999 rezultate për

greke

Lila tërbon media greke, kërkojnë dënimin e mbrojtësit shqiptarë Video-skandali me priftërinjtë grekë pritet t'i kushtojnë rëndë Andi Lilës. Mbrojtësi i kombëtares sonë ka treguar dje b
Mediat turke "tërbojnë" Greqinë: Në vitin 2050 Greqia do të jetë Shqipëri (FOTO LAJM) Gazeta turke "Star" ka publikuar sot një shkrim i cili ka "tërbuar" grekët pasi shkruan se Greqia në vitin 2050 do të j
Pamje të rralla kur Ilir Meta falenderonte grekët në gjuhën angleze (VIDEO) Në një filmim të rrallë të publikuar nga “Associated Press” duket Ilir Metën, sot kryetar i Parlamentit, duke falënderua
Hodhi çantat me 49 kg kanabis nga makina për të "shpëtuar", në pranga 44 vjeçari shqiptar Policia greke ka zbuluar dhe sekuestruar një tjetër sasi kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe një shtetas shqip
Sekuestrohen 22 kg drogë në Igumenicë e Prevezë, dy të arrestuar Ditën e sotme policia greke ka sekuestruar 21 kilogramë e 820 gram marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Burime zyrta
Kapen 110 kg kanabis në Greqi, në pranga shqiptari Policia greke ka bërë të mundur sekuestrimin e një sasie prej rreth 110 kg kanabis sativa, ndërsa ka vënë në pranga edhe
ALARMI/ Greqia i shpall luftë Maqedonisë dhe Turqisë (FOTO LAJM) Mediet greke kanë dhënë alarmin për se ushtria e këtij vendi është gati për të luftuar kundër Maqedonisë dhe Turqisë.
Abuzoi seksualisht me mbesën, arrestohet 81-vjeçari shqiptar Një 81 vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar gjatë ditës së djeshme nga policia greke në pikën e kalimit kufitar
50 kg marijuanë, arrestohet shqiptari në kufi me Greqinë Policia greke bën me dije se ka sekuestruar 50 kg marijuanë në kufirin greko shqiptar. Burime zyrtare nga policia bë
Grekët sjellin tanket në kufi me Shqipërinë, Koloneli i FA jep alarmin: Nuk janë "lodra ushtarake" (FOTO LAJM) Koloneli Dritan Demiraj jep alarmin në lidhje me stërvitjet që forcat e ushtrisë greke kanë zhvilluar disa javë më parë
Sekuestrohen 110 kg marijuanë në Janinë, arrestohen 2 “bosat” nga Shqipëria Policia greke ka zhvilluar një aksion anti-drogë në kufirin greko-shqiptar ditën e djeshme ku janë kapur plot 110 kg mar
Kapen 110 kg marijuanë në Greqi, 2 të arrestuar Policia greke bën me dije se ka kapur 110 kg marijuanë në aksin rrugor Kakavijë-Janinë të fshehur në një automjet si dhe
Prapaskenat e vitit 97', si u shitën me gomerë raketat që Berisha bleu kundër grekëve në vitin 1994 (FOTO LAJM) Analisti Shpëtim Nazarko ka risjellë në vëmendje ngjarjet e vitit 1997 duke kujtuar se çfarë rrezikonte Shqipëria atëher
INTERVISTA/ Si ma vranë babain për të nisur luftën italo-greke në ‘40 Vrasja e një shqiptari të Çamërisë do të bëhej shkëndija që të ndizej lufta italo-greke. Por nuk ishte një shqiptar i th
Ekonomia greke po shkon drejt "greminës" Ekonomia e Greqisë ka shënuar regres, pasi zyra greke e statisitkave "Elast", sipas vlerësimeve të para të bëra në shkur
Mediat greke japin alarmin për zhdukjen e 1300 kontenierëve me mbetje të rrezikshme Gazeta greke "Protothema", në një artikull të sajin ka dhënë alarmin për zhdukjen e 1300 kontenierëve me mbetje të rrezi
Arrestohet shqiptari me dy gra në Selanik, kishte kthyer shtëpinë në magazinë droge Policia greke bën me dije se 3 shqiptarë janë arrestuar në Selanik të Greqisë. Mëdiat greke shkruajnë se shqiptarëve, iu
Sekuestrohet 126 kg marijuanë në Janinë, dyshohet se vinte nga Shqipëria Policia greke bën me dije se ka sekuestruar një sasi të madhe droge në aksin Janinë-Antirio që dyshohet se vinte nga Shq
Dokumenti i CIA-s: Greqia do të sulmonte Shqipërinë në vitin 1994 (FOTO LAJM) Viti 1994 do të sillte një shtrëngatë të vërtetë në marrëdhëniet shqiptaro-greke në kontekstin e pasrrëzimit të komunizm
Takimi Bushati-Kotzias, 4 orë për të shkrirë akullin shqiptaro-grek Ditën e djeshme Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar në Athinë me Nikos Kotzias, takim i cili ka zgjatur rreth
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.