras i k
Janullatos flet për Kacifasin pas urdhrit nga Greqia Ditën e sotme, kryepeshkopi i Athinës dhe i gjithë Greqisë, Hieronymus në një dalje publike e ka konsideruar hero Kaci
“Digjet” Greqia, sherr masiv në ndeshjen Olympiacos-Panachaiki Një përplasje mjaft e dhunshme ka ndodhur në ndeshjen mes Olimpiakos dhe Panachiakit në ndeshjen e vlefshme për Kupën e
Osmani nga Greqia paralajmëron një marrëveshje Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani në kuadër të vizitës së tij në Greqi, mbajti takim me Mi
Greqia legalizon hashashin? Kush është vendi partner Qeveria greke ka dhënë zyrtarisht një licencë për një kompani izraelite e cila pritet të kultivoi hashashin e njohur si
Greqia kërcënon Shqipërinë pas vrasjes së terroristit grek në Gjirokastër Vrasja e terroristit grek në Gjirokastër, ka sjellur shumë reagime nga Greqia. Së fundmi në lidhej me këtë ngjarje t
Skandali, cilat media shqiptare janë paguar nga Greqia Një skandal ka përfshirë ditën e sotme tërë vendin. Me një milion euro janë financuar disa media dhe portale shqiptar
Bomba e Kotzias: Greqia financon me fonde sekrete portale në Shqipëri Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit. Ky lajm po di
Pas domateve, Greqia bllokon edhe specat shqiptare me helme Autoritetet greke kanë bllokuar në Pire një sasi me speca nga Shqipëria, të cilat u konsideruan të papërshtatshme për ko
Greqia ndalon me ligj që njerëzit obezë të hipin në gomerë (FOTO LAJM) Greqia, një vend që njihet për numrin e lartë të turistëve, ka vendosur një ligj kundër vizitorëve obezë. Shumë prej
Përplasja e re Athinë-Berlin, Greqia do kërkojë 280 miliardë euro për dëmet e luftës Në një artikull të fundit të saj, revista gjermane “Der Spiegel” thekson se Greqia muajin e ardhshëm do të fillojë të kë
Greqia reagon për referendumin: Kemi respekt “Një pjesë e madhe e shoqërisë e përkrahi marrëveshjen, pjesa tjetër e sheh me skepticizëm, por Greqia e respekton zgjid
Kapet në kufi bosi nga Greqia me një mal me para Policia Kufitare në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavije, i sekuestron 80 mijë Euro një shtetasi grek i cili nuk i deklaroi