999 rezultate për

gjysme

Ylli Aga si orakull, gjeti të katër gjysmëfinalistet e Botërorit (FOTO LAJM) Gazetati i “Supersport”, Ylli Aga, i cili shpesh herë merr edhe guximin të bëjë parashikime për ndeshje të ndryshme, kët
9 lojtarë në gjysmëfinale të Botërorit, skuadra angleze vendos rekord Do të jenë dy gjysmëfinale që do të mbledhin të gjithë ndjekësit e futbollit përpara ekranit dhe shesheve për të parë sp
Rekordi i çmendur i Interit dhe Bayernit që mund të përfundojë në këtë Botëror Interi nuk ka pasur shumë lojtarë në këtë Botëror, por dy prej tyre kanë arritur që të shkojnë deri në gjysmëfinale.
Kroacia në histori Kroacia ka mposhtur me penallti mbrëmë Rusinë dhe është kualifikuar për në gjysmëfinale të Botërorit. Kjo ishte ndesh
Çmendet tifozi kroat, hedh divanin nga dritarja pas kualifikimit të Kroacisë në gjysmëfinale (VIDEO) Një tifoz kroat e ka ngritur në një nivel tjetër triumfin në botën e sportit, duke e flakur divanin nga dritarja nga gëz
Mandzukic paguan birrat për tifozët kroatë pas kualifikimit në gjysmëfinale Mario Mandzukic nuk e harron vendin e tij, pasi e ka dëshmuar edhe mbrëmjen e djeshme, pasi Kroacia siguroi një biletë h
Dalic paralajmëron Anglinë: Nuk do të ndalemi, jemi të motivuar Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka insistuar se ekipi i tij do të jetë i gatshëm për betejën gjysmëfinale në Kupën e
Botëror apo “minieuropian”, gjysmëfinalet premtojnë surpriza Anglia, Belgjika, Franca dhe Kroacia, sipas rendit alfabetik, janë skuadrat e mbetura që do të tentojnë të kapin fillimi
Kjo frazë po tremb gjysmëfinalistët, e thotë edhe Beckham (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme u përcaktua çifiti i fundit i gjysmëfinalistëve të Botërorit. Franca do të përballet me Belgjikën
Përcaktohen gjysmëfinalet, ja datat dhe oraret kur do të zhvillohen përballjet (FOTO LAJM) Me kualifikimin e Kroacisë, u kompletuan kështu 2 çiftet gjysmëfinaliste, që do të kërkojnë një biletë për në finalen e
Fjalët historike të trajnerit kroat pas kualifiimit në gjysmëfinale Zlatko Dalic ka folur i emocionuar pas fitores së madhe të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës. “Ne gjithmonë kemi
Kroacia në delir, kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Botës (VIDEO) Kroacia ka bër mrekullinë e madhe duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Botës. 90 minuta e kohës së rregull
Në gjysmëfinale pas 28 vitesh, Southgate: Është një ndjenjë e jashtëzakonshme Kombëtarja e Anglisë ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Anglia kishte 28 vite që nuk kuali
U kualifikua në gjysmëfinale, Anglia shkruan historinë në Kupën e Botës Anglia arriti të kualifikohej në gjysmëfinale të Kupës së Botës pasi mposhti Suedinë me rezultatin 2-0. Britanikët p
Fjalët historike të trajnerit kroat pas kualifiimit në gjysmëfinale Zlatko Dalic ka folur i emocionuar pas fitores së madhe të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës. “Ne gjithmonë kemi
Fjalët historike të trajnerit kroat pas kualifiimit në gjysmëfinale Zlatko Dalic ka folur i emocionuar pas fitores së madhe të Kroacisë ndaj Rusisë në Kupën e Botës. “Ne gjithmonë kemi
Franca pret Brazilin ose Belgjikën Franca është ekipi parë që kalon në ½ e Botërorit “Rusi 2018” pasi ka mposhtur me rezultat 2-0 Uruguain. Gjelat shënu
Franca "asfikson" Uruguajin, kalon në gjysmëfinale Franca ka arritur të mposhtë Uruguajin lehtësisht me një rezultat 0-2. Goli i avantazhit për Francën ka ardhur nga R
Franca përballë Uruguajit, disa nga arsyet e "Gjelave" që kalojnë në gjysmëfinale Franca do ndeshet me Uruguain në çerekfinalen e Botërorit rus, të premten 6 korrik, në orën 16:00. Një sfidë që prem
Avioni kthehet mbrapsht në mes të rrugës, arsyeja i ka habitur të gjithë Kompania ajrore japoneze “All Nippon Airways” (ANA) njoftoi sot se një prej avionëve të saj që po operonte një fluturim