999 rezultate për

golden

Usain Bolt konfirmon pjesëmarrjen në Golden Gala Do të jetë edhe Usain Bolt në eventin spektakolar Golden Gala më 31 Majin e ardhshëm në “Olimpico” të Romës. Eshtë vetë
Golden Globe 2012, triumfojnë Clooney dhe Streep (FOTO LAJM) Në mbrëmjen e së dielës është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve Golden Globe, në hotelin Beverly Hilton, në Los Ang
Sinan Vllasaliu 15 mijë euro për 4 orë këndim Sa fituan këngëtarët që kënduan natën e ndërrimit te viteve. Ketë temë e kishte “Prive” në Klan Kosova dhe sipas tyre is
Ibrahimoviç "Golden Ball" i Suedisë Zlatan Ibrahimoviç shpallet futbollisti më i mirë suedez i vitit. Dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Sulmuesi i Milan
Edgar Çani "Golden Goal" në Poloni (VIDEO) Edgar Çani ka qënë heroi i ndeshjes në fitoren e skuadrës së tij Polonia Varshava kundër Lech Pozhnan me rezultatin 1-0.
Eden Hazard zgjidhet "Golden Boy 2011" Përfundoi sondazhi i "tuttomercatoweb.com" për lojtarin më të ri që luan në kampionatet europiane. Belgu i Lille, Eden H
Giggs fituesi i "Golden Foot" për 2011-ën Edicionin e 29-të të çmimit “Golden Foot” e ka fituar uelsiani Ryan Giggs. Ikona e Manchester United ka fituar këtë çmim
Xavi, Puyol, Casillas dhe Raul kandidatë për "Golden Foot" Lojtarët e Kombëtares Spanjolle dhe veteranë të saj janë kandidatët kryesorë për çmimin e përvitshëm Golden Foot 2011. X