999 rezultate për

greqia

Xhaferi: Greqia po na hap rrugën në NATO Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi thotë se të premten pritet që Parlamenti i Greqisë të ratifikojë protok
Të premten Greqia voton për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO të enjten do të dorëzohet dhe do ta rishikojë Komisioni kompetent për m
Përfundon gjithçka, Greqia miraton marrëveshjen me Maqedoninë (VIDEO) Pas shumë ditëve të një debate të ashpër, Parlamenti i Greqisë miratoi sot marrëveshjen për emrin e Maqedonisë. Në nj
SHBA: Presim që edhe Greqia të zbatojë marrëveshjen për emrin Maqedonia është aleat i rëndësishëm i SHBA-së dhe kjo administratë vazhdon të mbështesë hyrjen e vendit në NATO dhe impl
Maqedonia pret nga Greqia që të ratifikojë marrëveshjen Qeveria e Republikës së Maqedonisë është e përkushtuar në qëllimin e saj për anëtarësim në NATO dhe në BE dhe pret që k
Mediat ndërkombëtare i bëjnë jehonë lajmit për dorëzimin e Balilit Arrestimi i Kelmend Balilit ka marrë vëmendjen e opinionit publik ditën e sotme. Ky lajm ka bërë jehonë edhe në medi
Greqia përgjigjet për Klement Balilin, prova të reja për "Eskobarin e Ballkanit" Prej dy vitesh, Klement Balili vazhdon ta kthejë duarbosh policinë gjatë aksioneve të dështuara për arrestimin e tij, me
Maqedonia e Veriut e bëri detyrën e saj, radhën e ka Greqia Ndryshimet kushtetuese të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës kaluan edhe fazën finale në Kuvendin e Republikës së Maq
Kujdes, se djaloshi i llastuar do t'ju bëjë gjëmën! Turqia dhe Greqia flasin për luftë Vazhdon retorika e ashpër mes Turqisë dhe Greqisë pas debateve që shpërthyen sërish sëfundmi mbi sovranitetin e disa ish
Mot i acartë në Greqi në ditët e para të 2019 Fenomeni "Rafael" në Greqi, me temperatura tepër të ulta, dëborë, rreshje të furishme dhe erëra të forta në Egje deri në
Jo më Greqia, cili vend është i pari për investime në Shqipëri Prej vitesh Greqia ka qenë investitori më i madh në vend, si rrjedhojë e investimeve të larta në fushën e telekomunikaci
Greqia dhe Turqia në prag konflikti të armatosur, dhjetra shqiptarë në kufirin mes dy vendeve Greqia dhe Turqia kanë rritur ndjeshëm tonet gjatë javëve të fundit ku mjafton një shkëndije për të ndezur një konflikt
Greqia kërcënon Turqinë: Jua bëjmë ishullin rrafsh me tokën Shefi i Shtabit të Ushtrisë Greke, Evangelos Apostolakis, paralajmëroi Turqinë se vendi i tij do të reagojë me vendosmër
Maqedonia tenton të ekstradojë agjentët nga Greqia Ministria e Drejtësisë do t’i bindë gjykatat e Greqisë se amnistinë nga Ivanov që e kanë fituar agjentët Goran Grujovski
Greqia pro liberalizimit të vizave, Holanda sërish kundër shqiptarëve Dy shtetet më të fuqishme të Bashkimit Evropian, Gjermania dhe Franca nuk janë angazhuar të flasin për Ballkanin Perëndi
U19: Rusia e Greqia në grup, ndeshje të vështira për Kosovën dhe Shqipërinë Shqipëria U19 ka mësuar kundërshtarët dhe do të ketë një derbi me Greqinë. Kuqezinjtë janë në grupin 4, ku janë të përfs
A ka shqipëria hapësira ekonomike ekskluzive në ngushticën e Otrantos? Nga Myslim Pasha E nisim shkrimin me këtë pyetje therëse për vetveten tonë të mjeruar, për kokëuljen dhe inferioritet
Vrasja e shqiptarëve u bë "rrugë", Greqia ndryshon strategji që të ulë irritimin Detaje të reja zbulohen pas vrasjes së 18-vjecarit shqiptar mbrëmë në Kavala të Greqisë. Mediat greke, duke iu referu
Greqia një kasaphanë për shqiptarët, 11 të vrarë brenda vitit Greqi po kthehet në një kasaphanë për shiptarët. Brenda vitit 2018 janë vrarë plot 11 shtetas shqiptarë. Vrasja më e
Greqia po përdor metoda mizore, i zhvesh dhe i le refugjatët në të ftohtë (FOTO LAJM) Sapo Greqia filloi të dalë nga kriza ekonomike falë Bashkimit Evropian sërish po i rikthehet brutalitetit që ka treguar