999 rezultate për

gjyqtarin

Ashley Young, mjeshtri i simulimeve (VIDEO-FOTO) Mesfushori i Manchester United Ashley Young cilësohet si mjeshtri i simulimeve. Këtë radhë ai është përpjekur të marrë
Presidentja nuk riemëron gjyqtarin Enver Shabanaj, gjyqtar i Gjykatës Themelore të Prishtinë, nuk do të mund ta ushtrojë më postin e tij, pasi presidentja
Tirana fajëson gjyqtarin për humbjen me Partizanin Drejtuesit e klubit të Tiranes kanë fajësuar gjyqtarin Lorenc Jemini për humbjen në derbin e kryeqytetit me Partizanin.
Prokuroria kërkon 3 vjet burg për ish-gjyqtarin Tabaku Prokuroria ka kërkuar sot tre vite burg dhe pezullimin për 5 vjet nga funksionet publike për ish gjyqtarin e Durrësit Ne
Ibra urdhër arbitrit: Hajde, nxirri jashtë (VIDEO) Sulmuesi suedez i Paris Saint-Germain Zlatan Ibrahimoviç është i njohur për aftësitë e tij në futboll, por edhe për temp
Pështyn gjyqtarin, pezullohet me 11 ndeshje Federata e Futbollit të Turqisë (TFF), ka pezulluar me 11 ndeshje moslojë lojtarin e Fenerbahçes, Raul Meireles, pasi u
Dyshohet se qëlloi gjyqtarin, gjykata vendos detyrim paraqitjeje për avokatin Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën e sigurisë "detyrim për paraitje" për avokatin Bujar Dyrmishi të arrestuar dy ditë më
Ivan Çukaloviq zgjidhet zëvendëskryetar në Gjykatën Kushtetuese Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, në seancën administrative të mbajtur të enjten e kaluar, më 1
Shkon për të matur largësinë, shtiza godet gjyqtarin Një gjyqtar 75-vjeçar, i goditur me shtizë në fyt gjatë një gare atletike në Gjermani, ndërroi jetë rrugës për në spital
5 vite burg për ish gjyqtarin Një trup gjykues i përbërë prej gjykatësve të EULEX-it dhe atyre vendore në Gjykatën e Qarkut në Pejë ka dënuar me 14 vi
Real Madrid-Granada, Benitez qëllon me shishe gjyqtarin (VIDEO) Një penallti e dhënë nga gjyqtari për Real Madrit e cila u ndesh kundër Granadës të shtunën, ka krijuar shumë pakënaqësi
Vuçiniq përballet para kohe me gjyqtarin Policia e Kosovës konfirmoi sot se i arrestuari i cili dyshohet për vrasjen e zyrtarit policor , Enver Zymberit është Ra
Dhuna në Laç, vijnë arrestimet e para Prokuroria e Kurbinit ka nxjerrë dy mandat-arrestet e para për dhunën e ushtruar në Laç pas takimit Laçi-Kastrioti, taki
Obama bën "gjyqtarin" në NBA Më në fund duket se mosmarrëveshjet mes presidentëve dhe lojtarëve në NBA duket se po marrin fund. Sipas CNN, duket s
FA dënon Villas Boas dhe Chelsean Federata Angleze e Futbollit ka ndëshkuar londinezët, pas sjelljes së tyre në humbjen 1-0 në derbin me QPR-në, ku u morë
Villas Boas ankohet për gjykimin ndaj QPR Trajneri i Chelseat, Andres Villas-Boas ka mbetur shumë i nevrikosur me gjyqtarin e Chris Foy i cili ka dhënë dy kartona