999 rezultate për

gostivarit

Në Gradec të Gostivarit fshihet një e vërtetë shqiptare Ka shumë lokalitete në regjionin e gjerë të Gostivarit, që ende vazhdojnë të qëndrojnë të paprekura nga dora hulumtuese,
Reshje të dendura të borës, makina rrëshqet dhe del nga rruga në Gostivar (VIDEO) Reshjet e dendura nuk kanë të ndalur as edhe në qytetin e Gostivarit, si pasoje e situatës së rënduar nëpër rrugë një m
Bejta: Po shqyrtojmë për qeverisjen me OBRM-PDUK, nuk do i zhgënjejmë shqiptarët Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integram, njëherësh edhe kryetar i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta, ka qenë i
Bie zjarr në spitali i Gostivarit Një zjarr rënë mbrëmë rreth orës 10 në spitalin e Gostivarit. Sipas policisë, zjarri ka rënë në laboratorin e Spital
Bejta falenderon qytetarët për fitoren në Gostivar Kryetari i degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, njëherësh nënkryetar i kësaj partie, Nevzat Bejta, ka
Qytetarët e Gostivarit nuk janë në listën e votimit (VIDEO) Shumë qytetarë shiqptarë në Maqedoni nuk kanë mundur të votojnë për këto zgjedhje parlamentare në vend, për shkak se emr
Bejta: Gostivari unik për fitoren e radhës të BDI-së Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, e përmbylli fushatën parazgjedhore në lagjen “Mllaki”, të qytetit.
Sot Ahmeti në Tetovë e Gostivar Edhe pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet e prakohshme që do të mbahen në Maqedoni, ndërsa edhe partitë politike po i shfryt
Të shtëna me armë në qendër të Gostivarit Një person i paidentifikuar ka shtënë disa herë me pistoletë në qendër të Gostivarit, në afërsi të parkut të vogël. R
Ali Ahmeti sot në Gostivar (FOTO) Bashkimi Demokratik për Integrim pritet të mbajë një takim me banorët e Gostivarit në orën 18.00. Lidhur me këtë taki
Tragjedia në Dibër, 21 vjeçarja vdes nga monoksidi i karbonit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Skudrinje në Dibër, ku për shkak të monoksidit të karbonit një 21-vjeça
Njihni "tmerrin" e Gostivarit, numëron mbi 100 vjedhje Një 22-vjeçar nga Debreshi i Gostivarit është arrestuar nga policia, pasi dyshohet se ka kryer më shumë se 100 vjedhje.
34-vjeçari nga Tetova përdhunon ish-bashkëshorten Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Çegran të Gostivarit. Kështu, I.SH. (35 vjeçe) ka denoncuar ish-burrin N.I. (34
Gostivar, dera e hekurt i merr jetën 4-vjeçarit (FOTO LAJM) Dera e hekurt e shkollës e shkollës fillore në Dobërdoll i ka marrë jetën një djali vetëm 4-vjeç në Dobërdoll të Gostiva
"Deputet në Turqi" / Qytetarët e Gostivarit nuk e njohin Ismail Kadarenë (VIDEO) Ai është shkrimtari më i madh shqiptar dhe një prej më të medhenjve në botë. Autor i shumë veprave të përkthyera në shum
Edhe Gostivari me "Unitet" Partia politike “Uniteti” mbrëmë në qytetin e Gostivarit themeloi degën e saj për këtë komunë. Kuvendarët e Gostivarit n
Komuna e Gostivarit kërkon falje: Pagesa nga nxënësit pa dashje "Dita e parë e fillimit të shkollës pas pushimit dimërorë, fillon me probleme dhe me manipulime që e ka karakterizuar Ko
Skandal/ Nxënësit në Gostivar e paguajnë vetë transportin (VIDEO) Dita e parë e fillimit të shkollës pas pushimit dimëror fillon me probleme dhe me manipulime që e ka karakterizuar Komun
Ish-ushtari i UÇK-së niset në mërgim, komuna e Gostivarit nuk i’a ktheu vendin e punës (VIDEO) Ish-ushtari i UÇK-së, nga fshati Tërnovë i Gostivarit, Zudi Salihi, mori rrugën e mërgimit pasi Komuna e Gostivarit e la
Vetëhelmohet 28-vjeçarja nga Çegrani i Gostivarit Dje, rreth orës 20, në Spitalin e përgjithshëm të Gostivarit kan ardhur një-28 vjeçare me inicialet M.A, nga fshati Çegr