999 rezultate për

greke

Eleni u rendit e dyta, mediat greke nuk janë të kënaqur me vlerësimin e Shqipërisë Eleni Foureira shkundi në këtë finale të Eurovizionit skenën. Shqiptarja këndoi këtë vit për Qipron këngën “Fuego”.
U arratisën nga burgu, çfarë u gjet në banesën ku fshiheshin dy shqiptarët (VIDEO) Policia greke ka vënë në pranga ditën e sotme dy shqiptarët e arratisur nga policia greke ndërkohë që po transferoheshin
Pasi e kritikuan, grekët pendohen për Elenin Mbrëmjen e sotme është finalja e Eurovizionit, në të cilin do të performojnë 3 shqiptarë. Pasi Eleni me Bushpepën bë
Shqiptari ther me thikë bashkëshorten greke dhe tmerron familjen Fqinjët e familje ku jetonte një shqiptar me familjen e tij në Volos të Greqisë janë zgjuar të tmerruar nga klithmat e g
Nuk ka konkurrentë, grekët mahniten me shqiptaren që këndon për Qipron (FOTO LAJM) "Duket se sonte për Elenin nuk ka konkurrentë të tjerë". Kështu e nis shkrimin gazeta e njohur greke "Protothema" teksa
Burgim të përjetshëm për krimet e tmerrshme, kapen shqiptarët e arratisur Të dënuarit që u arratisën mbrëmjen e së mërkurës nga burgu në Pire janë si më poshtë: Xhuliano Halili i dënuar me burgi
U masakrua nga grekët pse bëri shqiponjën, Eleni mund të fitojë Eurovizionin Eugent Bushpepaj postoi një foto duke bërë simbolin e shqiponjës me këngëtaren me origjinë shqiptare që përfaqëson Qipro
Vrau babain dhe preun të miturin në fyt, detajet e krimit makabër të shqiptarit të arratisur në Greqi (FOTO LAJM) Banorët e fshatit Plati në zonën e Messinias në Kallamatë nuk u besonin syve se një krim i tmerrshëm kishte ndodhur natë
Ekzekutoi 4-vjeçarin me pagesë, krimi i tmerrshëm i shqiptarit që u arratis Gjatë mbrëmjes së djeshme 4 shqiptarë në burgun grek u arratisen 4 shqiptarë. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:00 me orë
Grekët tërbohen pas kualifikimit të Bushpepës, i quajnë shqiptarët gay Eugent Bushpepa arriti të kualifikohet në finalen e Eurovision. Por kjo arritje e Bushpepës nuk i ka gëzuar aspak fqi
Greqi, arratisen 4 të burgosur shqiptarë (VIDEO) Mediat greke raportojnë se 11 të burgosur janë arratisur nga një burg i Greqisë, ku midis tyre ishin edhe 4 shqiptarë.
Grekët tërbohen në rrjete sociale nga suksesi i Eugent Bushpepës (FOTO LAJM) Shqipëria arriti të kualifikohet në finalen e Eurovision falë performancës së shkëlqyer të Eugent Bushpepës, por të njëj
Eleni Foureira ndihet keq për kolegen greke Shqipëria është përfaqësuar nga këngëtari shqiptar Eugent Bushpepa, i cili me interpretimin e tij perfekt, ka arritur të
Ushqehuni si grekët, që të mos vuani nga kanceri i gjirit Një tjetër studim lidhur me problemet e kancerit të gjirit, ka dalë në përfundimin se ushqimet mesdhetare janë bio dhe s
Grekët në festë: SHBA nuk do t'i japë super avionët F-35 Turqisë Tensionet mes SHBA-ve dhe Turqisë pas futjes së kësaj të fundit në një aleancë të ngushtë me Rusinë duket se po ju vjen
Forcohen sulmet ndaj Elenit: T'i hiqet nënshtetësia, të ikë në Shqipëri Eugent Bushpepa dhe Eleni Foureira janë duke bërë përgatitjet për edicion e radhës të Eurovisionit, ku do të jenë konkur
Atentat me 6 plumba shqiptarit në mes të Athinës (FOTO LAJM) Një shqiptar është plagosur me armë zjarri këtë të premte në Athinë. Sipas raportimeve të medieve greke, ai është 38 vje
Këngëtarja Eleni Foureira, reagon pasi u "sulmua" nga mediat greke (FOTO LAJM) Eugent Bushpepaj postoi një foto duke bërë simbolin e shqiponjës me këngëtaren me origjinë shqiptare që përfaqëson Qipro
Turqit godasin anijen greke, marina helene kalon në gatishmëri (VIDEO) Rikthehen tensionet e larta mes Greqisë dhe Turqisë pasi një anije tregtare turke goditi një anije ushtarake greke gjatë
Bëri shqiponjën bashkë me Eugentin, grekët masakrojnë këngëtaren shqiptare Eugent Bushpepa dhe Eleni Foureir janë duke bërë përgatitjet për edicion e radhës të Eurovisionit, ku do të jenë konkurr