999 rezultate për

grek

Mediat greke ndërtojnë skemën e vrasjes në 3D të çiftit shqiptar në Athinë (VIDEO) Një shtetas shqiptar 53-vjeçar është sulmuar me armë nga persona ende të paidentifkuar që i hynë në dhomën e gjumit në l
"Aleksandri i Madh ishte grek", eurodeputetët mobilizohen për origjinën e Maqedonisë Eurodeputetët grekë kanë reaguar pas deklaratës së kryetarit aktual të Parlamentit Evropian, Antonio Tajani, i cili gjat
Grabitja horror në Athinë, pas nënës ndërron jetë edhe babai i familjes shqiptare (FOTO LAJM) Nisi si një ngjarje horror dhe po vijon me të njëjtin intensitet edhe tre ditë më pas. Mediat greke raportojnë se sot
E kritikuan se ngriti flamurin grek, Marku: Nuk mund të pështyj aty ku ha (VIDEO) Kick boxer-i shqiptar, Florian Marku, së fundmi është shpallur kampion bote në Ivanofio të Selanikut në Greqi pasi mposh
LSI "zyrtarizon" greqishten në jug të Shqipërisë (FOTO) Duket se LSI e Ilir Metës ka zyrtarizuar greqishten si gjuhë zyrtare të partisë, duke vendosur tabelën e partisë në jug
DETAJET/ Skafi me 2 ton drogë pranë Korfuzit vinte nga Shqipëria, zbulohet skafisti Ditën e djeshme u kap një skaf me rreth 2 tonë kanabis në brigjet greke nga operacioni “Frontex”, ndërsa sot sipas media
Drogë nga Shqipëria drejt Italisë, kapet një tjetër gomone 9 metra e gjatë Një tjetër gomone e cila dyshohet se po transportonte lëndë narkotike drejt Italisë është kapur pasditen e të shtunës në
Kapen 2 tonë marijuanë në brigjet greke, në kërkim 3 trafikantët me gomone Roja bregdetare në Greqi ka njoftuar se rreth 2 tonë marijuanë nga Shqipëria janë mbledhur deri tani në det pas një oper
Portier grek racizëm ndaj Besart Berishës, ja pamjet e sherrit (VIDEO) Besart Berisha vazhdon të jetë protagonisti absolut i kampionatit australian të futbollit me golat e tij, apo edhe me fa
Mediat greke: Krizë politike në Shqipëri, shkak moskapja e Balilit Pasqyra politike në krizë ditën e fundit në Shqipëri ka zënë vend edhe në shtypin grek. Mësohet se gazeta greke “Kat
"SPIEGEL": Rojet kufitare europiane në kufirin Greqi-Maqedoni Mediat greke kanë shkruar sot se BE-ja po i vjen në ndihmë policisë greke duke dërguar 30 roje kufitare të cilët do të p
Ngriti flamurin shqiptar dhe grek, Florian Marku sqaron arsyet e këtij gjesti Kick boxer-i i njohur shqiptar, Florian Marku, fitoi ndeshjen e vlefshme për titullin botëror që u zhvillua në Ivanofio
Valixhja me drogë, ja kush është bjondia nga Lushnja që u kap nga policia greke (FOTO LAJM) Policia greke ka vënë në pranga ditën e djeshme një shqiptare e cila ushëtonte me valinxhe me drogë. Mësohet se arre
Vazhdon bllokimi i kufirit Maqedoni-Greqi Vazhdon të qëndrojë i bllokuar kufiri Maqedoni - Greqi për shkak të grevës së fermerëve grekë në Evzoni, ndërsa në vendk
Tavo u ankua tek grekët për policinë, Bushati: E dua Vangjelin, por më shumë dua Europën dhe Amerikën Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shprehu nga Shkodra se koalicioni me LSI-në do të vazhdojë edhe pas 18 qershorit duke
KRONIKA E PLOTË/ "Shqiptarët, hajdutë". Ja se si Vangjel Tavo denoncon Shqipërinë në televizionin grek (FOTO & VIDEO) Deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo ka vijuar akuzat ndaj Policisë së Shtetit edhe në Greqi. Ai ka hyrë nëpërmjet një lid
Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë: Athina të mos shpik, të respektojë të drejtën Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë ka reaguar lidhur deklaratën e kryeministrit grek Aleksis Cipras për emrin e
Pas rekrutëve grekë me shqiponjën, ushtarët shqiptar në Zvicër pozojnë me "Skënderbeun" (FOTO LAJM) Pas incidentit në Greqi ku disa ushtarë me origjinë shqiptare, siç bënë me dije mediet greke, janë dënuar për shkak se b
Vangjel Tavo nxjerr të “palarat” e qeverisë në median greke: Policia shqiptare mbështet kriminelët Prej disa ditësh kemi parë një krisje të thellë mes kolicionit qeverisës PS-LSI, ku u pasur nga deklarata të njëpasnjës
Pas rekrutëve në Greqi, ushtarët italianë bëjnë shqiponjën (FOTO LAJM) Pas lajmit për burgosjen e ushtarëve me origjinë shqiptare në Greqi për shkak se bënë shqiponjën dykrenare me duar, usht
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}