999 rezultate për

grave

Rama u lutet grave të Beratit: Mbajini burrat prej xhakete me 16 mars Gjatë fjalimit të tij në Berat, kryeminsitri Edi Rama iu drejtua grave të cilave iu kërkoi që të “mbanin” burrat nga xha
Historitë e 4 grave shqiptare, rritën fëmijët të vetme në Gjermani Katër nëna shqiptare në Gjermani që kanë sfiduar kompromisin martesor dhe i rrisin fëmijët vetë e pa hequr dorë nga prof
10 gra kërkojnë urdhër-mbrojtje në polici për 8 Mars 8 Marsi apo dita e grave është më shumë një thirrje për të drejtat e grave. Të drejta për arsim, barazi, dhë dinjitet në
Bregu: Çelësi për zhbllokimin e potencialit ekonomik në rajonin tonë quhet GRUA (VIDEO) Shumë ka ndryshuar që kur Brown këndoi këtë këngë, por ja cka ka mbetur njësoj. gratë ende luftojnë për siguri ekonomike
Grate shqiptare, më punëtorët në rajon Statistikat tregojnë se në të gjithë rajonin gratë shqiptare kanë përqindjen më të lartë të pjesëmarrjes në Forcat e Pun
Gratë shqiptare më punëtoret në rajon Çajupi, vite më parë, do t’i dedikonte vargje poezie zellit të grave shqiptare për të punuar dhe jo më kot. Statistikat
Sa të ekspozuar janë shqiptarët ndaj mediave dhe çfarë shohin më shumë Lajmet, telenovelat, debatet politike janë kthyer në një mjet të rëndësishëm të kalimit të kohës për shqiptarët. Në një
Kërkohet që gratë në Maqedoninë e Veriut të pushojnë ditën e 8 marsit Të drejtat e grave janë të drejta të njeriut që tanimë 70 vite po mbrohen me të drejtën ndërkombëtare dhe Kombet e Bashk
Dhunë në Shqipëri dhe s*ks pa pëlqim në Kosovë, treguesit alarmant të meshkujve shqiptarë ndaj grave Sipas studimit të OSBE, 16 milionë gra në rajonin e Evropës Juglindore kanë përjetuar forma të ndryshme të dhunës, gjatë
Si është jeta e grave shqiptare në ushtri (VIDEO) Prej vitesh tashmë si pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë është përfshirë edhe gjysma tjetër e popullsisë, ajo e
Harry dhe William marrin masa për të shmangur sherrin mes grave Tashmë prej kohësh në mediat britanike, flitet se natyra rebele e Meghan Markle ka shkaktuar një krisje mes dy vëllezërv
"Për një do të arrija 50", dëshmia rrëqethëse e vrasësit serial Një histori në kufijtë e realitetit dhe trillerave/horror hollivudianë. Në vitin 2002 u arrestua me akuzën e vrasjes së
Talebanët thonë se luftojnë për të drejtat grave Talibanët kanë thënë se janë të përkushtuar për mbrojtjen e të drejtave legjitime të grave, ndërsa i kanë akuzuar aktivi
Deputetja shkakton debat me veshjen e saj në Kuvend (FOTO LAJM) Një politikane shkaktoi debate të shumta për shkak të veshjes me dekolte të hapur gjatë ceremonisë së betimit në parlame
Morali i shqiptarëve, në mes të këmbëve të grave Zana Avdiu Që nga lindja e fëmijës, kur foshnja është vajzë, ajo ngarkohet me barrën e ruajtjes së fytyrës të ba
Politikania europiane reagon ashpër ndaj Ramës për videon e postuar Politikania e njohur europiane, Doris Pack, ditën e sotme ka hedhur akuza të ashpra ndaj kryeministrit, Edi Rama. Ky
Ambasadori amerikan përgëzon protestat kundër abuzimit seksual Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett është deklaruar lidhur me protestat që janë mba
Shqiptarët në depesion, 60-70% e të rriturve kanë simptoma të theksuara Depresioni është një gjendje komplekse mendore dhe emocionale, e lidhur zakonisht me të qenët i trishtuar, humor të keq
Shqipëria në depresion, sa përqind e të rriturve kanë përjetuar sëmundjen? Depresioni është një gjendje komplekse mendore dhe emocionale, e lidhur zakonisht me të qenët i trishtuar, humor të keq
Arrestohet "makthi" i Tiranës, grabiste me dhunë çantat e grave Policia e Shtetit ka njoftuar se ka vënë në pranga një 23-vjeçar i cili ishte kthyer në një terrorizues në Tiranë. S