999 rezultate për

greke

DOKUMENTI I CIA-s / Emrat e agjentëve grekë që u infiltruan deri në ushtrinë shqiptare (FOTO LAJM) Greqia ka patur një agjenturë të avancuar në vend, të cilët për një periudhë të gjatë kanë punuar me qëllim greqizimin
Dëshmia rrëqethëse e çames: I ruaj ende flokët e djalit që grekët ma vranë para syve Merushe nga Dovani u burgos me 3 "çiliminj" dhe doli e vetme nga burgu... "Masakra në Çamëri", është libëri i autorit
Arrestohen 2 të rinj në kufi me Greqinë, transportonin 45 kg drogë Policia greke ka vënë në pranga dy të rinj pasi tentuan të kalonin drogë nga Shqipëria drejt Greqisë. Burime zyrtare
Jep dorëheqjen avokati i shqiptarit që vrau gruan greke Në Selanik ka nisur gjyqi ndaj shtetasit shqiptar James Klodi Lesi. Personi në fjalë një vit më parë vrau bashkëshorten
Mediet greke: Zaevi i bindur se do të formojë qeverinë e re Mediet greke kanë shkruar sot për situatën politike në Maqedoni, duke thënë se kreu i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedon
Tensione në det, luftanijet greke dhe turke ballë për ballë në Egje Që nga fundi i Janarit tensionet në zonën e pabanuar në kufirin detar greko-turk kanë qenë të ndezura por sot mesa duket
Arrestohen 3 shqiptarë në kufi me Greqinë, transportonin 53 kg marijuanë Policia greke ka vënë në pranga 4 persona pasi janë kapur me 53 kg marijuajnë në kufirin grek-shqiptar. Burime zyrta
Tensione në Egje, anija turke hap zjarr pranë ishujve grek (FOTO LAJM) Mediet greke kanë shkruar se një anije patrullë e ushtrisë turke ka hapur zjarr mëngjesin e së premtes në rrethinat lind
Kapen "mat" dy grekë me gomone në brigjet shqiptare, ja çfarë po bënin Policia kufitare ka kapur në flagrancë dy mjete lundrues që kishin për qëllim të peshkonin në ujërat shqiptare. Pas seku
Rriten tensionet, avionët turq shkelin hapësirën ajrore greke 25 herë brenda ditës Tensioni mes Turqisë dhe Greqisë duket se është përshkallëzuar sërish pasi kjo e fundit, ka akuzuar fqinjin e saj për s
Shkatërrohet banda e drogës shqiptaro-greke, arrestohen 14 persona Policia greke ka arrestuar të paktën 14 persona, dhe disa prej të cilëve janë shqiptarë. Një operacion i cili ka disa mu
Grekët gjejnë "dëshminë", ja pse s'duhet të ketë marrëveshje për emrin e Maqedonisë Sipas një hulumtimi të ekspertëve grekë bazuar në rritjen e popullsisë në botë që nga viti 2010 deri në vitin 2015, përc
Ambasadorja greke mbledh vota për Vangjel Dulen në Himarë?! (FOTO & VIDEO) Gjatë ditës së djeshme në Himarë ka patur një organizim ku e pranishme ishte edhe ambasadorja greke në Tiranë, Eleni Sou
Kapen 15 pako me marijuanë në det, Policia greke në aksion Janë kapur pako të tjera me droge ne brigjet e Korfuzit. Ne zonën detare te quajtur “Ermones”, ne jug te Korfuzit, është
Nënshtetësia greke/ Ndryshojnë procedurat, ja si duhet të veproni Shteti fqinj Greqia së shpejti do të bëjë ndryshime për marrjen e nënshtetësisë greke dhe këto ndryshime kanë filluar të
Bllokohet dogana e Kapshticës, ja çfarë po ndodh në anën greke Ditën e sotme bëhet e ditur se dogana e Kapshticës është e pakalueshme nga ora 11:00 deri në orën 14:00 dhe shkak për kë
E pabesueshme/ Greqia shpall non-grata 17-vjeçarin që bëri shqiponjën Autoritetet greke kanë shpallur non-grata një shqiptar 17-vjeçar i cili pak ditë më parë postoi në rrjetet sociale një f
Deklarata e Rohrabacher për ndarjen e Maqedonisë, "top lajm" në gazetat greke Deklarata e kongresmenit amerikan për ndarjen e Maqedonisë, ka bërë që mediet greke të reagojnë për marrëdhëniet e saj m
Tremben grekët: Turqia do ndërtojë një aeroport në Vlorë që do i shërbejë planeve të saj ushtarake Pak ditë më parë, kryeministri i vendit Edi Rama zhvilloi një vizitë në Stamboll, ku ndër të tjera kanë biseduar për ndë
Transportonte 382 kg kanabis në kamionin me pleh, pranga shqiptarit në Greqi Policia greke natën e kaluar ka sekuestruar një sasi prej 382 kilogramë lëndë narkotike e llojit kanabis në Portin e Igu
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.