999 rezultate për

grave

Skandali me websiten muzikor, fshin gratë nga coverat e e albumit të tyre (FOTO LAJM) Që në Iran gratë, kanë një rol shumë të kufizuar dhe janë thellësisht të diskriminuara, kjo tashmë dihet botërisht. K
KANCERI I GJIRIT/ 315 raste të reja më 2019, rritet numri i të prekurve për 4 % (VIDEO) Numri i grave të prekura me kancer të gjirit nga viti në vit po rritet. Krahasuar me vitin e kaluar, kur numri i grav
Publikohet letra nga "Ferri" i grave shqiptare: Dua të vdes në vendlindje, ju lutem na largoni nga Siria Lutjet e shqiptarëve për t’u kthyer nga Siria në vendlindjen e tyre kanë qenë në format nga më të ndryshme. Në këto dy l
Universitetet/ Rritet përqindja e grave me doktoratë, lënë pas burrat Kjo javë shënoi nisjen e vitit të ri akademik në të gjithë universitetet e vendit. Trupa mësimorë shkencore është një ng
Të tmerrshmet e Europës, lista e grave më të kërkuara nga Europol (FOTO LAJM) Agjencia europiane e policisë së antikrimit, Europol, nisi sot një fushatë të re për të kapur kriminelet më të kërkuara
Letra e ministreve, Dade thumbon Ramën: Po luan me përfaqësimin e grave Arta Dade është kthyer në një ndër kritiket më të mëdha të kryeministrit Edi Rama. Së fundmi ajo ka komentuar letrën
80% e qytetarëve të Kosovës e pranojnë dhunën ndaj grave Mbi 80 përqind e qytetarëve të Kosovës e pranojnë dhunën ndaj gruas, ndërsa zinxhir institucional karshi kësaj dukurie n
Rama: Zgjidhni të punoni me gra se janë garanci, burrat vetëm justifikohen Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në Forumin Rajonal: “Fund dhunës ndaj grave në Ballkanin Perëndimor dhe në Turqi
Uji i orizit, sekreti i grave japoneze për flokë të gjatë e të shëndetshëm Do të ishte e mahnitshme nëse flokët mund të rritesh disa centimetra në vetëm disa ditë, por nuk ka asnjë produkt që do
Gazeta franceze: Zgjedhja e Vjosës kryeministre, revolucion për Kosovën Si adoleshente, Vjosa Osmani i dëgjonte në heshtje mbledhjet tradicionale të burrave në odën e familjes përderisa ata bë
Burrat vendimmarrës, shkelin barazinë e grave në politikë Edhe në këto zgjedhje numri i grave, të cilat po kandidojnë për pozitën e deputetes, është dyfish më i vogël sesa ai i b
Pse gratë bënin seks më të mirë në Komunizëm (FOTO LAJM) Nga Rebecca Mead, NewYorker Një nga atraksionet më popullore turistike në Berlin, është Muzeu i Gjermanisë Lindore,
Tërheqje zvarrë dhe shkulje flokësh, plas sherri mes grave (FOTO LAJM) Eventi më prestigjioz në Britani, ai i garave me kuaj ka përfunduar si mos më keq. Teprimi me alkoolin ka bërë që një
Ariu gjendet befasisht në tualetin e grave duke fjetur (VIDEO) Vizitorët në Montana të Shteteve të Bashkuara paralajmërohen shpesh për kujdesin që duhet të tregojnë ndaj arinjve në zo
Fotografja Lituaneze tregon ndryshimin e grave para dhe pasi bëhen nëna (FOTO LAJM) Fotografes nga Lituania, Vaida Markeviciute-Razmislavice, i erdhi një ide e thjeshtë dhe e pazakontë ne mendje – t’i fot
6 truket e grave që vishen bukur Gjërat e vogla janë ato që bëjnë diferencën e madhe. Ja disa këshilla nga gratë që të gjithë them ‘Woww sa bukur vishet’
E konfirmoi edhe shkenca, burrat piqen më vonë sesa gratë Shumë prej nesh kanë dëgjuar që njerëzit thonë se burrat, edhe në moshën madhore, vazhdojnë të sillen si fëmijë. Disa gj
4 sekrete për të kuptuar psikologjinë e një djali Hapi i parë për të dashuruar është të kuptoni personin tjetër. Për shumë gra është e vështirë të kuptohet psikologjia e
RAPORTI/ Burrat vrasin bashkëshortet, Shqipëria zë vendin e parë në Europë Shqipëria është vendi me nivelin më të lartë të vrasjeve nga partnerët intimë në Europë. Të dhënat janë publikuar nga Zy
Për këtë arsye gratë kërkojnë divorcin më shumë se burrat Shumë njerëz synojnë të ndërthurin një karrierë të suksesshme me një marrëdhënie sentimentale. Por, për femrat, ky objek