999 rezultate për

gostivarit

Tërmet në afërsi të Gostivarit Një tërmet është regjistruar sot në afërsi të qytetit të Gostivarit. Tërmeti ka qenë 2.6 ballë me epiqendër 20 kilome
Tërmet në Maqedoninë e Veriut, ja ku ishte epiqendra Tërmet me intensitet prej 3.3 shkallë sipas Rihter është regjistruar mesditën e sotme në rajonin e Gostivarit. Raport
"U frikësuam shumë nga tërmeti, dolëm në rrugë me fëmijët" (VIDEO) Banorët e Gostivarit i ka zgjuar një tërmet i fuqishëm prej 5 ballësh me epiqendër në afërsi të Mavrovës. Para kamer
Rajoni i Gostivarit me mbi 217 raste aktive me COVID-19 Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, në Gostivar dhe komunat përreth ka 217 raste aktive. Deri t
CoVid19, pesë persona pozitiv në territorin e Gostivarit Shtabi i emergjencës së Gostivarit për komunat Gostivar, Vrapçisht dhe Mavrovë – Rostushë, mbanë mbledhjen e radhës ku s
Rasti i parë me koronavirus në Gostivar, numri i të infektuarve në Maqedoni shkoi në 48 (VIDEO) Një grua 42 vjeçare e cila ka pasur kontakte me një koleg të saj muzikant i cili ishte infektuar, është rasti i parë me
Sot një vit nga aksidenti me 16 humbje jetësh në Llaskarcë, homazhe në përkujtim të viktimave Sot bëhen një vjet nga aksidenti tragjik i autobusit të “Durmo Tours” afër fshatit Llaskarcë, në të cilin humbën jetën 1
Aksident në Gostivar, lëndohen tetë persona Tetë persona kanë marrë lëndime pasi hyrje të Gostivarit janë përplasur një makinë dhe një furgon. Midis të lënduarve ës
Gjykata vendos: Kompetencat për shkollat i ka komuna jo ministria (FOTO LAJM) Gjykata Administrative ka marrë vendim në lidhje me atë se kompetencat në arsim në Gostivar duhet t’i takojnë komunës pë
Plas pistoleta në dasëm, plagosen dy persona, arrestohet një dasmor Mbrëmë pas mesnate në fshatin Çajle të Gostivarit, është arrestuar 53 vjeçari B.H, pasi gjatë ahengut familjar që është
Kjo është mënyra si t'i ndihmojmë familjarët e aksidentit Vetëqeverisja lokale e Gostivarit hapi llogari të veçantë donacioni për ndihmë të familjarëve të viktimave dhe të lëndua
Pyjet e Gostivarit përfshihen nga flakët Kalimtarë të rrugës Gostivar – Kërçovë kanë dërguar pamje në TV ALSAT, ku shihet zjarr i madh në pyje, shkruan Albeu.com
Kapen tre vajza serbe në një hotel të Gostivarit Punonjësit e policisë nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë - Stacioni policor në Gostivar, dje (24-shkurt) prej orës
Nga djali i vetëm tek të rinjtë 19 vjeç, të gjitha viktimat e aksidentit tragjik në Maqedoni Autoritetet kanë identifikuar tashmë të gjitha viktimat e aksidentit tragjik të mbrëmjes së djeshme në autostradën Shkup
I jepet lamtumira e fundit Besim Kamberit nga Senekosi i Gostivarit (VIDEO) I është dhënë sot lamtumira e fundit në fshatin e tij të lindjes Besim Kamberit, njërit prej 15 viktimave të aksidentit
Pas aksidentit tragjik ky është vendimi i Gostivarit Nesër me fillim në orën 12:00, do të mbahet seancë e jashtëzakonshme në Bashkinë e Gostivarit për rastin tragjik ku humb
Taravari tregon pse nuk zgjidhet problemi i qenve endacakë Për një vit ne kemi ndërmarrë hapa konkrete dhe serioze për zgjidhjen e problemit me qentë e endacakë, por ligjet dhe pr
Mesazhi i Selës për shqiptarët e Gostivarit Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela, dje iu është drejtuar banorëve të Gostivarit, duke kërkuar
Arrestohen 13 femra në dy objekte hotelerie në Gostivar Mbrëmë rreth orësh 23:05 shërbyesit e Sektorit të Punëve të Brendshme Tetovë – Stacioni i Gostivarit, kanë zbatuar kontr
Përkujtohet 21-vjetori i ngjarjeve të përgjakshme në Gostivar, kur shqiptarët u ngritën në mbrojtje të flamurit Ishte 9 Korriku i vitit 1997 kur Gostivari u vu në qendër të vëmendjes së opinionit vendas dhe ndërkombëtar si asnjëherë