999 rezultate për

godines

Bie zjarr në godinën e Autoritetit të Hapjes së Dosjeve Një zjarr ka rënë gjatë mesditës së sotme në ambientet e godinës së Autoritetit të Hapjes së Dosjeve. Mësohet se zjar
Shembet godina në Laç, zë poshtë dy persona Një godinë është shembur në Laç dhe ka zënë nën të dy persona. Personat janë dërguar menjëherë në spitalin e Traumës
Ik se do të kesh pasoja! Një ministër e spiunoi Majkon tek Rama para votimit U deshën 12 orë debate për të mbërritur tek votimi i projekt-ligjit që i hap rrugë projektit të ndërtimit të një Teatri
VMRO ka inskenuar sulmin ndaj godinës së saj Partia “Maqedonia e Vetme” (Edinstvena Makedonija) e këshillon VMRO-DPMNE-në që, siç thonë ata, t’i zbulojnë personat të
Protestuesit rrethojnë zyrën e Xhafajt, tension me policinë Situata e protestës që po zhvillohet në këto momente në Tiranë është goxha e tensionuar. Protestuesit kanë pushtuar
Qeveria konfirmon Hervin Çulin si drejtor të Teatrit Kombëtar Hervin Çuli do të drejtojë edhe për katër vite të tjera Teatrin Kombëtar. Mësohet se vendimi është marrë në mbledhjen e
Cilat janë kompanitë që do ndërtojnë kullat pas Teatrit të ri Kombëtar Ndërtimi i një godine të re për Teatrin Kombëtar është vetëm preteks dhe mbulesë për projektin më të madh, deri tani, të
Dy të plagosur, zbardhet grabitja e përgjakshme në Fier Ditën e sotme ka ndodhur një grabitje në Fier. Nga raportimet e para mësohet se si pasojë e grabitjes janë plagosur d
Çfarë do të ndodh me Kullën e Sahatit në Tiranë: RIP! Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka reaguar për lejet e miratuara së fundi nga Këshilli Kombëtar i Territor
Policia zbardh “shoqërimin” e Nikollë Lesit në komisariat Në orët e para të mbrëmjes së djeshme në Tiranë, policia ka rrethuar redaksinë e “Koha Jonë”. Nga raportimet e para
Zbulohet tuneli sekret që lidh tualetin e zyrës së Tahirit me daljen nga ministria Saimir Tahiri miratoi rikonstruksionin e godinës së Ministrisë së Brendshme gjatë drejtimit të saj, por duket se ka bërë
Zbulohen këmbët e Velierës dhe plintat prej hekuri brenda zonës arkeologjike (VIDEO) Punimet e Velierës në Durrës kanë ngjallur reagime të ndryshme nga banorët e Durrësit, shoqërisë civile e deri tek polit
Protesta e opozitës, Rama dëgjon live Bashën, garda shton masat e sigurisë Sytë janë mprehur më shumë në mjediset për rreth dhe brenda Kryeministrisë. Kjo gjë ndodh prej 5 ditësh. Nëse punonj
Gjurçevski: Kërcënimi për sulm ndaj godinës së qeverisë ka ardhur nga partitë në pushtet Kërcënimi i ardhur mbrëmjen e së premtes se një personi do ta sulmonte me dy raketa ndërtesën qeveritare, duhet të merr
Misteri pas vdekjes së endacakut në Korçë, fliste lirshëm anglisht dhe frëngjisht (FOTO LAJM) Në pak ditë, tri viktima në juglindje të vendit. Dy prej të cilave në Korçë dhe një tjetër në Pogradec. Një shtetas r
PROTESTA/ FRPD hedh hashash përpara Kryeministrisë (FOTO LAJM) Vijon ende me të njëjtën intesitet sikundër ka nisur që në orët e para të ditës, protesta masive e të rinjve të PD. Ata
Grabitësit e bankës në ish-bllok, 3 ditë gërmime për të arritur te kasaforta Detaje të tjera kanë dalë në dritë nga tentativa e grabitjes së një banke të nivelit të dytë në zonën e ish­Bllokut në T
IKMT nis prishjen e ish-godinës së INSIG Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot operacionin për prishjen e ish-godinës së INSIG. Ky operaci
Prokuroria e Korçës kërkon 2 vjet burg për ish kreun e ISHP Devoll Prokuroria e Korçës kërkon dënimin me 2 vjet burgim për ish-drejtorin e Shëndetit Publik Devoll, Valent Nallbati, si edh
Kompania që ndërtoi vilën e Ramës në Surrel merr edhe një tender nga Albcontrol Më 17 nëntor të vitit 2014, ish-Agjencia Nacionale e Trafikut Ajror (sot Albkontrol) ka shpallur një tender me objekt “R