999 rezultate për

godines

Konflikti Rama - Meta nga jashtë godinës së pushtetit nga Fatos Lubonja - Në shkrimin paraardhës me titull “Laguna Blu dhe kapitalizmi ynë kafshëror” e kam krahasuar pushtet
Blindohet Kuvendi (FOTO LAJM) Forca të mëdha të Policisë tashmë e kanë rrethuar ndërtesën e Kuvendit të Kosovës. Ata janë vendosur në çdo cep të go
Gazetarët të padëshiruar në selinë e VMRO-së (VIDEO) Gazetarët, të cilët ndjekin punën e inspektimit mbikëqyrës në ndërtesën e re të VMRO-DPMNE-së, nuk janë lejuar të hyjnë
Ish punonjësi ngujohet tek KLD për ta rikthyer në detyrë Një protestë e pazakondtë është kryer dje nga një ish punonjës i cili është ngujuar në KLD, duke kërkuar që ta kthejnë n
Protesta në Shkup vazhdon para parlamentit (VIDEO) UPDATE - Një grup protestuesisht vazhdojnë të qëndrojnë para parlamentit të Maqedonisë. Gjatë natës së sotme, deri më
Qeverisë i hyn frika, përforcohet rrethimi i godinës (FOTO) Teksa pritet protesta e rradhës para Qeverisë së Maqedonisë, e paralajmëruar për orën 18:00, në godinën ku punon Nikolla
Arrestohet shqiptari që sulmon nga çatia forcat e sigurisë në Itali Policia italiane ka prangosur një shtetas shqiptar nën akuzën e kërcënimeve, dhunës, lëndimeve dhe rezistencën ndaj zyrt
Të shtëna me armë në Kongresin amerikan Autoritetet amerikanee janë vënë në alarm pas të shtëna me armë zjarri që kanë ndodhur në afërsi të godinës së Kongresit
Asnjë i arrestuar për sulmin me granata ndaj qeverisë Ministria e Punëve të Brendshme informon publikun rreth shpërthimit të fuqishëm që ndodhi mbrëmjen e djeshme, 10 metra g
Prishtinë, vazhdon sulmi ndaj godinës së qeverisë (FOTO LAJM) Protesta në Prishtinë përfundoi para pak minutash dhe qytetarët kanë filluar të largohen nga sheshi "Skënderbeu". Po
Ja me çfarë u sulmua qeveria dhe pse u krye sulmi Ndaj godinës së qeverisë është gjuajtur me plumba të kalibrit të lartë. Kështu ka deklaruar së paku zëdhënësi i MPB-s
Racizmi serb, shqiptarët e Zvicrës protestojnë para UEFA-s Emigrantët shqiptarë do të protestojnë para godinës së UEFA-s në Zvicër. Incidenti në stadiumin e Partizanit të Beogradi
Tritol hotelit në Ksamil, shkrumbohet edhe pylli (FOTO-VIDEO) Punonjësit e Inspektoriatit Urbanistik Kombëtar dhe forcat xheniere shembën sot përmes shpërthimit të telekomanduar një
Shembet një pjesë e Repartit Ushtarak Kukës, plagoset roja Një pjesë e godinës së Spitalit Ushtarak të Kukësit ëhstë shembur para pak orësh. Si pasojë e shembjes, ka mbetur i plag
Rikonstruksioni i godinës së IIPP-së (FOTO-LAJM) Nga java e ardhshme qeveria do të fillojë pagesën e 545 të përndjekurve, të cilët nuk kanë marrë ende këstin e parë të k
Shpërthim eksplozivi para Bashkisë së Fushë Krujës Edhe një shpërthim eksplozivi në Fushë Krujë. Mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:40 në oborrin e godinës së Bashkisë së Fus
Opozita në protestë, "Rama, hiq duart nga xhepat e mi" Opozitarët do të bashkohen sot në një marshim proteste n Nën moton "Rama, hiq duart nga xhepat e mi", opozitarët do t
Rama "pastron" dritaret e zyrës Punonjësit e mirëmbajtjes kanë filluar pastrimin e dritareve të godinës së Kryeministrisë. Dy dritaret e para të zgjedhu
Mbi 10 milion euro për rikonstruktimin e godinës së Qeverisë Në projektin "Shkupi 2014" është përfshirë edhe rikonstriktimi i godinës së Qeverisë. Shpenzimet për rikonstruksion e kë
Përshkallëzohen protestat në Tajlandë Përshkallëzohen protestat në Tajlandë, dhjetëra protestues kaluan sot mbi rrethimin e godinës qeveritare dhe hynë në bre