999 rezultate për

gostivarit

Gostivari përkujton 9 Korrikun e 1997-ës (VIDEO) Sot pas plotë 18 vitesh, qytetarët e Gostivarit përkujtojnë ngjarjet e përgjakshme të 9 korrikut të vitit 1997. Sot e pa
Inaugurohet pika e parë e fluturimit në Gostivar (FOTO LAJM) Në prani të kryetarit të Komunës së Gostivarit, z.Nevzat Bejta, zëvendësambasadorit amerikan në Shkup, z.Barton Putney,
Ja axhenda e aktiviteteve për Ditën e Komunës Gostivar Shefi i kabinetit të kryetarit të Komunës së Gostivarit, z.Bashkim Hasani përmes një konference për mediat shpalosi agje
Heshtja e deputetëve shqiptarë një tradhti për votuesit e Tetovës dhe Gostivarit Heshtja e deputetëve shqiptarë para kryeministrit Nikolla Gruevski, në seancën e fundit të pyetjeve të deputetëve, ka ng
Kërcënohet me jetë kryeprokurori i Gostivarit Policia bën me dije se, dje personi me inicialet SH.M. nga fshati Raven i Gostivart ka hyrë në ndërtesën e Zyrës së Prok
Për Nevzat Bejtën qytetarët e Gostivarit janë "Mangupa" RDK dega Gostivar reagon ashpër ndaj fjalëve ofenduese në bisedën e zhvilluar në mes Ali Ahmetit dhe Nevzat Bejtës në të
RDK: Dështim total i Komunës së Gostivarit Dega e RDK-së në Gostivar pohon se Komuna e Gostivarit ka dështuar totalisht në mesin e 43 komunave të hulumtuara nga Pr
Aksident në Gostivar, humb jetën një nxënëse plagosen 7 të tjerë Si pasojë e një aksidenti të ndodhur pasditen e djeshme në Gradec të Gostivarit, një nxënëse 9 vjeçare ka humbur jetën n
Myftinia e Gostivarit gati për manifestimet “Java e Muhamedit A.S.” Me rastin e ditëlindjes së profetit Myftinia e Gostivarit është duke bërë përgatitjet e duhura për mbajtjen e manifestim
Reagon Komuna e Gostivarit, "Fiks Fare" tallet sërish (VIDEO) Komuna e Gostivarit ka reaguar përmes një reagimi interesant dhe me shumë gabime gjuhësore ndaj emisionit "Fiks Fare" që
Kryetari legjendar 24-karatësh i Gostivarit (VIDEO) Publikimi i një fjalimi të kryetarit 24-karatësh legjendar të Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta ka bërë që Shqipërinë
Vihet në pranga ish-shefi i policisë së Gostivarit (VIDEO) Para pak çastesh, pjesëtarët e Policisë kanë kryer bastisje në disa lokacione në Gostivar. Mësohet se policia ka arrestu
Pas dy muajsh në arrati, arrestohet “bosi” i Gostivarit, Fadil Asllani Policia ka arrestuar dje në Gostivar, Fadil Asllanin, të dyshuarin e parë në rastin “Çekani” Pas thuajse dy muajsh ar
Aksion për shkatërrimin e një rrjeti kriminal droge Një aksion i madh i policisë maqedonase ka filluar që nga orët e hershme të mëngjesit në qytetin e Gostivarit ku po bëjn
Gostivar, Bejta në takim 'historik' me deputetë shqiptarë (FOTO LAJM) Komuna e Gostivarit për herë të parë është vizituar nga deputetë shqiptarë të Kuvendit të Shqipërisë. Deputetët shqip
Nevzat Bejta rizgjidhet kryetar i BDI-së së Gostivarit Kryetari i Gostivarit Nevzat Bejta është rizgjedhur kryetar i degës së BDI-së në këtë komunë. Bejta u zgjodh me votim
DAP dhe policia i vërsulen Gostivarit (VIDEO) Forca të shumta policore dhe inspektorë të Drejtorisë së të Ardhurave Publike kanë vërshuar mbrëmë bizneset në qytetin e
Gjendet i varur një 42-vjeçar në Gostivar Një 42-vjeçar me inicialet E.M është gjendur i varur me litar në shtëpinë ku jetonte me qira i vëllai në rrugën "Kej Var
Gostivar, krisma në dasmë, plagoset 33-vjeçari Një person i panjohur, gjatë një ceremonie mortore, në fshatin Çegran të Gostivarit, ka qëlluar me armë zjarri në ajër,
Gostivar, bie nga skela, plagoset rëndë 36-vjeçari Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Toplicë të Gostivarit, ku një punëtor i fshatit Pallçisht ka rënë nga skela.