999 rezultate për

grek

Kapen 213 kg drogë në kufirin greko-shqiptar, në pranga 2 shqiptarë e 1 grek Dy shqiptarë dhe një grek janë prangosur nga policia greke, pasi janë kapur me një sasi të konsiderueshme lënde narkotik
Sekuestrohen 37 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, një person në kërkim Policia greke ka sekuestruar 37 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, ndërsa mësohet se vijon punën për kapjen e drejt
Zbulohet "truri" i trafikantëve të drogës shqiptare. Në krye një grua greke Lidhur me një sasi të konsiderueshme droge e cila është sekuestruar nga policia greke, hetimet kanë hedhur dritë duke zb
Mediet Greke: Platforma e shqiptarëve po sfidon sllavomaqedonasit Mediet greke kanë komentuar situatën politike që është krijuar në Maqedoni për krijimin e qeverisë së re. Edicioni o
Ja çfarë shkruajnë mediat greke për trenin serb Për trenin serb që donte të futej në Kosovë kanë shkruar të gjithë mediat, e sigurisht dhe ata greke. Gazeta e njohur
Kapen dy makina plot me kanabis në Greqi, vinte nga Shqipëria Policia greke ka kapur dhe sekuestruar dy makina të mbushura me një sasi të madhe kanabisi në qytetin e Janinës. Aksi
Trupi u gjet afër kufirit grek, policia e Sarandës identifikon viktimën nga Vora Blutë e Sarandës kanë bërë të mundur identifikimin e viktimës së gjetur pranë kufirit grek në Konispol, ndërsa thotë se
I riu gjendet i pajetë pranë kufirit shqiptaro-grek, kufomën e panë çobanët Ditën e sotme është gjetur një trup i pajetë në kufirin greko-shqiptar në zonën e konispolit. Trupi i përket një të riu
MPJ reagon ndaj deklaratave të Presidentit grek: Kemi të drejtë për vetëvendosje! Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Presidentit grek, Prokopis Pavlopou
Presidenti grek: Insistimi për emrin "Maqedoni" është falsifikim i historisë greke Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavllopullos, në fjalimin e tij përpara Akademisë së Greqisë për Mbrojtje, ka thënë se in
GREQI/ 45 vjeçari shqiptar bën për spital djalin, policia e vë në pranga Një shqiptar ka bërë për spital fëmijët e tij, por më pas policia greke e ka vënë në pranga. 45 vjeçari shqiptar i cili
Pangallos: Rama ecën me kokën e Erdoganit, Xhufi: Ai të shpjegojë tri anijet me naftë kontrabandë në Durrës Ish-kryediplomati grek, Teodoros Pangalos e cilësoi si të ndikuar nga Turqia kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama duke bë
Heqja e flamurit grek në Sarandë nervozon "Omonia-n" (FOTO LAJM) Persona ende të paidentifikuar kanë hequr në orët e para të ditës flamurin grek në zyrat e Omonias në Sarandë, e pak ças
Sulm terrorist në Athinë, qëllohet me kallashnikov roja i selisë së PASOK (VIDEO & FOTO) Një sulm terrorist ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Athinë, ku persona të armatosur qëlluan me kallashnikov kun
Tensionet me Greqinë/ Si e komenton Pangallos kërkesën e Ramës për ligjin e luftës Ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, Theodhoros Pangallos, i vlerëson si të pakuptimta kërkesat e Kryeministrit Edi Rama në
Janullatos: Grekët pinin kafe kur shqiptarët u mblidhnin ullinjtë (VIDEO) Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë Anastas Janullatos dënon ashpër luftën në Siri, ndërsa ngre pik
Moti i keq në kampet në Greqi, refugjatët marrin rrugët drejt Shqipërisë Numri refugjatëve që hyjnë nga Greqia drejt Shqipërisë është rritur. Refugjatët nga Siria, India, Pakistani dhe Afga
Tërbohen mediat fqinje, ushtarët shqiptarë në ushtrinë greke postojnë foto duke formuar shqiponjën Një foto e disa ushtarëve shqiptarë në radhët e ushtrisë greke, që shihen teksa kanë bërë me duar shqiponjën simbol të f
Kapet kamioni me drogë shqiptare, policia përçan bandën greke Sa i takon një operacioni zhvilluar dy ditë më parë për kapjen e një kamioni me drogë në Igumenicë, policia greke ka zba
Kaçe merr një lajm tronditës, ekipi grek e lë jashtë grupit Ergys Kaçe po kalon momentin më të vështirë të karrierës së tij. Pas debateve në kombëtare me De Biasin, gjërat po i shk
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".