999 rezultate për

greqia

Greqia në flakë, rikthehet tmerri i vitit të shkuar (FOTO & VIDEO) Prej disa ditësh zona të tëra në Greqi janë duke u djegur. Flakët stimulohen edhe nga era e fortë duke e bërë kështu të
Greqia nuk ka qetësi, pas tërmetëve poshtohet nga cunami (VIDEO) Mediet fqinje raportojnë se përveç tërmeteve të njëpasnjëshme, moti i keq ka goditur sot një pjesë të vendit. Kështu, qy
I dënuar me 25 vite burg për vrasje, ky është 53-vjeçari i ekstraduar nga Greqia (FOTO LAJM) Një shtetas shqiptar i dënuar me 25 vite burg për vrasje, është ekstraduar sot nga Greqia. Policia njofton se Interpo
Lëkundet sërish Greqia, tërmeti 4.8 ballë tmerron banorët Një tjetër tërmet i fuqishëm ka tronditur ditën e sotme Greqinë, duke shkaktuar sërish panik te qytetarët. Mediet greke
Greqia nuk po gjen qetësi, tronditet sërish nga tërmete Një tërmet me madhësi 5.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në orën 07.40 në Kretë, sipas një studimi paraprak
Çelja e negociatave, Greqia: Do vendosim kushte për Shqipërinë Greqia nuk do të bllokojë ambicien e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. K
10 fakte interesante rreth Greqisë (FOTO LAJM) Përpos monumenteve antike dhe turistëve të shumtë që e vizitojnë çdo ditë, Greqia është e njohur edhe për disa gjëra të
I dënuar me 8 vite burg, ekstradohet nga Greqia 47 vjeçari shqiptar Interpol ka ekstraduar nga Greqia një shtetas të dënuar me 8 vite burg për vjedhje me dhunë. Nga Specialistët e Inter
Greqia sërish mes flakëve, dhjetra zjarrfikës dhe helikopterë në terren (VIDEO) Një zjarr i madh po përhapet me shpejtësi në zonën pas stadiumit Markopoulo, në Attica, Greqi. Për lokalizimin e flak
Çfarë po ndodh me Greqinë, pas stuhisë goditet nga një tërmet i fuqishëm Ditë më parë, Greqia, u përballë më stuhi të fuqishme, ku la të vdekur 9 persona e plagosi qindra të tjerë. Por siç d
Greqia zhvillon sot zgjedhjet parlamentare Greqia sot voton për zgjedhjet parlamentare në vend. Kutitë e votimit janë hapur në 21.478 qendra votimi dhe 9.9 milionë
Greqia fillon kërkimin e naftës në detin Jon Nën praninë e vetë kryeministrit Tsipras si dhe ambasadorëve të SHBA dhe Francës, ministri grek i Energjitikës ka nënshk
Zbulohet shuma e parave që Greqia i dha Durmishajt për të lënë Shqipërinë Rikthehet edhe njëherë në skenë emri i Fjorin Durmishajt. Durmishaj që refuzoi fanellën e kombëtares së Shqipërisë pë
Urdhëroi vrasjen e komisar Cukut, Greqia nuk pranon ekstradimin e Jambellit Gjykatës së Lartë në Greqi ka vendosur që urdhëruesi i vrasjes së komisarit Artan Cuku, Bledar Jambelli, të mos ekstrado
Greqia kërkonte të përfitonte nga luftërat por nuk do të marrë asnjë cent nga Gjermania Gjermania e cilësoi sot një çështje të mbyllur problemin e dëmshpërblimeve për luftërat botërore, një ditë pas kërkesës
Greqia të mos mërzitet, Çamëria ka qenë dhe është tokë shqiptare Shoqata Çamëria në kuadër të 75-vjetorit të Genocidit grek mbi Shqiptarët e Çamërisë, ka zhvilluar një aktivitet në kujt
Greqia kërcënon Shqipërinë, mbron të akuzuarin për masakrën e Peshkëpisë Ministria e Jashtme greke ka “kërcënuar” Shqipërinë duke iu adresuar rastit të Fredi Bejlerit, kandidatit të OMONIA-s pë
Greqia sfidon Turqinë: Gati të mbrojmë veten dhe Europën prej jush Presidenti grek Prokopis Pavlopulos i dërgoi një mesazh Turqisë, duke u shprehur se vendi i tij është një avokat par exc
Gjithçka që duhet të dini, si i shpëtoi vdekjes “Maradona këmbëshpejti” Një i vdekur dhe një i plagosur rëndë është bilanci i një atentati në fshatin Poro të Vlorës. I mbijetuari Eno Mata i ka
Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme pas zhgënjimit nga votimi për Parlamentin Europian Kryeministri grek, Alexis Tsipras, ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohshme pas rezultatit zhgënjyes të partisë së ti