999 rezultate për

grave

Arsyeja pse kopsat e këmishës së burrave dhe grave janë në anë të kundërt A keni vënë re ndonjëherë se këmishat e meshkujve i kanë pullat e tyre në anën e djathtë, ndërsa tek rrobat e grave janë
DËSHMI/ Etja për seks në komunizëm dhe "shoqet" e turnit të natës (FOTO LAJM) Kur Amerikanët mendojnë për komunizmin në Evropën Lindore, ata kujtojnë kufizimet e udhëtimit, peizazhet e zymta të beto
Kanadaja lobonte për të drejtat e grave, Arabia prish marrëdhëniet Arabia Saudite ka dëbuar ambasadorin e Kanadasë dhe ka pezulluar investimet dhe marrëveshjet e reja për tregti me këtë s
The Guardian: Lufta e grave kosovare për të drejtat e viktimave të dhunës seksuale Një artiste, një aktiviste dhe një ish presidente kanë ndihmuar në arritjen e një fitore historike për mijëra kosovarë,
"Njerëzit bënin më shpesh marrëdhënie seksuale gjatë komunizmit" Kur Amerikanët mendojnë për komunizmin në Evropën Lindore, ata kujtojnë kufizimet e udhëtimit, peizazhet e zymta të beto
Ngacmimet seksuale kthehen në shqetësim në Prizren Organizata Femaktiv ka paralajmëruar një marsh protestues kundër ngacmimeve seksuale ndaj grave në Prizren, i cili do të
A e dini përse shërben ky xhep në të brendshmet e vajzave? Një hollësi që të gjitha femrat e dinë, por ndoshta nuk u japin atij rëndësinë e nevojshme. A keni menduar ndonjëherë
Gazeta e madhe zvicerjane: Dikur, shqiptarët blinin BMW, rriheshin dhe u fishkëllenin grave Për ne Kupa e Botës ka marrë fund. Por jo edhe diskutimi për shqiponjën e bërë në ndeshjen kundër Serbisë. Shqiptarët ja
Denoncoi burrin për dhunë, e ngacmon polici Qytetarë në Tiranë protestuan sot para Drejtorisë së Policisë së Tiranës kundër vrasjes së grave. Protestuesit morën shk
Më shumë femra, 96 000 kryeqytetase serbe nuk kanë partner Të paktën 96.647 gra në kryeqytet nuk kanë partnerë, dhe disa nga arsyet për këtë janë se burrat migrojnë më shpesh, të
Dëshmia e Rogovës: Haradinaj kështu mund të veprojë edhe me gruan e tij Igballe Rogova, nga Rrjeti i Grupeve të Grave, ka reaguar pas sjelljes që kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, trego
Në Mesjetë ia kishin gjetur zgjidhjen grave që bënin thashetheme (FOTO LAJM) Të flisje keq për tjetrin, të shpifje, apo të përhapje lajme që nuk janë të vërteta, në Mesjetë është konsideruar si një
Daçiçi nuk ndalet së shpifuri kundër Kosovës, mbron ata që dhunuan gratë shqiptare "Në Kosovë po zbatohet aksion i planifikuar nga një grup lobistësh, përkatësisht, agjencion marketingu, të cilët duan të
Raporti shokues i OSBE: Burrat në Kosovë e quajnë të drejtë dhunimin e grave Burrat në Kosovë ende mendojnë që gratë duhet ta durojnë dhunën. Pjesa më e madhe e tyre mendojnë se gratë nuk kanë nevo
Ky është sherri i grave më i çuditshëm që keni parë ndonjëherë (FOTO & VIDEO) Sherri mes dy grave në Shildon të Britanisë së Madhe është bërë hit në rrjetet sociale. Në videon që po qarkullon gje
Rogova: Meshkujt i shohin gratë si pronë Sonte, në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, po flitet për shtimin e numrit të vrasjeve në Kosovë - për vrasjet e
30% e bizneseve në Maqedoni udhëhiqen nga gratë Mentaliteti, stereotipet, mungesa e financave, mungesa e mjeteve të veta dhe prona në emër të tyre, janë disa nga arsyet
Arabi Saudite, 7 aktivistë në pranga, sfiduan kufizimin ndaj femrave në drejtim Arabia Saudite ka paralajmëruar prej kohësh se do të heqë kufizimin, që u ndalon grave të drejtojnë automjete, por përpa
Aktori i dashur i vajzave dhe grave shqiptare rrezikon burgun Aktori i njohur turk Kivanç Tatlituğ nuk i ka aspak mirë punët me drejtësinë. Ai është thirrur sot në gjykatë pa
Sa është ushqimi zgjidhje për stresin tuaj? Vetëm për gratë, ndërkohë që burri preferon ta luftojë me seks. Kështu rezulton nga një studim i kryer prej Northumbria