999 rezultate për

gjyqtaret

Vendimi për Çakon/ Manjani: Gjyqtarët të denoncojnë për presione Ministri i Drejtësisë ka apeluar ndaj gjyqtarëve të Gjykatës së Apelit në Tiranë, që të denoncojnë nëse kanë patur presi
Manjani: Nuk bëj komente mbi gjyqtarët! Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka deklaruar se vendimet e gjykatave nuk komentohen dhe ky është një standard kusht
Kane: Gjyqtarët duhet të jenë të kujdesshëm në Europian Sulmuesi i Kombëtares së Anglisë, Harry Kane kërkon përqendrim nga skuadra në Euro 2016. Në ndeshjen miqësore kundër Por
Skandali/ Gjyqtarët ndryshojnë datën e lindjes për të mos dalë në pension (FOTO) Për të shtyrë afatin e daljes në pension dhe zgjatur qëndrimin në detyrë, tre gjyqtarë kanë gjetur një taktikë të veçant
Gjyqtarët të "krimbur" në lekë, familjarët e tyre në poste drejtuese Nëse mendoni se vetëm politikanët kanë rroga të majme, gaboheni. Gjyqtarët janë një pjesë tjetër elitare të cilët paguhe
Në mbrojtje policore gjyqtarët që dënuan 9 imamët Gjyqtarët që dënuan me burg 9 imamët, janë marrë në mbrojtje policore. Që prej mbrëmjes se djeshme, ku janë shoqëruar me
"Xhihadistët" e dënuar me 126 vjet burg kërcënojnë gjyqtarët: Do e merrni dënimin UPDATE - Gjykata e Krimeve të Rënda e Tiranës ka shpallur sot vendimin final për 9 personat e akuzuar për nxitje të terr
Nishani dekreton emërimet e 4 gjyqtarëve në Durrës dhe Shkodër Presidenti Nishani ka dekretuar emërimet e katër gjyqtarëve në Shkodër dhe Durrës. Në Gjykatën e Apelit në Durrës janë e
Gjyqtarët kundër shkrirjes së Krimeve të Rënda Gjyqtarët e Shkallës së Parë dhe të Apelit për Krimet e Rënda kanë kundërshtuar shkrirjen e kësaj Gjykate dhe kthimin e
Manjani vë me shpatulla pas murit gjyqtarët: Po punoni si për ditën e fundit! Në vazhdën e akuzave, Manjani nuk ka lënë as sot kritikat ndaj gjyqtarëve, me theks të veçantë në zgjatjen e punës pa nj
Tahiri: Gjyqtarët fshihen pas çekiçit I pranishëm në ceremoninë e testimit të 5 mijë aplikantëve për në Akademinë e Policisë, mbajtur në Pallatin e Kongreseve
Ja si divorcohen çiftet në Britaninë e Madhe Britanikët për të qenë sa më afër teknologjisë dhe për të përfituar nga fleksibiliteti i saj kanë vendosur që edhe divor
Gjyqtarëve u rriten pagat me 300 euro, ja reagimi i tyre Shoqata e Gjyqtarëve te Kosovës e ka përshëndetur vendimin e Qeverise për rritjen e pagave me 300 euro për gjyqtarët e k
Halimi: Rama i ka 84 votat që ti emërojë e shkarkojë vetë gjyqtarët Eduard Halimi, eksperti i PD për reformën në drejtësi, ish-ministër i Drejtësisë, akuzoi PS se ka shkelur rekomandimet e
SKANDAL / Bujar Nishani ka urdhëruar gjyqtarët si të mos dënojnë zyrtarët?! Presidenti aktual i vendit është i përfshirë në një skandal të rënd politik, duke i dërguar letër zyrtare, një gjyqtarej
Manjani: Gjyqtarët s'mund të futen në një thes, duhet të merremi me ligjet difektoze Teksa ka pranuar problemet me korrupsionin, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i cilëson ligjet difektoze dhe keqshpër
Ja dy gjyqtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka dekretuar sot Gresa Caka-Nimanin dhe Selvete Gërxhaliun si gjyqtare në Gjykatë
Ja gjyqtarët që do të arbitrojnë Shqipërinë në Europian Komiteti i gjyqtarëve të Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA) ka përzgjedhur 18 gjyqtarët kryesorë që do të marrin pë
Zaganjori: Gjyqtarët do të mbështesin forcimin e shtetit ligjor I pranishëm në Konferencën Gjyqësore Kombëtare, Kreu i Gjykatës Kushtetuese, Xhezair Zaganjori është shprehur se në kush
Lista për gjyqtarët që lirojnë të arrestuarit, PD: Mungojnë ata që liruan Frrokun dhe Prengën Deputeti i PD, Gent Strazimiri, me anë të një deklarate për mediat ka reaguar sot pasi ministri Tahiri i dërgoi presiden