999 rezultate për

gjyqtaret

Gjyqtarët dhe prokurorët, të korruptuar Zyra e Avokatit të Popullit ka konstatuar një fakt tepër të rëndë. Sipas kësaj zyre, drejtësia nuk funksionon si duhe
Heqja e imunitetit për gjyqtarët, qeveria letër Komisionit të Venecias Qeveria shqiptare do të presë rekomandimet e Komisionit të Venecias në lidhje me imunitetin e gjyqtarëve dhe të zyrtarëv
Nishani merr në mbrojtje gjyqtarët Presidenti Bujar Nishani vuri sot në dukje se lufta kundër korrupsionit në radhët e gjyqësorit po dëmtohet nga retorikat
Naço e cilëson të rëndë deklaratën e Nishanit për gjyqtarët Deklarata e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani se në sistemin gjyqësor ka individë të cilët e nisin punën duke men
Gjyqtarët letër Presidentit kundër Tahirit Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë reagon lidhur me letrën e Ministrit të Punëve të Brendshme Sajmir Tahiri drejtuar Pres
Nishani ripërsërit domosdoshmerinë e reformës në drejtesi Presidenti Bujar Nishani theksoi sot domosdoshmerine e reformes ne drejtesi, e cila, sipas tij nuk udheqihet as nga poli
Kuçi: EULEX nuk do t’i ketë kompetencat ekzekutive që ka tani Zëvendëskryeminsitri dhe Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi është takuar sot me Ministren e Drejtësisë dhe Policisë së
Conte: Gjyqtarët italianë, më të mirët Trajneri i Juventusit, Antonio Conte, është shprehur se gjyqtarët nga Italia janë më të mirët në botë dhe meritojnë të t
KLD: Nuk kemi marrë kërkesë për procedim penal për 6 gjyqtarët Deklaratat e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço se ka dorëzuar në Këshillin e Lartë të Drejtësisë kërkesat për procedimi
Kancelarja dhe sekretarja ndajnë zarfet me lekë për gjyqtarët (FOTO-LAJM) Këto parà, të numëruara në zyrën e Kancelares së Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Pukë, bënë të mundur n
Nishani: Sistemi gjyqësor ka nevojë për reforma Nën drejtimin e Presidentit të Republikës Bujar Nishani u mblodh sot Këshilli i Lartë i Drejtësisë ku u shqyrtua emërimi
Donatori i Tiranës fyen gjyqtarët e ndeshjes (VIDEO) Kur menduam se më në fund futbolli shqiptar u nda nga dhuna që e ka karakterizuar prej vitesh rikthehen sërish episodet
"Juventus po ndihmohet nga gjyqtarët" (VIDEO) Goli i shënuar nga Paul Pogba në derbin e Torinos mes skuadrës së Torinos dhe Juventusit ka krijuar polemika në Itali. S
Genaro Gatusso ka punët keq me gjyqtarët Genaro Gatusso nuk ndëshkohet me kartonë vetëm ku është si lojtar por edhe si trajner. Në ndeshjen e tij të parë zyrtare
Nga 2014 do gjykojmë krimet e luftës Nëse gjithçka shkon sipas Planit të Ministrisë së Drejtësisë, atëherë prej janarit të vitit të ardhshëm gjyqtarët dhe pr
Magjistratura, trajnim profesional për gjyqtarët "Misioni i shkollës së magjistraturës është trajnimi profesional i gjyqtareve dhe jo prodhimi në mënyrë të përsëritshme
Përçahet Shoqata e Unionit të Gjyqtarëve Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë, mblodhi sot ansamblenë e parë vjetore. Në momentin që kreu i Unionit ndërkombëtarë të
Korrupsioni, edhe gjyqtarët e prokurorët nën hetim Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme Adriatik Llalla u shpreh sot se gjyqtarë dhe prokurorë janë në hetim nga organi i aku
Trukimet, Bizhdili nën hetim nga Prokuroria Presidenti i Besës, Nexhat Bizhdili është nën hetim nga prokuroria për shkak se dyshohet për trukim të ndeshjeve. Lajmi
Miratohet ligji për gjyqtarët, Halimi: Do eliminohet korrupsioni Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi vlerësoi sot miratimin e ligjit për statusin e gjyqtarëve, i cili parashikon paga m