999 rezultate për

grave

Aktori i dashur i vajzave dhe grave shqiptare rrezikon burgun Aktori i njohur turk Kivanç Tatlituğ nuk i ka aspak mirë punët me drejtësinë. Ai është thirrur sot në gjykatë pa
Sa është ushqimi zgjidhje për stresin tuaj? Vetëm për gratë, ndërkohë që burri preferon ta luftojë me seks. Kështu rezulton nga një studim i kryer prej Northumbria
U martuan me të njëjtin burrë, përplasja e grave te Eni Çobani Dy zonja u përballën në rubrikën “Shihemi në Gjyq”. Ato janë të dyja ish-bashkëshorte të të ndjerit Shaqir Avdillari. Dr
Menopauza e vonshme mund të mbrojë kujtesën e grave Hulumtimi i ri, i botuar në revistën Neurologji, tregon se një shfaqje e vonë e menopauzës mund të përfitojë aftësitë e
"Time" nxjerr listë, këta janë 100 njerëzit më me ndikim në botë Revista Time ka publikuar listën e 100 personave me më së shumti ndikim në botë, duke përfshirë në numër rekord të 45 gr
Rrjeti i Grave dënon kërcënimet ndaj Mimoza Kusarit Rrjeti i Grave të Kosovës ka reaguar ndaj kërcënimit që i është bërë deputetes Mimoza Kusari-Lila nga Bujar Kokalla, zyr
Akoma me të “vjetrën”, Shqipëria po pengon gratë në tregun e punës Banka Botërore verën se në vitin 2018 Shqipëria bashkë me 7 vende të tjera të Europës aplikon të paktën një kufizim për
Dhjetë vendet ku ka më shumë gra se sa burra (FOTO) Raporti i gjinisë, apo raporti gjinor, është një term demografik që i referohet raportit të meshkujve me femrat në një p
Pamje të rënda, tigrat vrasin dhe hanë fshatarët (VIDEO) Këto imazhe të tmerrshme tregojnë pasojat shokuese të sulmeve të tigrave në një komunitet indian ku 22 fshatarë janë vra
Të dënuara për vrasje e tradhti, brenda burgut të grave "mafioze" (FOTO LAJM) Numri i grave të burgosura në Sierra Leone është dyfishuar në tre vitet e fundit. Ekzistojnë vetëm dy vende të veçant
Këshilla se si t’i menaxhoni ënjtjet gjatë shtatzënisë, sidomos gjatë natës Ënjtja gjatë shtatëzanisë është mjaft e zakonshme, duke ndikuar rreth 75% të të gjitha grave shtatzëna. Ënjtjet norm
HISTORIKE/ Arabia Saudite bën ndryshimin e fortë tek veshjet e grave Arabia Saudite po ndërmerr disa reforma të thella sa i përket jetës sociale dhe fetare në vend, por qasja më e fundit që
Ronela mesazh të gjitha grave: Sonte lerini burrat në shtëpi (FOTO) Dita Ndërkombëtare e Gruas sot po festohet kudo në botë. E një urim e mesazh për këtë ditë ka edhe këngëtarja Ronela Ha
Porosi rrëqethëse kundër dhunës ndaj grave, inspirim nga filmi i famshëm (VIDEO) Në rrugët e Prishtinës sot është shfaqur kreativitet i jashtëzakonshëm. Tre billborde kanë transmetuar porosi rrëqeth
Klithma e fotografes së njohur shqiptare, qethet qeros për të drejtat e grave (VIDEO) Fotografja e njohur Loreta Cuka ka zgjedhur të urojë ndryshe 8 Marsin. Ndërkohë që gratë dhe vajzat shqiptare presin
Edi Rama uron 8 Marsin mes 21 grave të rëndësishme Kryeministri Edi Rama në këtë ditë të veçantë për gruan ka zgjedhur të urojë në mënyrë të veçantë. Ai ka postuar në F
Si të mos e festojmë 8 Marsin Tradita e shtrembër shqiptare e cilësimit të Ditës Ndërkombëtare të Grave, 8-Marsit si një festë ekskluzive e grave do t
U dogjën së gjalli 129 gra, kjo është historia tragjike e 8 Marsit Një legjendë shumë e famshme tregon se Festa e Gruas është vendosur si datë në vitin 1908, në kujtim të 129 punëtoreve t
Kuvendi i Maqedonisë do të ketë Dhomën e Grave Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë do të hapet Dhoma e Grave sipas shembullit të Parlamentit suedez. Kryetari i K
Rrjeti i Grave të Kosovës reagon pas lirimit të të akuzuarit për vrasjen e Donjeta Pajazitit Rrjeti i Grave të Kosovës ka reaguar pasi një gjykatë ka vendosur për lirimin e të akuzuarit kryesor për vrasjen e Donje