999 rezultate për

gjyqtaret

Venecia publikon opinionin për Vettingun. Ja çfarë thotë për gjyqtarët Gjatë ditës së sotme Komisioni i Venecias ka shpallur opinionin me saj për ligjin e Vettingut. Një nga pesë pyetjet që G
FIER/ Kujt i ngel faji për gruan që e hodhën nga dritarja? Gjyqtarët shmangin përgjegjësitë (FOTO LAJM) Lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur ditë më parë ku gruaja u hodh nga dritarja e tualetit nga bashëshorti i saj, duket se
Nga Gjin Gjoni te Astrit Kalaja, ja 8 gjyqtarët që do kenë në dorë “fatin” e zgjedhjeve 2017 Mes 90 gjyqtarëve, u zgjodhën ditën e sotme me short edhe anëtarët e Kolegjit Zgjedhor të Gjykatës së Apelit të Tiranës.
Zbulohet drafti i Venecias për “vetting-un”, çfarë thotë për gjyqtarët Komisioni i Venecias nuk sheh cenim të Konventës Europiane për të Drejtat e Njeriut kur bëhet fjalë për respektimin e je
Rama: Reforma në Drejtësi të pastrojë gjyqtarët Sipas kryeministrit Rama, Reforma në Drejtësi mbetet çelësi i suksesit për të luftuar fenomenin e korrupsionit. Ai ka në
"Bomba" e Zërit të Amerikës: 79 % e gjyqtarëve nuk justifikojnë pasurinë. Kemi dosjet e tyre Sipas të dhënave të marra nga Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, rezulton se 79 për qind e t
Maqedoni / Skandal në gjykatë, rrihen gjyqtaret Një incident ka ndodhur brenda në Gjykatën Administrative në Maqedoni, pasi dy gjyqtare të kësaj gjykate janë rrahur me
Manjani shënjestron gjyqtarët: S'do ta kenë të lehtë Vettingun Gjatë një takimi me shoqatën e avokatëve penalistë, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, u është drejtuar sot me nje thi
UDHËZIMI/ Si do të verifikohen “xhepat” e gjyqtarëve dhe prokurorëve (FOTO LAJM) Hyrja në fuqi e ligjit për “Vettingun” që mundëson një kontroll shumë më të detajuar dhe me pasoja të rënda ligjore për
Hyn në fuqi "Vettingu", ja si do hetohen gjyqtarët dhe prokurorët Ligji për vlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve ka hyrë në fuqi këtë të shtunë. Pasi kanë kaluar 15 ditë
Ja sa do të paguhen gjyqtarët dhe prokurorët me ligjin e ri Kreu i Komisionit të posaçëm të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj duke folur në Kuvend për ligjin e Vetting¬ut, bëri t
Ky do të jetë arbitri që do na gjykojë ndaj Lihtenshtejnit FIFA ka përcaktuar dje, gjyqtarët e ndeshjes Lihtenshtejn-Shqipëri. Do të jetë një treshe hungareze që do të vendosë dre
Ja superpensionet e gjyqtarëve pas lënies së detyrës Pas miratimit të Reformës në Drejtësi dhe paketës së 7 ligjeve, gjyqtarët dhe prokurorët do të përfitojnë pension më të
Interesante/ Ja çfarë bëjnë gjyqtarët në pushimin mes dy pjesëve (VIDEO) Ndeshja mes të Charltonit dhe Shrewsburyt në kategoritë e ulëta angleze ka sjellë diçka interesante që ka të bëj me gjyq
Vlahutin: Çudi si gjyqtarët në Shqipëri janë njerëzit më të pasur Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Romana Vlahutin në një intervistë për një radion gjermane “Deutschlandfunk”,
Manjani: Gjyqtarët e prokurorët të vazhdojnë punën në këtë periudhë tranzicioni Me anë të një deklarate për mediat, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka përshëndetur votimin dhe miratimin në Parlam
Collina: Gjyqtarët e fituan Europianin, dëmtimi i Ronaldos ... Një ndër gjyqtarët më të mirë ka njohur futbolli, italiani Pierluigi Collina, ka shumë i kënaqur nga paraqitja e gjyqtar
Përcaktohen gjyqtarët e dy gjysmëfinaleve Gjysmëfinalja e madhe mes Gjermanisë dhe Francës do të luhet të enjten e 7 Korrikut në Marsejë, dhe do të drejtohet nga
Manjani: Gjyqtarët të kryejnë detyrën atje ku i duhen vendit! Pas padisë dhe peticionit të gjashtë magjistratëve në Gjykatën e Shkallës së Parë Administrative të Tiranës, të bërë pub
Paratë e dyshimta/ Gjyqtarët dhe prokurorët humbin bizneset Projektligji i ri për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve ngushton lakun për njerëzit e drejtësisë, duke u kufizuar bu