999 rezultate për

grave

Telefon i vjetër dhe libra, çfarë u gjet brenda banesës së tre grave Josifi Refija ishte fqinje me familjen Josifi. Dera e shtëpisë të të moshuarës është ngjitur me derën e mbyllur brenda të cilës
Rrëfimet e grave të përdhunuara në Kosovë: Kam frikë se do të më poshtërojnë Besa është 55 vjeçe dhe këto 21 vitet e fundit ajo ka jetuar duke mbajtur të fshehtë një sekret. Fëmijët e saj nuk ja
Policia e Shtetit merr vendimin drastik për efektivin manjak që u kërkonte grave seks në kufi Policia e Shtetit ka reaguar ashpër pas skandalit në Kakavijë ku një polic i kufirit kërkonte favore seksuale për të kal
Ish-eskorta i "hap sytë" grave, këto shenja tregojnë se partneri juaj po ju tradhëton (FOTO LAJM) Një ish-eskortë e quajtur Samantha X, ka treguar për News.om.au disa nga shenjat që tregojnë se partneri juaj po ju trad
Elementi paragjykues "gender" në rastet e ekstremizmit të dhunshëm Nga Elion Kollçaku Rezoluta 1325 “Gruaja, Paqja dhe Siguria” u miratua më 31 Tetor 2000 nga Këshilli i Sigu
Pse gratë e mposhtin më shpejt koronavirusin? Ka një avantazh që duhet ta dini Në të gjitha vendet e prekura nga Covid-19, nga Kina në Itali, pandemia shkaktoi një numër më të madh viktimash midis bu
Deputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian pjesë e listës së 30 grave më frymëzuese Arba Kokalari është zgjedhur në listën e një prej 30 grave drejtuese më frymëzuese në Suedi sipas renditjes së Sweden’s
Covid-19 në burgun e grave? 22 të burgosura izolohen, plas sherri mes të dënuarave Pas 19 rasteve me Covid te burgu 313-të dhe disa rasteve te 302-shi, dyshohet se virusi mund të ketë hyrë edhe në burgun
Habit Rama: Gjobë ose burg për burrat që nuk u bënë punët grave kur dolën me fëmijët! "Që nuk u vendos një masë gjobe me heqje lirie të përkohshme për burrat që nuk kanë bërë punët e shtëpisë kur nënat kanë
Rama zbulon kur mund të hapen qendrat estetike: U kërkoj ndjesë grave Kryeministri Edi Rama deklaroise tashmë kanë një plan paraprak për të përcaktuar strategjitë e hapjes së vendit, mbi baz
"Mos u bëj shoku i burrit", e kuruar në detaj për partnerin, Zaimina u jep leksion grave (FOTO LAJM) Zaimina po kalon kohën në shtëpi me vajzën dhe partnerin e saj, por gjithashtu nuk ka lën pas as rrjetet sociale dhe vid
8 Marsi nën moton, "Shteti që të shtyp është shtet që të dhunon" (VIDEO) Qindra gra me parullat “Ti nuk je fajtore” dhe “Shteti që shtyp është shtet që dhunon” marshuan për të drejtat e grave m
Artisti nga Kosova me protestë simbolike, numëron 8 ofendimet e politikanëve ndaj grave Artisti nga Kosova që në rrjetin social Facebook njihet me emrin I Am I, ka bërë një protestë simbolike sot për Ditën e
"Mos dhuno nënën e fëmijëve të tu", nisin marshimet e grave këtë 8 Mars (FOTO LAJM) Për disa gra tetë marsi shihet si ditë feste por të shumta janë dhe ato të cilat zgjedhin pikërisht të marshojnë në këtë
Sot nuk festojnë, gratë marshojnë për drejtësi e barazi gjinore Gratë kanë paralajmëruar se në Ditën Ndërkombëtare të Grave – 8 Mars, do të marshojnë, pasi vlerësojnë se nuk kanë asgjë
Sa pushtet kanë vajzat dhe gratë shqiptare? Si renditemi në Europë Gratë në pushtet zënë pozicione që iu falin autoritet, ndikim dhe në të njëjtën kohë përgjegjësi. Historikisht pushteti
Presidenti i Venezuelës: Gratë të lindin 6 fëmijë për të mirën e vendit Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro ka tërhequr vëmendjen e opinionit publik mbarëbotëror me deklaratën e tij. Ai
71% e grave të pakënaqura me gjoksin e tyre, zbuloni shtetet ku jetojnë femrat me gjoksin perfekt Pas analizimit të të dhënave, disa studiues zbuluan se gati 71% e grave ishin të pakënaqura me madhësinë e gjinjve të ty
Sulm seksual ndaj dy grave, dënohet me 13 vite burg shqiptari në Angli Një 42-vjeçar shqiptar është burgosur për 13 vite, pasi akuzohet për dhunë dhe sulm seksual të dy grave të ndryshme.
Kjo është arsyeja e çmendur që gratë lindin shtrirë! Hulumtime të panumërta kanë treguar se është shumë më mirë për të lindur në pozicione si mbledhje, gjunjëzim, sesa shtri