999 rezultate për

grek

Kapen 110 kg marijuanë në Greqi, 2 të arrestuar Policia greke bën me dije se ka kapur 110 kg marijuanë në aksin rrugor Kakavijë-Janinë të fshehur në një automjet si dhe
Prapaskenat e vitit 97', si u shitën me gomerë raketat që Berisha bleu kundër grekëve në vitin 1994 (FOTO LAJM) Analisti Shpëtim Nazarko ka risjellë në vëmendje ngjarjet e vitit 1997 duke kujtuar se çfarë rrezikonte Shqipëria atëher
Ministri grek: Jemi të shqetësuar për zhvillimet në Shqipëri dhe Maqedoni Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias, ka thënë se kolegët e tij të vendeve anëtare të BE-së kanë shpre
INTERVISTA/ Si ma vranë babain për të nisur luftën italo-greke në ‘40 Vrasja e një shqiptari të Çamërisë do të bëhej shkëndija që të ndizej lufta italo-greke. Por nuk ishte një shqiptar i th
Ekonomia greke po shkon drejt "greminës" Ekonomia e Greqisë ka shënuar regres, pasi zyra greke e statisitkave "Elast", sipas vlerësimeve të para të bëra në shkur
Zhdukja e 1300 kontenierëve në Shqipëri, CNN grek: Ja 5 qytetet ku janë groposur (FOTO LAJM) Një ndër ngjarjet më të trajtruara ditët e fundit në mediat shqiptare dhe të huaja, është zhdukja e 1300 kontenierëve me
Mediat greke japin alarmin për zhdukjen e 1300 kontenierëve me mbetje të rrezikshme Gazeta greke "Protothema", në një artikull të sajin ka dhënë alarmin për zhdukjen e 1300 kontenierëve me mbetje të rrezi
Arrestohet shqiptari me dy gra në Selanik, kishte kthyer shtëpinë në magazinë droge Policia greke bën me dije se 3 shqiptarë janë arrestuar në Selanik të Greqisë. Mëdiat greke shkruajnë se shqiptarëve, iu
Sekuestrohet 126 kg marijuanë në Janinë, dyshohet se vinte nga Shqipëria Policia greke bën me dije se ka sekuestruar një sasi të madhe droge në aksin Janinë-Antirio që dyshohet se vinte nga Shq
Dokumenti i CIA-s: Greqia do të sulmonte Shqipërinë në vitin 1994 (FOTO LAJM) Viti 1994 do të sillte një shtrëngatë të vërtetë në marrëdhëniet shqiptaro-greke në kontekstin e pasrrëzimit të komunizm
Takimi Bushati-Kotzias, 4 orë për të shkrirë akullin shqiptaro-grek Ditën e djeshme Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar në Athinë me Nikos Kotzias, takim i cili ka zgjatur rreth
DOKUMENTI I CIA-s / Emrat e agjentëve grekë që u infiltruan deri në ushtrinë shqiptare (FOTO LAJM) Greqia ka patur një agjenturë të avancuar në vend, të cilët për një periudhë të gjatë kanë punuar me qëllim greqizimin
Bushati, në mars në Athinë për çështjet dypalëshe Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati do të vizitojë në datat 2 dhe 3 mars Athinën. Ai do të takojë homologun e tij grek Ni
Dëshmia rrëqethëse e çames: I ruaj ende flokët e djalit që grekët ma vranë para syve Merushe nga Dovani u burgos me 3 "çiliminj" dhe doli e vetme nga burgu... "Masakra në Çamëri", është libëri i autorit
Arrestohen 2 të rinj në kufi me Greqinë, transportonin 45 kg drogë Policia greke ka vënë në pranga dy të rinj pasi tentuan të kalonin drogë nga Shqipëria drejt Greqisë. Burime zyrtare
Rama: Mos përdorni minoritetin si "urë zjarri", jam shqiptar nuk jam antigrek Kryeministri Edi Rama pas shpërndarjes së certifikatave të legalizimeve udhëtoi drejt Sarandës për të marrë pjesë në For
Jep dorëheqjen avokati i shqiptarit që vrau gruan greke Në Selanik ka nisur gjyqi ndaj shtetasit shqiptar James Klodi Lesi. Personi në fjalë një vit më parë vrau bashkëshorten
Mediet greke: Zaevi i bindur se do të formojë qeverinë e re Mediet greke kanë shkruar sot për situatën politike në Maqedoni, duke thënë se kreu i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedon
Tensione në det, luftanijet greke dhe turke ballë për ballë në Egje Që nga fundi i Janarit tensionet në zonën e pabanuar në kufirin detar greko-turk kanë qenë të ndezura por sot mesa duket
Shkatërrohet banda e drogës greko-shqiptare, arrestohen 5 persona Pas disa muajsh hetime, departamenti i narkotikëve në Arta të Greqisë ka arritur të çmontojë një rrjet të trafikut të dr
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}