999 rezultate për

gostivarit

RDK: Buxheti i Komunës së Gostivarit është manipulativ (VIDEO) Të nderuar përfaqësues të mediave, ju kemi ftuar për këtë konferencë shtypi për të informuar qytetarët e Gostivarit në l
Skandal / Shkollat fillore në Gostivar po keqpërdoren politikisht (FOTO) Nga burime zyrtare pranë shkollave fillore në Komunën e Gostivarit mësohet se paralelet e cikleve të ulta po keqpërdoren
Artan Fejzuli, kryetar i Forumit Rinor Gostivar (FOTO LAJM) Me organizimin e natës solemne është përmbyllur manifestimi “Java Rinore”, ku dhe u bë pranim-dorëzimi i mandateve të kr
Binjakëzohen Adana dhe Gostivari (FOTO LAJM) Gjatë vizitës zyrtare në Republikën e Turqisë, delegacioni nga Komuna e Gostivarit vizitoi edhe Komunën e Adanës, me ç’r
Inaugurohet rruga që lidh 12 fshatrat e Malësisë së Gostivarit (FOTO LAJM) Në lagjen "Bigor" të fshatit Gjenovicë me një ceremoni rasti është lëshuar në përdorim rruga e asfaltuar e cila do të li
Stipe Mesiç shpallet "Qytetar Nderi" i Gostivarit (FOTO LAJM) Me një ceremoni solemne të organizuar në mjediset e objektit të Komunës së Gostivarit, edhe zyrtarisht, ish presidenti k
Stipe Mesiç nesër "Qytetar Nderi" i Gostivarit Nesër, në ora 10:00, në sallën e Këshillit të Komunës së Gostivarit, do të mbahet ceremonia solemne për shpalljen e ish
Stipe Mesiç shpallet të martën Qytetar Nderi i Gostivarit Në seancën e 25-të të Këshillit të Komunës së Gostivarit, me 100 % të votave të këshilltarëvem u aprovua propozimi për s
Gostivari me stacione moderne të transportit publik (FOTO LAJM) Në pesë lokacione brenda qytetit dhe në pesë fshatrat më të mëdha të Komunës së Gostivarit, nga dita e sotme ka filluar
Stipe Mesiç, Qytetar Nderi i Gostivarit Në Seancën e 25-të të këshillit komunal, ish Presidenti i Republikës së Kroacisë, Stejpan Mesiç do të shpallet qytetar n
Llalla replikon me historianin maqedonas: Nxisni urrejtje etnike me gënjeshtra Arben Llalla - Branisllav Svetozareviç shkruan se, shqiptarët e Tetovës dhe Gostivarit kanë vrarë maqedonasit pas vitit
SKANDAL / Historiani maqedonas: Shqiptarët e Tetovës dhe Gostivarit, vrasës të maqedonasve "Shqiptarët e Maqedonisë janë vrasës të maqedonasve". Kështu shkruan në një studim historiani maqedonas, Branisllav Svet
Nis puna për kanalizimet në fshatin Çegran (FOTO LAJM) Në njërën nga lagjet kryesore të fshatit Çegran këto ditë kanë filluar punimet për ndërtimin e rrjetit të kanalizimit. K
Stadiumi i Gostivarit me një super-tribunë (FOTO-VIDEO) Stadiumi i qytetit të Gostivarit do të ketë një tribunë komform rregullave të UEFA-s dhe FIFA-s. Ky investim kapital
Hapet ETC në Gostivar, Bejta: Qendra tregtare më e bukur në rajon (FOTO LAJM) Sot në Gostivar u hap qendra tregtare ETC. Të pranishëm në ceremoni ishin kryetari i Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta,
15-vjeçari nga Gostivari sulmon me thikë gjyshin dhe rreh motrën Një 15-vjeçar nga Gostivari ka sulmuar me thikë gjyshin dhe dhe ka dhunuar fizikisht motrën dy vjet më të madhe. Sipa
Investim i Komunës së Gostivarit në lagjen Pitarnica (FOTO LAJM) Rruga kryesore e lagjes Pitarnica në Gostivar bëhet me trotuar. Në të njëjtën kohë edhe dy rrugica të kësaj lagje janë s
Shënohet përvjetori i vdekjes heroike të dëshmorëve të Brigadës 116 të UÇK-së Me rastin e 14-vjetorit të rënies heroike të dëshmorëve Tahir Sinani, komandant i brigadës 116 të Ushtrisë Çlirimtare Ko
RDK: Parkimi zonal në Gostivar jo i ligjshëm Grupi i këshilltarëve të Rilindjes Demokratike Kombëtare, në seancën 21 të Këshillit të Komunës së Gostivarit, e konside
RDK shënon 18-vjetorin e ngjarjeve të 9 korrikut 1997 (FOTO LAJM) Rilindja Demokratike Kombëtare shënoi 18 vjetorin e ngjarjeve të 9 korrikut të vitit 1997, një datë që do të ngeli në ku