999 rezultate për

gostivar

Miliona denarë për popullatën e prekur nga vëshimet në qytetin e Gostivarit Gjatë seancës së sotme të Këshillit të Komunës së Gostivarit, me unanimitet nga ana e këshilltarëve komuna, u vendos që
Taravari sfidon Bejtën: Dil e shkojmë në zgjedhje Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka kërkuar që të shkojnë në zgjedhje për Gostivarin, pas bllokadave që
Memedi: 14 të vërteta për Gostivarin, 12 kanë të bëjnë me shqiptarët “E vërteta për Gostivarin” do të dalë në shesh, tani ose pas disa kohësh, ajo që duhet të dihet, do të thuhet. Pos të vë
Kaq para u vodhën dje nga filiali i bankës Hallk në Gostivar Një person i armatosur me pistoletë, dje rreth orës 12 ka hyrë në ekspoziturat e Hallk Bank në Gostivar . Sipas të gjith
Plaçkitet edhe një bankë në Gostivar Dje rreth orës 12:00, një person i maskuar ka grabitur një bankë në rrugën ‘Goce Dellcev’ në Gostivar. Vjedhësi duke
Një lajm i mirë vjen për Gostivarin Komuna e Gostivarit dhe ajo e Ljutomerit, në Slloveni, do të binjakëzohen, bëjnë të ditur nga shërbimi për informim i ko
Grabitet banka në Gostivar Një person i armatosur me pistoletë, rreth orës 12 ka hyrë në ekspoziturat e Halk Bank në Gostivar dhe ka marrë shumë të
Gostivari në kaos pas reshjeve të borës Disa ditë pas reshjeve të borës, trotuaret dhe rrugët dytësore në Gostivar rezultojnë të pa pastruara. Banorët akuzojnë
BDI me akuza të rënda për Taravarin Keqpërdorimet e kryetarit të komunës së Gostivarit dhe funksionarëve të tij nuk kanë fund. Veprimet joligjore të drejtue
Pas Gostivarit, kompetencat e arsimit do tu merren edhe katër komunave Pas marrjes së kompetencave në sferën e arsimit të komunës së Gostivarit, nga Qeveria bëjnë të ditur se edhe disa komuna
Sela godet Zaevin për Gostivarin, ja porosia e ashpër Lideri i Aleancës për shqiptarët, Ziadin Sela ka goditur kryeministrin Zoran Zaevi në lidhje me vendimin e Ministrisë së
Taravari: Zaevi mi mori kompetencat ia dha BDI-së Kryekomunari i Gostivarit, Arben Taravari ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Arsimit për t'ia marrë kompetencat në
Taravari letër të hapur Zaevit Arben Taravari, kryetar i Komunsë së Gostivarit i ka drejtuar një letër të hapur kryeministrit të Republikës së Maqedoni
Ndotja e ajrit në Gostivar është alarmante Së fundmi, edhe në qytetin e Gostivarit do të dihet se sa është niveli i ndotjes së ajrit, apo siç e njohim si prania e
BE financon 18 mijë euro për kopshtet e fëmjëve në Gostivar Dy kopshte në fshatrat e Gostivarit Forinë dhe Raven do të hapen gjatë këtij viti, informuan nga zyra për zhvillim ekono
Bllokohet aksi rrugor Mavrovë-Dibër dhe Kërçovë-Gostivar Për shkak të reshjeve intensive të borës, aksi rrugor Mavrovë – Dibër është bllokuar pasi që është aplikuar ndalesa për
Nëna nga Gostivari shet veshkën për të siguruar shtëpi për fëmijët! (VIDEO) Alije Sherifi nga Gostivari ka ofruar të shesë veshkën e saj për të siguruar të shtëpi për fëmijët e saj të cilët jetojn
Bejta mesazh Taravarit: Mos u merr me mua, puno për Gostivarin Në emisionin Click Plus ku i ftuar ishte kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari, ndërsa në lidhje të drejtpërdr
BDI: Taravari ka hequr nga puna 41 mësues Mësuesit e larguar nga puna përmes një konference për shtyp të mbajtur para objektit të Komunës së Gostivarit kane shpre
Prej vitesh jetojnë në varfëri, familja nga Gostivari kërkon ndihmë (VIDEO) Familja Mexhidi nga Gostivari me të vërtetë ka nevojë për ndihmë. Familja përbëhet prej gjashtë anëtarë dhe po përbal